حراجی نوروز 1403
چهار شنبه, ۱۲ تیر,۱۳۹۸

معرفی شابلون لولا گازور، اسلب گیر و گیره گونیا

در صنعت چوب ابزارهای بسیاری برای سهولت تولید و ساخت محصولات متنوع و مورد نیاز مصرف کنندگان موجود می باشد. محصولاتی از قبیل مبلمان، سرویس خواب، لوازم اداری و خانگی، کابینت، محصولات دکوراسیونی و ... در مراحل تولید به چندین دستگاه و ابزار مختلف نیازمند می باشند. در سالهای اخیر مقارن با پیشرفت علم ابزارآلات و ماشین آلات پیشرفته و جدیدی تولید شده اند که نقش تاثیرگداری در کوتاه کردن مراحل تولید، افزایش دقت تولیدکنندگان، زیبایی و کیفیت بالای محصولات ایفا می کند. برای مثال چند ابزار که تولیدکنندگان جهت تولید راحت تر محصولات صنایع چوب به کار می برند شابلون لولا گازور، اسلب گیر و گیره گونیا می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا کاربردها و ویژگی های شابلون لولاگازور زن، اسلب گیر و گیره گونیا را برای شما شرح دهیم.

شابلون لولاگازور زن چیست؟

ایجاد حفره و سوراخ لولاگازور یکی از مراحل مهم در تولید محصولات صنایع چوب می باشد، در صورت بروز یک خطا در هنگام ایجاد سوراخ لولا گازور زیبای، دقت و کیفیت کار به میزان زیادی کاهش می یابد. هنگام ایجاد سوراخ لولاگازور باید از شابلون لولاگازور زن برای افزایش دقت و کیفیت کار استفاده کرد. شابلون لولاگازور زن بر روی لبه کار قرار می گیرد و به شما در ایجاد حفره بر اساس اندازه مد نظرتان کمک می کند. در صورت استفاده از ابزار ذکر شده حفره ها به علت استاندارد بودن به مرور زمان دچار فرسودگی و آسیب به کل بدنه و دیواره محصول نمی شوند.


اجزای شابلون گازورزن

شابلون گازورزن از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است. اجزایی از قبیل مته لولاگازور، بوش و محفظه چرخش مته لولاگازور و بدنه اصلی شابلون قطعات و قسمتهای تشکیل دهنده این ابزار کاربردی و مهم هستند. مته لولاگازور از آنجا که اصلی ترین جز شابلون لولاگازور است باید از کیفیت بالایی برخوردار اشد که به ایجاد سوراخ هایی مناسب و بدون نقص بپردازد، جنس مته لولا گازور از فولاد مقاوم است که دارای دندانه های تنگستن کارباید با کیفیتی نیز می باشد. دو عدد بوش و محفظه چرخش مته در ساختار شابلون گازورزن وجود دارد که در قسمتی که مته حرکت می کند قرار دارند و از آلیاژ آهن سخت کاری شده تهیه شده اند. بدنه شابلون لولاگازور از پلاستیک فشرده شده با کیفیت تهیه شده است که داری درجه بندی و پین هایی می باشد که نقش مهمی در اندازه گیری دقیق و ایجاد فاصله ها مناسب دارند.

قیمت شابلون لولاگازور زن

شابلون لولاگازور زن یکی از محصولات با کیفیت تولید ملی می باشد که از لحاظ کیفیتی در سطح بالاتری و از نظر قیمت نیز بسیار مناسب تر  از محصولات مشابه خارجی است. در صورت غی رفعال بودن دکمه خرید برای طلاع از قیمت این محصول با متخصصین سایت چوبینر تماس حاصل نمایید. 

