اپلیکیشن چوبینر

خرید مغار خراطی

1-24 از 29

صنعت چوب یکی از صنایع مهم می باشد که محصولات تولید شده در آن زیبایی و حس زنده بودن را به زندگی می بخشند. برای زیباتر شدن تولیدات چوبی از قبیل مجسمه، ظروف، لوازم دکوری، مبلمان و... از ابزارهای مختلفی استفاده می شود یکی از این ابزارهای دستی مغار نام دارد که در مدل های مختلف از قبیل مغار خراطی، مغار نجاری و چاقوی منبت کاری تولید می شود. مغار خراطی یکی از مغارهای کاربردی در صنعت چوب محسوب می شود که در ادامه به معرفی بیشتر انواع مغار خراطی خواهیم پرداخت.

مغار خراطی چیست؟

مغار خراطی از لحاظ شکل ظاهری با مغار منبت کاری و نجاری تفاوت های مهمی دارد. مهم ترین تفاوت ظاهری ابعاد آن ها می باشد به این صورت که مغار خراطی از لحاظ طول و قطر بزرگتر از مغارهای نجاری است و دارای دسته بلندتری می باشد. از لحاظ تیغه نیز مغار خراطی دارای تیغه گوشتی تر و ضخیم تری نسبت به مدل منبت کاری می باشد. 

کاربرد مغار خراطی

مغار خراطی یک نوع مغار ایستا می باشد که در هنگام استفاده نیروی زیادی از طرف شخص بر مغار وارد نمی شود و در واقع نیرو فقط برای تغییر زاویه و جهت مغار به کار می رود. مغار خراطی در ایجاد طرح و نقش بر روی پایه مبلمان، ظروف و مواردی از این قبیل به کار می روند.

مغار خراطی تخت

مغار خراطی در انواع سایز و مدل تولید شده است که افراد براساس نیاز و نوع سازه چوبی می‌توانند از هر کدام آنها استفاده کنند. مغار خراطی تخت یکی از انواع مغارهای پر کاربرد در صنعت چوب می‌باشد که برای کنده کاری سطح از آن استفاده می‌شود. از این مغار برای تراشیدن و کنده کاری محصولات چوبی و فرم‌دهی چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. مغار خراطی دارای دسته و تیغه با دوام است که در برابر ضربات چکش مقاومت بالایی دارد زیرا برای کنده کاری چوب با این ابزار باید از چکش استفاده کرد تا بتوان تراشیدن چوب را انجام داد.

مغار کاسه تراش

مغار کاسه تراش یکی از انواع مغارهای خراطی و البته کاربردی در هنر خراطی است که از آن استفاده بسیاری برای حکاکی و کنده کاری براساس طرح می‌شود. این مغار برای کنده کاری سطوح چوبی به شکل گرد استفاده می‌شود که استحکام بالایی در مقابل چوب‌های با ضخامت زیاد دارند. از طرفی این مغار در برابر ضربات حین تراشیدن چوب مقاومت بالایی دارد. همچنین دسته بلند آن باعث می‌شود کنترل مغار حین کار و کنده کاری راحت‌تر باشد. تیغه شیاری مغار کاسه تراش حالتی بیضی شکل دارد که می‌توان از آن علاوه بر کنده کاری چوب به شکل گرد، شکل بیضی نیز استفاده کرد.

مغار خراطی نارکس

مغار خراطی نارکس یکی از انواع مغارهای خراطی با کیفیت است که در سایز و مدل‌های گوناگون تولید شده‌اند. اندازه این مغار را می‌توان مانند نمونه‌های دیگر مغار نسبت به پهنا آن در نظر گرفت. مغار نارکس در انواع مغار سر کج، تخت، مورب و غیره ساخته شده است که دارای تیغه‌های مستحکمی است و براساس نیز خراطان انتخاب می‌شوند. از این مغار برای فرم دهی و کنده کاری به انواع ظروف چوبی استفاده می‌شود. معمولا جنس تیغه مغارهای نارکس استیل کروم و منگنز می‌باشد که در برابر هر گونه ضربه مقاوم است.

قیمت ابزار خراطی

با توجه به این که ابزار خراطی در مدل های مختلفی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشد؛ لذا برای اطلاع از قیمت انواع ابزار خراطی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.