خرید قسطی

خرید مغار منبت کاری

1-36 از 127

یکی دیگر از انواع مغار که در صنعت چوب به کار می رود مغار منبت کاری می باشد. مغار منبت کاری در ابعاد مختلف با تیغه های متفاوت و دستگیره چوبی یا پلاستیکی تولید می شود که در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با این نوع مغار در اختیارتان قرار می دهند.

مغار منبت

مغار منبت از لحاظ شکل ظاهری تیغه در مدل هایی از قبیل تخت، نیم باز، گلویی و... تولید می شوند و با توجه به اندازه دستگیره و مدل آن برای منبت کاری بر سطح چوب های ضخیم تر استفاده می شوند. در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با مدل های مختلف مغار، کاربرد و نحوه استفاده مغار منبت در اختیارتان قرار دهیم.

مغار تخت

مغار تخت جهت باربرداری از زمینه کار استفاده می شود و یک خط صاف به وجود می آورد. تیغه مغار تخت از یک طرف به صورت پخ و از یک طرف مورب و زاویه دار ساخته می شود. مغار تخت در سایزبندی های مختلفی بر اساس پهنای تیغه تولید می شوند که به کوچک ترین سایز آن مغار کبریتی می گویند.

مغار گلویی

مغار گلویی که به مغار گیلویی نیز خوانده می شود به شکل یک نیم دایره عمیق تولید و جهت باربرداری از سطح چوب استفاده می گردد با کمک مغار گلویی می توان طرح گل و غنچه و گلبرگ را بر سطح چوب کنده کاری نمود.

مغار شفره

مغار شفره به شکل V و در چند سایز مختلف تولید می گردد. معمولا از سایز های کوچک برای ظریف کاری و خط انداختن استفاده می شود و سایز های بزرگ تر جهت جداسازی خطوط طرح از زمینه استفاده می کنند.

مغار مورب

یک نمونه دیگر از انواع موغار که در نجاری و منبت کاری استفاده می گردد مغار مورب می باشد. مغار مورب که به مغار سرکج نیز معروف است برای فرم دهی به اشکال مختلف از قبیل گلبرگ، اجزای صورت و... قابل استفاده است.

مغار نیزه ای

مغار نیزه ای یک طرح و مدل دیگر از انواع مغار است. از لحاظ شکل ظاهری دارای تیغه ای تخت می باشد که نوک تیزی دارد و برای ظریف کاری در منبت به کار می رود. جهت سوراخ کاری ها و ایجاد اشکال ریز و ظریف بر سطح چوب می توان از مغار نیزه ای استفاده نمود.

مغار نیم باز

مغار نیم باز نیز مانند مدل گلویی دارای انحنا است با این تفاوت که انحنای ملایم تری نسبت به مدل گلویی دارد و برای شکل دهی و فرم دادن ملایم اشکال به کار می رود.

مغار چکشی

مغار چکشی یکی از انواع مغارها در این صنعت است که برای کنده کاری و تراشیدن چوب از آن استفاده می‌شود. این نوع مغار دارای تیغه صاف مانند مغار تخت است که برای کارهای گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مواردی لازم است که برای اجرای طرح روی سطح چوب از ابزارهای دیگری بجز اره استفاده کرد تا برش دقیق نسبت به طرح داشته باشیم. مغار چکشی می‌تواند در این مرحله بهترین گزینه باشد که با ضربه زدن چکش در قسمت دسته آن می‌توان عمل کنده کاری چوب را انجام داد.

مغار منبت چکش خور

مغار منبت چکش خور نمونه‌ای از انواع مغار‌های منبت کاری است که مانند دیگر مدل‌های مغار برای تراشیدن و طرح دادن به چوب استفاده می‌شود. این نوع مغار معمولا دارای دسته بلند چوبی است که برای تراشیدن چوب باید از چکش کمک بگیرد. با ضربه زدن به این مغار از طریق چکش و فشار دست می‌توان مغار را روی چوب حرکت داد تا به طرح مورد نظر رسید. این مغار شامل انواع مختلف مغار اسکنه، مغار قاشقی، مغار منبت و پیکرتراشی است که کاربردهای زیادی در صنعت چوب برای اتصالات مختلف و هنر‌هایی مانند مجسمه سازی، پیکر تراشی و منبت کاری دارند.

کاربرد مغار منبت کاری

مغار منبت کاری از لحاظ اندازه بزرگ تر از مغارهای ظریف کاری می باشد و دستگیره آن مناسب چکش خواری است. مغار منبت کاری دارای دهانه های مختلف برای ایجاد اشکالی از قبیل گل، اشکال هندسی، صورت انسان و... می باشد.

قیمت مغار نجاری

با توجه به این که مغار نجاری در مدل های مختلفی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشد؛ لذا برای اطلاع از قیمت مغار نجاری می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.