اسلب گیر چست؟

اسلب های سنگی و چوبی علاوه بر وزن آنها امکان دارد هنگام جا به جایی دچار آسیب و ضربه بشوند.اسلب ها با وزن و ابعاد بالا علاوه بر اینکه در حین انتقال ممکن است دچار آسیب شوند، وقت و انرژی بیشتری را به خود اختصاص می دهند. اسلب گیر کار حمل و نقل اسلب ها را برای شما ساده و راحت می کند. استفاده از این محصول باعث صرفه جویی در وقت و انرژی، جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد هنگام حمل و نقل اسلب ها، جلوگیری از ضربه خوردن اسلب ها می شود. در ساخت اسلب گیر پیچ و مهره هایی از جنس فولاد به کار رفته است. این محصول به شکلی طراحی شده است که به راحتی در برابر فشار وارد شده در هنگام حمل اسلب ها مقاومت می کند. اساس کار اسلب گیر بر این است که هنگام جا به جایی اسلب ها به چهار نفر نیاز می باشد. فک های اسلب گیر با قدرت تمام به اسلب متصل می شوند سپس به راحتی با گرفتن دستگیره های اسلب گیر، اسلب ها بلند شده و جا به جا می شوند. در ساختار اسلب گیر چهار لقمه فولادی طراحی شده است که دارای پوشش لاستیکی می باشند. این لقمه ها وظیفه اتصال به اسلب ها را هنگام حمل و نقل بر عهده دارند و پوشش لاستیکی آنها مانع از آسیب رسیدن به سطح اسلب ها می شود. دستگیره های پلاستیکی تعبیه شده در اسلب گیر علاوه بر اینکه مانع از آسیب رسیدن به دست کاربران می شود بلکه در هنگام جا به جایی به واسطه جنس لاستیکی دستگیره ها از سر خوردن اسلب ها جلوگیری می کند.


مشخصات بغل گیر حمل اسلب

در ساختار بغل گیر حمل اسلب از فولاد سخت کاری شده استفاده شده است، پوشش رنگ الکترواستاتیک بر بدنه این محصول نقش مهمی در محافظت از قطعات آن دارد. دستگیره های اسلب گیر دارای روکش لاستیکی هستند که در جا به جایی ایمن و آسان اسلب ها بسیار تاثیرگذار است. قابل ذکر است که بغل گیر حمل اسلب قابلیت جا به جایی اسلب هایی که مجموع وزنشان به 300 کیلوگرم می رسد را دارد. سایر مشخصات بغل گیر حمل اسلب به این شرح می باشد:

 • حداکثر ضخامت کارگیر: 60 میلی متر
 • قطر لقمه های لاستیکی: 30 میلی متر
 • ارتفاع لقمه های لاستیکی: 80 میلی متر

قیمت اسلب گیر

با توجه به اینکه اسلب گیر یکی از محصولات با کیفیت تولید کشور عزیزمان می باشد، از لحاظ قیمیت مناسب تر از محصولات خارجی است و قابل ذکر است که از نظر کیفیتی در سطح بالاتری از محصولات مشابه خارجی قرار دارد. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید برای اطلاع از قیمت این محصول با متخصصین سایت چوبینر تماس برقرار نمایید.

گیره گونیا چیست؟

گونیا کردن پروفیل ها در مراحل تولید محصولات مختلف از قبیل درب و پنجره، کابینت، لوازم اداری و خانگی و ... تاثیر زیادی در زیبایی کار، بالا رفتن سرعت و دقت دارد. گیره گونیا این مرحله را برای شما و سایر فعالین صنایع چوب راحت و ساده کرده است و در هنگام تولید محصولات و اتصال پانل ها و قطعات با استفاده از گیره گونیا کیفیت نهایی کار برای شما کاملا مشهود است و بدون خطا و ایراد محصول نهایی را تولید می کنید. در این مقاله قصد معرفی چند نوع از گیره گونیاهای کاربردی از قبیل گیره گونیا، گیره اتصال قائمه، گیره اتصال زاویه و گیره 90 درجه به شما عزیزان را داریم. 


