اپلیکیشن چوبینر
چهار شنبه, ۱۰ مهر,۱۳۹۸

معرفی انواع بهترین دستگیره کابینت

همانطور که می دانید از قسمت های مهم آشپزخانه که تعیین کننده سبک و دکوراسیون آن می باشد، کابینت است که انتخاب یک نوع دستگیره مناسب با کابینت در زیبایی و کاربرد آن بسیار اهمیت دارد. حتما تا به حال با این سوال مواجه شده اید که چرا دستگیره کابینت آشپزخانه آنقدر مهم است؟ و یا چه مدل دستگیره کابینتی را باید انتخاب کنید؟ پاسخ به این گونه سوالات بسیار راحت است. کاربرد راحت و زیبایی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه دلایلی هستند که باعث می شود تا دستگیره کابینت از اهمیت بسیاری برخوردار باشد. در هنگام انتخاب دستگیره برای کابینت ها باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر کاربردی که دارد و به باز و بسته شدن درب کابینت کمک می کند، هماهنگی خاصی بین مدل دستگیره و کابینت وجود داشته باشد تا زیبایی و نمای کابینت و آشپزخانه را دو چندان کند.  آشپزخانه ی مدرن به معنای نصب و استفاده از کابینت های مدرن می باشد به همین دلیل بهتر است تا از دستگیره های سبک مدرن برای این مدل کابینت ها استفاده شود. البته انواع مختلفی از مدل های دستگیره کابینت طراحی شده است که با توجه به سبک آشپزخانه و کابینت های خود می توانید انتخاب نمایید. از انواع بهترین دستگیره کابینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دستگیره کابینت مدرن
 2. دستگیره کابینت کلاسیک
 3. دستگیره کابینت سرامیکی
 4. دستگیره کابینت مخفی
 5. دستگیره کابینت توکار

دستگیره کابینت مدرن 

دستگیره کابینت مدرن یکی از رایج ترین انواع دستگیره می باشد که امروزه برای کابینت ها به کار برده می شود. کابینت های مدرن معمولا دارای مدل و ظاهری ساده می باشند که با استفاده از دستگیره کابینت مناسب آن می توانید زیبایی و جلوه ی کابینت را دو چندان کنید. دستگیره کابینت مدرن دارای انواع مدل های متنوع است که با توجه به رنگ و نوع کابینت خود می توانید انتخاب نمایید. از انواع مدل دستگیره کابینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگیره کابینت خطی 
 • دستگیره کابینت دکمه ای 

انواع دستگیره کابینت

دستگیره کابینت خطی

دستگیره کابینت خطی امروزه بیشتر مورد استقبال خریداران قرار می گیرد. دستگیره کابینت خطی با استفاده از دو پیچ به کابینت ها متصل می شود که به همین سبب به دستگیره کابینت دو پیچ نیز شناخته شده می باشد. دستگیره کابینت خطی خود دارای دو مدل میله ای و مستطیلی است که هر کدام از آن ها برای کابینت های مخصوصی به کار برده می شود. در هنگام نصب دستگیره کابینت خطی باید به جهت نصب دستگیره نیز توجه داشته باشید. اگر می خواهید برای کشوها افقی و درب های کابینت عمودی باشد بهتر است تا دستگیره ی بزرگی را انتخاب نکنید. 

دستگیره کابینت میله ای

کابینت با استایل منحنی دارای طرح های منحنی کلاسیک، سطوح درب غیر مسطح و بالشی شکل، تاج منحنی، کناره‌های صفحه ی کابینت به شکل منحنی، طرح پلان کابینت دارای انحنا می باشند که برای این مدل کابینت ها می توانید از دستگیره کابینت میله ای استفاده کنید. 

دستگیره کابینت مستطیلی

کابینت با استایل مستطیلی دارای درب های مسطح، سطوح مستطیلی، رویه ساده، تاج ساده و بدون انحنا، طرحِ پلان کابینت به صورت خطی می باشد که برای این مدل کابینت ها بهتر است تا دستگیره کابینت مستطیلی را انتخاب نمایید. 

