خرید قسطی

خرید ملزومات مکنده

1-28 از 28

امروزه یکی از اساسی ترین مشکلات در کارگاه های صنعتی و نجاری پخش شدن گرد و غبار و ذرات ریز چوب هنگام برش و کار با چوب می باشد. یکی از ماشین آلات کاربردی در کارگاه ها و مشاغل صنعتی دستگاه های مکنده می باشند که اصطلاحا به آن ها جاروبرقی صنعتی نیز گفته می شود. همان گونه که از نام این دستگاه مشخص است کار این دستگاه مکش گرد و غبار و ذرات ریز موجود در هوا در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی می باشد که این روزها با توجه به پیشرفت صنایع و کارخانه های صنعتی آلودگی های محیطی رو به افزایش است، لازم به ذکر است که گاهی این آلودگی ها خطرناک و سرطان زا می باشند و باید در جهت کاهش این موارد از مکنده استفاده نمود تا تمامی ذرات و گرد و غبار بدون انتشار در محیط جمع آوری گردند. برای استفاده از مکنده ها باید از لوازم مختلفیمثل تسمه نگهدارنده کیسهف کیسه مکنده و... استفاده شود که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

قطعات مصرفی مکنده صنعتی

همان طور که در بخش قبل گفته شد دستگاه مکنده با موتوری که دارد تمامی ذرات زائد و آلودگی ها را با قدرت مکش از محیط جمع می‌کند و مانع آلودگی محیط کار می‌شود در این پروسه باید لوازم و قطعات مصرفی بر روی دستگاه مکنده نصب شوند که به شرح زیر هستند.

کیسه مکنده

کیسه مکنده به صورت پارچه ای و پلاستیکی تولید می‌شود و یکی از قطعات و ابزار آلات مصرفی در صنعت چوب و ام دی اف می باشد که برای جمع آوری گرد و غبارهای  حاصل از برش چوب و ام دی اف به کار می رود. اصولاً کیسه مکنده های حرفه ای توانایی آنتی باکتریال و تصفیه هوای کارگاه را نیز دارند. این کیسه ها مخصوص مکنده های تک قلو و مکنده های دو قلو می باشند و در ابعاد مختلف تولید می‌شوند که برای هر دستگاه بتوان کیسه مخصوص به آن را تهیه نمود.

تسمه نگهدارنده کیسه مکنده

بست کمربندی یا تسمه نگهدارنده از ملزومات کیسه مکنده بوده که برای بستن و محکم کردن کیسه استفاده می‌شود. همچنین استفاده از این بست کمربندی بسیار ساده می‌باشد و بدون هیچ ابزاری باز و بسته خواهد شد. کیسه های مکنده برای تخلیه و شست و شو نیاز به باز و بسته شدن، دارند، به همین جهت اگر باز و بسته شدن آن سریع و راحت نباشد باعث می شود تا راندمان کاری هم کاهش یابد، پس باید دقت داشته باشید تا از بست کمربندی مناسب و با کیفیتی برای کیسه مکنده خود استفاده کنید. 

فنر تسمه نگهدارنده

بست کمربندی از ملزومات کیسه مکنده بوده که برای بستن و محکم کردن کیسه مکنده استفاده می‌شود. پس از مدتی استفاده و باز و بسته کردن، فنر بست کمربندی کیسه مکنده قدرت و حالت اولیه خود را از دست می‌دهد و راحت تر باز و بسته می‌شود، که ممکن است گرد و غبار از کنار آن عبور کند. لازم به ذکر است که پس از تغییر حالت فنر تسمه نگهدارنده این فنر قابل تعویض است و می‌توان آن را تعویض کرد.

قیمت ملزومات دستگاه مکنده

با توجه به این که ملزومات دستگاه مکنده از تنوع بالایی برخوردارند لذا از لحاظ قیمت نیز با یکدیگر متفاوتند جهت اطلاع از قیمت این محصولات می‌توانید به تگ قیمت مراجعه نمایید یا با چوبینر تماس بگیرید.