گیره گونیا 90 درجه

قسمت های مختلف گیره گونیا 90 درجه از قبیل بدنه، فک و دستگیره از فولاد سخت کاری شده تولید شده است. دقت بالایی که در هنگام تولید گیره گونیا 90 درجه به واسطه استفاده از ماشین سی ان سی به کار رفته منجر به کیفیت بالای این محصول در هنگام گونیا کردن پروفیل ها شده است. پیچ کبریتی موجود در این محصول در هنگام گونیا کردن و مونتاژ قطعات فشار بسیار بالایی را به پروفیل ها وارد می کند که بدون خطا و ایراد به همدیگر متصل شوند. دو مفصل لغزان تعبیه شده در این مدل گیره گونیا 90 درجه به این محصول توانایی حرکت به سمت جلو، عقب، چپ و راست را داده اند. سایر مشخصات گیره گونیا 90 درجه به شرح زیر می باشد:

 • عرض فک ها: 100 میلی متر
 • ارتفاع: 40 میلی متر
 • حراکثر ضخامت کارگیر: 70 میلی متر (قابل استفاده برای پروفیل های  با ضخامت 7 سانتی متر)

گیره اتصال قائمه

گیره اتصال قائمه توانایی ایجاد اتصال 180 و 90 درجه بین دو پروفیل را دارد. استفاده از گیره اتصال قائمه بسیار ساده می باشد و به راحتی با قرار دادن پروفیل های مورد نظر بین کلمپ ها آنها را بدون خطا محکم کرده و به هم متصل کنید. از این مدل گیره اتصال قائمه برای مونتاژ کردن قطعات و پروفیل ها استفاده می شود همچنین در تولید محصولاتی از قبیل قاب عکس، باکس های چوبی، کابین و درب و پنجره به کار می رود.

گیره اتصال زاویه

گیره اتصال زاویه توانایی اتصال در زوایای مختلف از قبیل 90 و 120 درجه را دارد. این مدل گیره اتصال با وزن مناسب 1.900 گرم و میزان بالای فشار اعمال شده به پروفیل های مد نظر از مصرف نیروی بالایی توسط اپراتور در هنگام استفاده جلوگیری می کند. استفاده راحت از گیره اتصال زاویه نقش مهمی در بالا بردن سرعت کار دارد به این صورت که در ابتدا دو قطعه چوب را بین کلمپ ها قرار داده و آن ها را با استفاده از پیچ دستی کلمپ کارگیر و پیچ کلمپ زاویه قفل می نماییم که در نهایت بدون خطا و ایراد پروفیل ها به یکدیگر متصل می شوند. سایر مشخصات گیره اتصال زاویه: 

 • ماکسیمم سایز کلمپ 90 درجه: 100 میلی متر
 • ماکسیمم سایز کلمپ 120 درجه: 90 میلی متر

گیره 90 درجه ایجاد اتصال قائمه

برای استفاده از گیره 90 درجه ایجاد اتصال قائمه قطعه مورد نظر را چسب کاری نموده سپس به کمک پیچ های این گیره 90 درجه قطعه کار را که بر روی شیارهای دستگاه قرار داده اید محکم کنید پس از خشک شدن چسب به طور کامل قطعات مورد نظر به هم چسبیده اند. از این محصول در ساخت تولیدات چوبی و ام دی اف می توان استفاده کرد و میزان خطا و ایرادات در هنگام اتصالات قطعات به کمترین سطح ممکن رساند. بدنه این مدل گیره ایجاد اتصال با توجه به کیفیت جنس به کار رفته در آن ضد زنگ و مقاوم می باشد. سایر مشخصات گیره 90 درجه ایجاد اتصال قائمه به شرح زیر می باشد:

 • درای دو پایه 20 سانتی متری می باشد.
 • فاصله بین کارگیر 0 تا 7 سانتی متر است.
 • ارتفاع کارگیر 4.5 سانتی متر می باشد.


قیمت گیره گونیا

انواع مختلفی از گیره گونیا که در متن بالا شرح داده شده در فروشگاه چوبینر موجود می باشد. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید برای اطلاع از قیمت این محصولات با متخصصین سایت چوبینر تماس برقرار نمایید. 

افزودن نظر جدید