تخفیف هفتگی

خرید پایه مبلمان و کابینت

1-36 از 79

اگر در محیط اطراف و زندگی خود دقت کرده باشید مبلمان، کابینت و صندلی هایی که در خانه و یا در محیط های اداری وجود دارند همگی دارای یراق آلاتی همچون چرخ، پایه و... می باشند. انواع پایه مبلمان و کابینت در مدل و سایزهای متفاوتی تولید و طراحی شده است که هر کدام دارای رنگ بندی های متنوعی نیز می باشند. به طور کلی اگر بخواهیم دسته بندی های این بخش را معرفی کنیم شامل دسته بندی های زیر می باشد:

  1. انواع پایه کابینت و مبلمان
  2. انواع پایه میز
  3. انواع پایه رگلاژی کوتاه
  4. انواع ضربه گیر
  5. انواع پایه سنجاقی
  6. کاربرد پولک یو وی و فلنج
  7. پایه مبل

کاربرد و ساختار پایه کابینت و مبلمان

مطمئنا می دانید که مهم ترین قسمت تشکیل دهنده مبلمان و کابینت پایه های آن ها می باشد چرا که تمامی وزن آن بر روی پایه قرار گرفته و از برخورد سطح زیرین مبل و کابینت با سطح زمین جلوگیری می کند. پایه کابینت و مبلمان در مدل و جنس های مختلفی تولید و طراحی می شوند که هر کدام از آن ها برای مکان های خاصی مناسب می باشند. 

انواع پایه کابینت و مبلمان

پایه کابینت و مبلمان از جمله یراق آلاتی است که در زمان خرید به چشم خریداران نمی آید در صورتی که از اجزای مهم کابینت و مبلمان می باشد. پایه کابینت و مبلمان باعث ثابت نگه داشتن کل کابینت و مبل بر روی زمین می شود که اگر از کیفیت و ساخت مناسبی برخوردار نباشند بلافاصله پس از مدتی کابینت دچار مشکل می شود. پایه کابینت در انواع مدل و جنس های تولید و طراحی می شوند که شبیه به پای مبلمان و میزها عمل می کند. 

پایه کابینت

پایه کابینت در بازار را می‌توانید با سایزها و مدل‌های مختلف انتخاب کنید.پایه کابینت را می‌توانید در انواع پلاستیکی، فلزی و چوبی در نظر بگیرید. پایه پلاستیکی در رنگ‌های مختلف تولید شده که قابلیت تعویض و نصب راحت دارد. پایه فلزی کابینت نسبت به نوع پلاستیکی از دوام بالایی برخورداره که می‌توانید در اشکال استوانه‌ای یا لوله‌ای خریداری کنید. پایه چوبی هم با ضخامت‌های مختلف در بازار موجود است که علاوه بر زیبایی خاصی که به سازه می‌دهد، از استحکام بالایی نیز برخوردار می‌باشد.

پایه مبل

مبلمان بخش مهمی از دکوراسیون داخلی  را تشکیل می‌دهند که به واسطه یراق آلات به کار رفته در آنها تاثیرگذاریشان دو چندان می‌شود. امروزه سبک‌های مختلفی همچون کلاسیک، مدرن، روستیک، بوهمیایی و... جزو سبک‌های پرطرفدار معماری داخلی می‌باشند. یکی از یراق آلات موثر در میز، مبل و عسلی پایه‌ها هستند، پایه مبل در ابعاد، سبک و جنس‌های متفاوتی تولید می‌شود که یک نمونه از این یراق، پایه سنجاقی فلزی است. پایه سنجاقی با توجه به رنگ و متریالش می‌تواند جلوه مبلمان را بیشتر کند و با دکوراسیون کلاسیک سازگاری بالایی داشته باشد.

انواع پایه میز

همانطور که می دانید امروزه از میز های مختلفی در خانه، محیط های اداری، مطب و... استفاده می شود که همگی آن ها دارای پایه های مخصوص به خود نیز می باشند. با استفاده از پایه میز می توانید انواع میز های شیشه ای همانند میز عسلی، میز پذیرایی و... بسازید. انواع پایه میز در مدل و جنس های متفاوت تولید شده است که هر کدام مخصوص میز مناسب خود به کار برده می شوند. 

پایه میز چوبی

نجاران برای ساخت میز از یراق آلات مختلفی مانند پایه میز استفاده می‌کنند. یکی از کاربردی‌ترین پایه‌ها در صنعت چوب و نجاری، پایه میز چوبی است که در مدل‌‌ها و سایزهای گوناگون تولید شده‌اند. تولید کنندگان و نجاران می‌توانند از این نوع پایه برای جلوه بیشتر میز استفاده و زیبایی این سازه را در هر محیطی چند برابر کنند.