دستگیره کابینت دکمه ای

در قدیم به علت محدود بودن مدل های دستگیره کابینت، بیشتر از دستگیره کابینت دکمه ای استفاده می کردند اما امروزه با توجه به بالا رفتن تنوع دستگیره ها از این مدل دستگیره کابینت دکمه ای بیشتر برای کشوهای کابینت استفاده می شود. این مدل دستگیره کابینت دکمه ای با استفاده از یک پیچ به کابینت نصب می گردد که به همین سبب به دستگیره کابینت تک پیچ نیز شناخته شده می باشد. مدل های مختلفی از دستگیره کابینت دکمه ای همانند دایره ای، مستطیلی، مربعی و... طراحی شده است که با توجه به مدل کابینت خود می توانید انتخاب نمایید. 

دستگیره کابینت دکمه ای

دستگیره کابینت کلاسیک

کابینت های کلاسیک برخلاف کابینت های مدرن که دارای طرحی ساده هستند، به صورت مجلل و با طراحی های خاص ساخته می شوند. این مدل کابینت های کلاسیک با نقش و نگارهای زیبا نیازمند یراقی است تا تکمیل کننده ی این زیبایی باشد. دستگیره کابینت کلاسیک در مدل و طرح های متنوعی ساخته شده است که مناسب برای نصب در کابینت های کلاسیک آشپزخانه می باشد. دستگیره کابینت کلاسیک همانند مدرن دارای دو مدل دو پیچ و تک پیچ می باشد.

دستگیره کابینت دو پیچ

دستگیره کابینت دو پیچ همانطور که از نامش پیداست با استفاده از دو عدد پیچ به کابینت نصب می شود. این مدل دستگیره دو پیچ در مدل های کلاسیک، سرامیکی، مدرن و ... موجود می باشد که به صورت عمودی برای درب کابینت های نصب می گردد. دستگیره کابینت دو پیچ در انواع طول های مختلف با فاصله پیچ تا پیچ متفاوت طراحی می شود.

دستگیره کابینت تک پیچ

دستگیره کابینت تک پیچ همان دکمه ای می باشد که بیشتر برای کشوی کابینت استفاده می شود. این مدل دستگیره در طرح های مختلف دایره ای، مربعی و... وجود دارد که با توجه به نوع و مدل کابینت خود می توانید انتخاب نمایید. دستگیره کابینت تک پیچ به سبب قدرت کمتری که دارد برای کشوی کابینت استفاده می شود.

دستگیره کابینت سرامیکی

امروزه با توجه به تمایل زیاد خانم ها به خاص بودن دستگیره کابینت سرامیکی مورد استقابل بسیاری قرار گرفته است چرا که ترکیب فلز و سرامیک با هم باعث منحصر به فرد بودن این مدل دستگیره کابینت شده است. دستگیره کابینت سرامیکی به سبب طرح سنتی و زیبایی که بر روی خود دارد برای کابینت های هایگلاس و ام دی اف مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل دستگیره کابینت سرامیکی در دو نوع تک پیچ و دو پیچ نیز طراحی شده است که زیبایی منحصر به فردی را به نمای کابینت و دکوراسیون آشپزخانه می بخشد. 

دستگیره کابینت سرامیکی

قیمت دستگیره کابینت

دستگیره کابینت به سبب تنوع بالایی که در مدل و سایز های وجود دارد، دارای قیمت های متفاوتی نیز می باشد. شما می توانید با مراجعه به بخش فروشگاه چوبینر تمامی مدل های دستگیره کابینت را مشاهده کنید و از قیمت هر کدام از آن ها مطلع شوید.   

