انواع مغار خراطی

1-24 از 32

صنعت چوب یکی از صنایع مهم می باشد که محصولات تولید شده در آن زیبایی و حس زنده بودن را به زندگی می بخشند. برای زیباتر شدن تولیدات چوبی از قبیل مجسمه، ظروف، لوازم دکوری، مبلمان و... از ابزارهای مختلفی استفاده می شود یکی از این ابزارهای دستی مغار نام دارد که در مدل های مختلف از قبیل مغار خراطی، مغار نجاری و چاقوی منبت کاری تولید می شود. مغار خراطی یکی از مغارهای کاربردی در صنعت چوب محسوب می شود که در ادامه به معرفی بیشتر انواع مغار خراطی خواهیم پرداخت.

مغار خراطی چیست؟

مغار خراطی از لحاظ شکل ظاهری با مغار منبت کاری و نجاری تفاوت های مهمی دارد. مهم ترین تفاوت ظاهری ابعاد آن ها می باشد به این صورت که مغار خراطی از لحاظ طول و قطر بزرگتر از مغارهای نجاری است و دارای دسته بلندتری می باشد. از لحاظ تیغه نیز مغار خراطی دارای تیغه گوشتی تر و ضخیم تری نسبت به مدل منبت کاری می باشد. 

کاربرد مغار خراطی

مغار خراطی یک نوع مغار ایستا می باشد که در هنگام استفاده نیروی زیادی از طرف شخص بر مغار وارد نمی شود و در واقع نیرو فقط برای تغییر زاویه و جهت مغار به کار می رود. مغار خراطی در ایجاد طرح و نقش بر روی پایه مبلمان، ظروف و مواردی از این قبیل به کار می روند.

قیمت مغار خراطی

با توجه به این که مغار خراطی در مدل های مختلفی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشد؛ لذابرای اطلاع از قیمت مغارخراطی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.