خرید قسطی

خرید ابزار معرق کاری

1-36 از 54

مشتی فلزی

ساخت ایران جهت باز و بسته کردن پیچ کمان اره مویی
65,000 تومان
.
ناموجود

گیره معرق کاری

ساخت ایران جهت محکم نگه داشتن تخته پیشکار معرق کاری
ناموجود

معرق کاری جزء هنرهای صنعت چوب می باشد که در میان مردم ایران جایگاه ویژه ای کسب کرده است. ابزار آلات مختلفی در انجام هنر معرق کاری دخیل می باشند و هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند که نتیجه کار هنر زیبای معرق می باشد. در ادامه این متن قصد داریم به ابزار معرق کاری قابل عرضه در چوبینر اشاره نماییم.

لوازم معرق کاری چوب

معرق کاری چوب هنری است که در بین تمام سنین طرفدار دارد و بر روی چوب نقش و نگار و نوشته های زیبایی ایجاد می شود. برای معرق کاری لوازم و ابزار آلات مخصوصی طراحی و ساخته شده است که به شرح زیر می‌باشد:

  • کمان اره مویی
  • تیغ اره مویی
  • تخته پیشکار
  • گیره معرق کاری
  • مشتی
  • کمان جمع کن
  • تیغ پا ملخی

کمان اره مویی

ساختار کمان اره مویی به شکل حرف U و قوس دار است. اره مویی به کمان متصل می شود و با حرکت بالا و پایین باعث برش چوب می شود. کمان اره  مویی به شکلی طراحی شده است که در مسیرهای قوس دار و پیچیده به راحتی حرکت می کند و تغییر جهت می دهد. جنس کمان اره ضد زنگ و بسیار مقاوم است و دارای دستگیره ضد تعریق با طراحی مناسب و خوش دست می باشد.

تیغ اره مویی

تیغ اره مویی در سایزهای مختلفی تولید می شود که بر اساس ضخامت این ابعاد تعیین می شوند. تیغ اره مویی به مدل های پا ملخی و گرد تقسیم می شود که هر کدام کاربرد مختلفی دارند. 

تیغ پا ملخی

برای برش و اجرای طرح معرق روی چوب با کمان اره باید تیغ مناسب آن را نصب کرد. تیغه اره مویی پا ملخی برای کار معرق و برش چوب‌ها بهترین گزینه است. تیغ پا ملخی دارای دندانه‌های زوج است که کار برش را دقیق، تمیز و بدون لب پر شدن انجام می‌دهد. با نصب این مدل تیغ اره مویی روی کمان اره و به کمک تخته پیشکار می‌توان به راحتی طرح مورد نظر را روی چوب ایجاد کرد. 

تخته پیشکار

تخته پیشکار یا همان میز کار برش به وسیله گیره معرق به لبه میز اصلی متصل می شود که در تصاویر سایت کاملا مشهود می باشد. پس از اتصال میز کار برش، در قسمت V شکل اره مویی عملیات برش چوب را انجام می دهد. لازم به ذکر است که تخته پیشکار نقش مهمی در افزایش تمرکز و تسلط کاربران دارد و قطعات یکپارچه چوبی و رزین با ابعاد مختلف به راحتی با کمک این تخته برش می خورند.

گیره معرق کاری

گیره پیشکار معرق کاری یک گیره فلزی مخصوص می باشد که از دو فک ثابت و یک پیچ یا میله لغزان تشکیل شده است.گیره در قسمت دایره ای شکل تخته پیشکار قرار می گیرد همچنین نقش مهمی در افزایش تسلط و راحتی کاربر دارد و از تکان خوردن طرح جلوگیری می کند. قابل ذکر است که در بعضی موارد به گیره پیشکار معرق، گیره L شکل نیز می گویند.

مشتی

مشتی کمان اره مویی بدون آسیب رساندن به تیغ اره مویی و کمان، مهره های خروسی را در حد استاندارد و لازم سفت می کند و از همین مشتی  برای باز  کردن نیز استفاده می شود. لازم به ذکر است که مشتی در دو نوع پلاستیکی و فلزی تولید می شود.

کمان جمع کن

کمان گیر اره مویی که به کمان جمع کن و کمان جمع کن اره مویی نیز مشهور است جزء ابزارهای کمکی محسوب می شود. از آنجا که تیغ اره مویی بسیار ظریف و شکننده است و علاوه بر این کمان اره جنس محکم فلزی دارد و جمع کردن آن سخت می باشد، هنگام نصب تیغ اره مویی بر روی کمان اره باید از کمان گیر استفاده نمود. کمان گیر از دو طرف کمان را نگه می دارد تا دهانه کمان متناسب با اندازه تیغ اره مویی باشد و تیغ اره به راحتی و بدون آسیب دیدن نصب گردد.

قیمت ملزومات معرق کاری

برای اطلاع از قیمت ملزومات معرق کاری می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت لوازم معرق کاری با چوبینر تماس حاصل فرمایید.