بلک فرایدی
یکشنبه, ۲۱ اردیبهشت,۱۳۹۹

نکات مهم جهت خرید کمپرسور هوا

در مقاله های قبلی به دستگاه ها و ابزار آلات مختلفی که در کارگاه های نجاری و صنایع مختلف استفاده می شوند اشاره نموده ایم. یکی از دستگاه های مورد نیاز در صنعت چوب کمپرسور هوا می باشد، کمپرسور هوا در مواردی به پمپ باد نیز معروف است. کاربرد کمپرسور هوا در راه اندازی دستگاه های پنوماتیک می باشد که در کارگاه های صنعتی استفاده می شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم به نکات مهم و ضروری که هنگام خرید کمپرسور هوا باید به آن ها دقت کنید اشاره نماییم.

کاربرد کمپرسور هوا

ابزار الات به صورت برقی یا بادی تولید می شوند، ابزارهای برقی از جریان الکتریسیته برای راه اندازیشان استفاده می شود اما ابزارهای بادی به کمپرسور باد احتیاج دارند. در واقع کمپرسور هوا نقش اصلی راه اندازی دستگاههایی را بر عهده دارد که پنوماتیک و بادی می باشند و درون آن ها هوای فشرده شده قرار دارد. کمپرسور هوا در ابعاد و جم های مختلف با قدرت های گوناگون تولید می شود که متناسب با نیازتان می توانید خریداری نمایید. در ادامه به معرفی اجزای کمپرسور باد خواهیم پرداخت.

کمپرسور هوا

اجزای کمپرسور باد

کمپرسور باد نیز همانند دستگاه های دیگر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که به شرح زیر می باشند:

  • یکی از مهم ترین اجزای کمپرسور باد مخزن آن می باشد که در مورد مخزن باید به حجم و میزان هوایی که می توان در آن فشرده سازی نمود دقت کرد. یکی از مهم ترین نکات استفاده از کمپرسور هوا این است که با کمک پیچ تخلیه ای که در قسمت زیرین مخزن قرار داد رطوبت هوا را تخلیه کنید. 
  • یکی دیگر از اجزای کمپرسور، شیلنگ انتقال هوا است که باید در مراقبت از آن ها بسیار دقیق باشید، زیرا دچار نشتی که می شوند از قدرت دستگاه در هنگام هوا کاسته می شود. در اکثر مواقع لوله انتقال هایی با طول 8 متر بر روری کمپرسور نصب می گردد و در مواردی که فاصله زیاد است باید از ترکیب لوله فلزی با شیلنگ استفاده کنید، همچنین برای محکم تر شدن این اتصالات باید از قطعاتی به نام کوپلینگ و فیتینگ استفاده نمایید.
  • فشار شکن یک قسمت دیگر از کمپرسور باد است. فشار هوا در هنگام استفاده از کمپرسور بسیار مهم است و بخش فشار شکن هوا حجم فشار هوا را تنظیم می نماید.
  • یکی دیگر از قسمت های مهم کمپرسور هوا بخش روغن آن می باشد. بخش روغن وظیفه روان کنندگی حرکت را بر عهده دارد و از اصطکاک و خوردگی قطعات کمپرسور جلوگیری می کند. روغن در یک مخزن مخصوص ریخته می شود و با کمک حرکت هوای فشرده روغن نیز حرکت می کند و به قسمت های مختلف دستگاه می رسد.
  • فیلتر رطوبت نیز نقش مهمی در جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه بادی دارد. این فیلتر نقش مهمی در جلوگیری از ورود رطوبت و هوا به درون دستگاه بادی را ایفا می کند.

به طور کلی نکات مهمی که در هنگام خرید کمپرسور باید در نظر بگیرید شامل حجم مخزن، فشار خروجی که بر حسب bar و Psi می باشد. حجم مخزن بر حسب لیتر بر دقیقه مشخص می گردد و میزان انتقال هوا در یک دقیقه را نشان می دهد و رابطه مستقیمی بین حجم و اندازه ظاهری کمپبرسور وچود دارد. لازم به ذکر است در هنگام خرید باید دقت نمایید که کمپرسور فشار خروجی مناسب ابزارآلات بادی را داشته باشد. علاوه بر این دو مورد باید به وزن و اندازه دستگاه، تک فاز یا سه فاز بودن و نوع تغذیه را نیز اضافه نمود.

کمپرسور باد

قیمت پمپ باد

با توجه به این که پمپ باد در مدل های مختلفی با حجم و فشار خروجی متنوعی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز با یکدیگر متفاوت می باشند لذا در صورت تمایل به خرید انواع پمپ باد برای کسب اطلاعات بیشتر با چوبینر تماس برقرار نمایید.

افزودن نظر جدید