چهار شنبه, ۱۵ مرداد,۱۳۹۹

معرفی انواع قفل

امنیت از دیرباز تا به امروز برای همه انسان ها در اولویت بوده است. یکی از راه های افزایش امنیت استفاده از یراق آلاتی همچون قفل و کلید و دستگیره های مناسب است. علاوه بر درب اصلی ساختمان و درب ورودی سالن؛ لوازم منزل همچون کمد، بوفه، گاو صندوق و ... به قفل و کلیدهای مناسب نیاز دارند. در این مقاله قصد داریم انواع قفل مورد نیاز جهت بالا بردن امنیت منزل و محیط کارتان را به شما معرفی کنیم.

قفل 

شاید لحظه اول که کلمه قفل را می‌شنوید به یاد قفل های کتابی و قدیمی بیفتید اما باید ذکر کنیم که قفل انواع متنوعی دارد و از لحاظ میزان امنیت، کیفت باز و بسته شدن، ابعاد و... با یکدیگر متفاوت هستند. به طور مثالی قفلی که برای درب حیاط قرار می‌دهند از لحاظ امنیت و از نظر ابعاد تفاوت گسترده ای با قفل درب کمد چوبی دارد. اگر بخواهیم که تقسیم بندی کلی در رابطه با انواع قفل داشته باشیم به گروه های زیر می‌توانیم اشاره کنیم:

  • قفل درب حیاط
  • قفل درب ساختمان
  • قفل کابینت و کمد

قفل درب حیاط

درب حیاط و پارکینگ ورودی اصلی منازل محسوب می‌شوند و برای محافظت از منزل و بالا بردن امنیت باید از قفل با کیفیت و مستحکم استفاده نمود. قفل درب حیاط به دو گروه ساده و برقی قابل تفکیک است که در این بین قفل های برقی با توجه به این که برای باز شدن و حرکت زبانه باید مگنت و دکمه‌ی باز و بسته کردن آن ها تحریک شود تا در باز گردد در نتیجه از امنیت بیشتری نسبت به قفل های ساده برخوردار هستند. حتی در مواردی قفل درب حیاط برقی به صورتی طراحی می‌شود که برای باز و بسته کردن از درب بازکن های الکتریکی استفاده می کنند.

قفل درب حیاط

قفل درب ساختمان

علاوه بر درب حیاط سایر درب های ساختمان باید متناسب با نیاز و ابعادشان از قفل های مخصوص به خود استفاده نمایند. قفل درب ساختمان بر اساس پهنا و این که مناسب درب چوبی، آهنی، آلومینیومی و.... می‌باشند به مدل های مختلفی تقسیم بندی می‌شود. قفل درب ساختمان به مدل هایی همچون قفل شاخدار، قفل غلطکی، قفل کمکی، قفل ضد سرقت و... تقسیم می‌شود.

  • قفل شاخدار: قفل شاخدار یک نمونه از قفل های امن و قابل نصب بر روی درب های ریلی است.
  • قفل غلطکی: قفل های غلطکی مدلی از انواع قفل هستند که قابل نصب بر روی درب کمد می‌باشند.
  • قفل کمکی: در مواردی علاوه بر قفل اصلی برای بالا بردن امنیت کار از قفل های کمکی استفاده می‌شود؛ که بدون دستگیره هستند.
  • قفل ضد سرقت: قفل ضد سرقت یکی از امن‌ترین قفل ها محسوب می‌شود که برای درب های ورودی منزل و واحدهای اداری مناسب است.

قفل درب ساختمان

قفل کابینت و کمد

علاوه بر درب حیاط، اتاق، تراس و... بر روی کمد و کابینت نیز باید قفل و کلیدهایی نصب گردد تا امنیت این بخش از محل زندگیتان فراهم گردد. برای کمد و کابینت نیز مانند قسمت های دیگر قفل های متنوعی تولید می‌شود که به مدل هایی از قبیل ام دی اف، کمدی، داشبوردی و... تقسیم می گردند. علاوه بر موارد ذکر شده قفل های کمد و کابینت را با توجه به تک پله و دو پله بودن، نوع زبانه و نوع کلید به مدل‌های مختلف تقسیم می‌شوند. 

قفل کد و کابینت

قیمت انواع قفل

برای اطلاع از قیمت انواع قفل می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت  انواع قفل با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید