چهار شنبه, ۲۴ مهر,۱۳۹۸

معرفی انواع جک به عنوان کاربردی ترین ابزار و یراق

اگر به اطراف خود دقت کرده باشید بسیاری از لوازم و وسایل همچون کمد جا کفشی، کابینت های آشپزخانه، کاپوت ماشین و... دارای درب هایی هستند که به صورت بالا و یا پایین بازشو می باشند. انواع متنوعی از جک ساخته شده است که هر کدام در سایزهای متفاوت برای کاربردی خاص طراحی شده اند.  در واقع جک به عنوان کاربردی ترین ابزار و یراق در دنیا شناخته می شود. از انواع جک می توان به جک گازی، جک تخت خواب، جک اتوبوسی و... اشاره کرد که هر کدام از آن ها دارای مدل و کاربرد متفاوتی می باشند. 

انواع جک گازی و کاربرد آن

جک گازی که به جک پمپی نیز شناخته می شود در سایز های متفاوتی طراحی شده است که با توجه به طول جک کاربرد آن نیز متفاوت خواهد بود. از این جهت این مدل جک در ابزار و یراق به جک گازی معروف است که با یک فشار دست، درب به صورت خودکار و آرام باز می شود. از انواع جک گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جک گازی کابینت
  • جک گازی کاپوت

جک گازی کابینت 

جک گازی کابینت که به جک پمپی نیز شناخته می شود برای درب آبچکان به کار برده می شود. امروزه برای زیبا و یکدست جلوه دادن فضا و دکوراسیون آشپزخانه برای قسمت آب چکان نیز درب قرار می‌دهند که به صورت پایین باز شو و یا بالا باز شو می‌باشند. برای آن که بتوان به راحتی این مدل درب‌ ها را باز و بسته نمود، حتما باید از جک برای کابینت استفاده کرد. جک گازی کابینت از نظر قدرت نیرو به سه دسته بندی زیر تقسیم شده که هر کدام از آن‌ها باید با اندازه و وزن کابینت تناسب لازم را داشته باشند. 

  • جک گازی 80 نیوتنی: برای درب‌های 70 سانتی متر مناسب است.
  • جک گازی 100 نیوتنی: برای درب‌های 70 سانتی متر تا 1 متر مناسب می‌باشد.
  • جک گازی 120 نیوتنی: برای درب‌های بالاتر از 1 متر قابل استفاده خواهد بود.

جک گازی کابینت

جک گازی کاپوت

همانطور که می دانید کاپوت ماشین یکی از قسمت هایی است که با استفاده از جک گازی باز و بسته می شود.. جک گازی کاپوت یکی از ابزار و یراق کاربردی و مهم برای ماشین های مختلف می باشد که نصب سریع و راحتی را نیز دارد. جک گازی کاپوت علاوه بر کاربردی که دارد از لحاظ امنیتی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. جک گازی کاپوت معمولا از طول بازشوی بزرگتری برخوردار است که برای کابینت های غیر قابل استفاده می باشد. در ادامه با نحوه ی نصب این مدل جک گازی در کاپوت پراید آشنا خواهید شد.

نحوه نصب جک گازی کاپوت پراید

برای نصب جک گازی کاپوت پراید حتما باید یراق و دو عدد پیچ مخصوص (سره پیچ دارای سیب ) را از فروشنده دریافت کنید تا دیگر برای نصب نیازی به سوراخکاری نداشته باشید. قبل از نصب جک گازی کاپوت در ابتدا باید پیچ های مخصوص جک را در جای خود نصب کرده و سپس پیچ دوم را در بالای جک با یراق مخصوص آن نصب نمایید. در آخر باید جک گازی را در جای همان پیچ های از قبل نصب شده قرار دهید و متصل کنید. 

جک گازی کاپوت

توجه کنید که در برخی از خودروهای مدل بالای 90 نیاز است تا کاپوت بالا سوارخ شود که این کار را باید به نصاب آن واگذار نمایید. 

کاربرد جک تخت خواب

امروزه با توجه ساخت آپارتمان های مختلف که دارای فضا و اتاق های کوچکی می باشند از کمبود فضا برای قرار دهی بسیاری از وسایل همچون کمد، دراور، تخت خواب و... مواجه هستیم. جک تخت خواب یکی از کاربردی ترین ابزار و یراق می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به جای قرار دادن کمد لباس از فضای خالی زیرین تخت خواب استفاده نمایید. با استفاده از جک تخت خواب می توانید تخت خواب های تاشو برای اتاق خواب های خود قرار دهید و از کمترین فضا بیشترین استفاده را نمایید. 

جک تخت خواب

قیمت جک تخت خواب 

برای اطلاع از قیمت جک تخت خواب می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت جک تخت خواب با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید