فروشنده شوید

خرید مغار ظریف کاری

1-24 از 93

مغار در مدل و ابعاد مختلف با اهداف متفاوت تولید می شود مدل های مختلفی از قبیل مغار منبت کاری، مغار خراطی، مغار چاقویی و ... ساخته می شوند. مغار ظریف کاری یک نمونه از انواع مغار است که در اشکال گوناگون عرضه می شود. در ادامه اطلاعات کامل تری در رابطه با مغار ظریف کاری در اختیارتان قرار می دهیم.

مغار ظریف کاری چیست؟

مغار ظریف کاری از لحاظ شکل ظاهری از دو بخش دستگیره و تیغه تولید شده است. دستگیره و تیغه این مدل مغار معمولا به صورتی طراحی شده است که برای کنده کاری و باربرداری از سطح چوب های نازک تر استفاده می شوند. مغارهای مدادی، انگشتی، تخت، شفره و... نمونه هایی از انواع مغار ظریف کاری هستند.

مغار تخت

مغار تخت جهت باربرداری از زمینه کار استفاده می شود و یک خط صاف به وجود می آورد. تیغه مغار تخت از یک طرف به صورت پخ و از یک طرف مورب و زاویه دار ساخته می شود. مغار تخت در سایزبندی های مختلفی بر اساس پهنای تیغه تولید می شوند که به کوچک ترین سایز آن مغار کبریتی می گویند.

مغار گلویی

مغار گلویی که به مغار گیلویی نیز خوانده می شود به شکل یک نیم دایره عمیق تولید و جهت باربرداری از سطح چوب استفاده می گردد با کمک مغار گلویی می توان طرح گل و غنچه و گلبرگ را بر سطح چوب کنده کاری نمود.

مغار شفره

مغار شفره به شکل V و در چند سایز مختلف تولید می گردد. معمولا از سایز های کوچک برای ظریف کاری و خط انداختن استفاده می شود و سایز های بزرگ تر جهت جداسازی خطوط طرح از زمینه استفاده می کنند.

مغار مورب

یک نمونه دیگر از انواع موغار که در نجاری و منبت کاری استفاده می گردد مغار مورب می باشد. مغار مورب که به مغار سرکج نیز معروف است برای فرم دهی به اشکال مختلف از قبیل گلبرگ، اجزای صورت و... قابل استفاده است.

مغار نیزه ای

مغار نیزه ای یک طرح و مدل دیگر از انواع مغار است. از لحاظ شکل ظاهری دارای تیغه ای تخت می باشد که نوک تیزی دارد و برای ظریف کاری در منبت به کار می رود. جهت سوراخ کاری ها و ایجاد اشکال ریز و ظریف بر سطح چوب می توان از مغار نیزه ای استفاده نمود.

مغار نیم باز

مغار نیم باز نیز مانند مدل گلویی دارای انحنا است با این تفاوت که انحنای ملایم تری نسبت به مدل گلویی دارد و برای شکل دهی و فرم دادن ملایم اشکال به کار می رود.

مغار کبریتی

مغار کبریتی یکی از انواع مغارهای پر کاربرد در کارهای ظریف کاری روی چوب است. این مغار همان مغار تخت شماره یک است که کاربرد زیادی در تراشیدن سطوح چوبی برای رسیدن به طرح‌های ریز دارد. این مغار برای تراشیدن چوب نیاز به چکش ندارد و به راحتی با کمی نیروی دست می‌توان این کار را انجام داد. مغار کبریتی لبه‌های تیزی دارد که براساس نیاز و طرح مورد نظر استفاده می‌شود.

مغار قاشقی

مغار قاشقی همانطور که از اسمش مشخص است تیغه‌ای شبیه قاشق دارد. گلو تیغه آن مثل قاشق کج و منحنی است و تقسیم بندی مختلفی دارد. این مغار برای تراشیدن سطح چوب برای طرح‌هایی که عمق دارند و برجسته هستند، استفاده می‌شود. انواع این مغار مانند مغارهای منبت کاری شامل گلویی، نیم باز، تخت و شفره است که براساس نیاز فرد برای انجام کارهای هنری چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد مغار ظریف کاری

مغار ظریف کاری در قسمت تیغه در مدل های مختلفی از قبیل شفره، تخت، نیم باز و گلویی ساخته می شود و با توجه به تیغه برای ایجاد اشکال مختلف به کار می روند. مغارهای ظریف کاری به شکلی طراحی شده اند که برای استفاده از آن ها به چکش کوبی نیاز نیست و با حرکت مچ و پنجه دست تراش کاری و باربرداری را انجام می دهند.

قیمت مغار نجاری

با توجه به این که مغار نجاری در مدل های مختلفی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشد؛ لذابرای اطلاع از قیمت مغار نجاری می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.