انواع دستگیره کابینت مخفی

یکی از بخش های مهمی که در شکل گیری یک آشپزخانه زیبا تاثیر دارد، انتخاب نوع و مدل دستگیره برای کابینت های می باشد چرا که کابینت بخش مهمی از دکوراسیون و سبک آشپزخانه را می سازد. یکی از راه های دستیابی به یک آشپزخانه ی مدرن استفاده از دستگیره کابینت مخفی می باشد. بهتر است برای آشپزخانه خود از یراق آلاتی استفاده نمایید تا آشپزخانه را خلوت تر و منظم تر نشان دهد به طور مثال دستگیره کابینت مخفی در انواع مختلف طراحی شده است که نمای آشپزخانه را مدرن و در عین حال یکدست و منظم نشان می دهد. از انواع دستنگیره کابینت مخفی می توانی به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگیره کابینت شاخه ای
 • دستگیره کابینت مگنتی

دستگیره کابینت مخفی

دستگیره کابینت شاخه ای

دستگیره کابینت شاخه ای از رایج ترین انواع دستگیره کابینت مخفی می باشد که برای درب و کشوهای پایینی کابینت آشپزخانه به کار برده می شود. اگر بخواهید دستگیره های کابینت دیده نشوند و نمای آشپزخانه یکدست و مرتب باشد، استفاده از دستگیره کابینت شاخه ای بهترین گزینه می باشد. مکانیزم دستگیره کابینت شاخه ای به این صورت می باشد که معمولا یک دستگیره فلزی یا همان آلومینیومی به صورت ثابت در پشت درب های کابینت نصب می شود. برای جای گیری انگشتان دست در این مدل دستگیره کابینت شاخه ای درب قسمت که دستگیره شاخه ای نصب شده است را کوتاه می کنند. 

مزایای دستگیره کابینت پروفیلی مخفی

استفاده از دستگیره کابینت پروفیلی مخفی دارای مزایایی می باشد که به ترتیب در زیر شرح داده شده است:

 1. این مدل دستگیره کابینت پروفیلی در عین سادگی در استفاده و کاربردی که دارد در رنگ و مدل های مختلف طراحی شده است.
 2. با استفاده از این مدل دستگیره کابینت پروفیلی نوار رنگی در بالای کابینت ایجاد می شود که در عین سادگی دارای زیبایی خاصی نیز می باشد.
 3. از این مدل دستگیره کابینت مخفی باید در کابینت هایی که دارای فرم و طرح ساده می باشند، استفاده کرد

عموما از این مدل دستگیره کابینت پروفیلی مخفی برای درب های پایینی کابینت استفاده می شود.

دستگیره کابینت مگنتی

دستگیره کابینت مگنتی به دستگیره تاچ و یا لمسی نیز شناخته می شود. دستگیره کابینت مگنتی یک نوع یراق مکانیکی و آهن ربایی است که به شما این امکان را می دهد تا با فشار دادن درب کابينت، آن را به راحتي باز کنيد. مکانیزم دستگیره کابینت مگنتی به این صورت است که در هنگام فشردن درب کابینت، فنری که بر روی یونیت کابینت وجود دارد، رها شده و درب کابینت را به سمت جلو هدایت می کند و در هنگام بسته شدن با فشردن مجدد درب در محل اصلی خود بسته می شود. 

دستگیره کابینت توکار

دستگیره کابینت توکار یکی دیگر از انواع دستگیره کابینت در مدل های کلاسیک و مدرن می باشد. این مدل دستگیره کابینت توکار در داخل ام دی اف کابینت نصب می شود و نمایی زیبا به آشپزخانه و کابینت می بخشد.

دستگیره کابینت توکار

دستگیره کابینت ارزان قیمت

آنچه که در انتخاب یک دستگیره برای کابینت ها مهم می باشد جنس و مدل دستگیره کابینت است که باید هماهنگی لازم را با مدل کابینت های نصب شده در آشپزخانه را داشته باشد. با توجه به جنس و کیفیت هر کدام از انواع دستگیره کابینت قیمت آن نیز متفاوت می باشد که با مراجعه به بخش فروشگاه چوبینر می توانید انواع دستگیره کابینت را مشاهده نمایید. 

افزودن نظر جدید