قیمت پایه فلزی میز

برای خرید پایه فلزی میز باید نوع رنگ و مدل آن را در نظر بگیرید تا مطابق با جنس میز باشد. زمانیکه این مورد را در نظر داشته باشید، قطعا انتخاب دقیق‌تری از پایه فلزی خواهید داشت. قیمت پایه فلزی میز نسبت به سایز، رنگ و مدل متفاوت می‌باشد. معمولا جنس فلز چنین پایه‌هایی باید مقاومت و دوام کافی داشته باشد تا وزن‌های مختلف وسایلی که روی آن قرار می‌گیرد را تحمل کند.

انواع پایه رگلاژی کوتاه

نوعی دیگر از انواع پایه ام دی اف که برای میز و یونیت های کابینت به کار برده می شود، پایه رگلاژی کوتاه می باشد. انواع مختلفی از پایه رگلاژی کوتاه ساخته شده است که هر کدام دارای سایزهای متفاوتی می باشند. با نصب این مدل پایه رگلاژ بر روی صفحه های اتصال یا همان بست پایه می توانید یک پایه قابل تنظیم برای زیر میز و یا زیر کابینت ایجاد نمایید. 

پایه رگلاژی بلند

پایه رگلاژی بلند یکی از انواع این پایه‌ها است که می‌توانید ارتفاع را تنظیم و استحکام آن را برقرار کنید. برای این کار باید پایه‌های صنعتی مناسب را زیر آن قرار دهید تا دوام سازه در برابر پایه تضمین شود. سازه‌هایی مانند کابینت نیز مانند دستگاه‌های صنعتی باید از یراق مرغوب و با کیفیتی استفاده کنند. بهترین گزینه برای سازه‌ای مانند کابینت‌ها یا ماشین آلات صنعتی، پایه رگلاژی بلند است که جنس آن از فلز می‌باشد و استحکام بالایی را برای تضمین خواهد داشت. برای نصب پایه رگلاژی به دستگاه‌ها یا سازه‌های صنعتی نیاز به پایه صنعتی نیز می‌باشد. به صورتی که باید پایه صنعتی را جهت تحمل وزن، روی پایه رگلاژی قرار داد. این نوع پایه به دلیل کاربرد و عملکرد مناسبی که دارد توجه نجاران و تولید کنندگان زیادی را در صنایع مختلف به خود جلب کرده است.

کاربرد ضربه گیر  

یکی دیگر از یراق آلات کاربردی در این بخش ضربه گیر می باشد که در مدل های مختلف و با کاربردهای متفاوت وجود دارد. یکی از انواع ضربه گیری موجود در این بخش مخصوص کابینت می باشد که باعث بی صدا بسته شدن درب کابینت هایی می شود که بدون سیستم آرام بند هستند. از دیگر انواع ضربه گیر می توان به ضربه گیر شیشه، ضربه گیر نمدی و... اشاره کرد.

پایه سنجاقی

یکی از مدل‌های پایه فلزی برای انواع میز جلو مبلی و یا میز عسلی، پایه سنجاقی می‌باشد که در ارتفاع و رنگ‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شود. پایه سنجاقی دارای یک صفحه‌ی فلزی بوده که توسط آن صفحه به سطح زیرین میز نصب می‌شود. بسیاری از نجاران برای ساخت انواع میز عسلی از این مدل پایه سنجاقی استفاده می‌کنند چرا که علاوه بر زیبایی از نصب آسان و راحتی نیز برخوردار است. 

پایه میز عسلی

پایه میز عسلی بخش مهمی از ساخت میز می‌باشد که ذهن شما را درگیر خواهد کرد. امروزه دیگر برای ساخت یک میز از یک صفحه و 4 پایه جداگانه استفاده نمی‌کنند. پایه‌های مختلفی ساخته و طراحی شده‌اند که از طریق آنها می‌توان میزهای شیشه‌ای و یا چوبی متنوعی را ساخت. همانطور که می دانید کل وزن یک میز بر روی پایه آن قرار می‌گیرد که به همین دلیل جنس و سلامت پایه میز از جمله مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه شود. 

کاربرد پولک یو وی و فلنج

پولک یو وی و فلنج در واقع نوعی یراق برای اتصال شیشه به ام دی اف و ایجاد میز کاربردی می‌باشد که در ابعاد و مدل های مختلف طراحی می‌شود. حتما تا به حال مشاهده کرده اید که بسیاری از محیط های اداری و اتاق های کنفرانس دارای میزهایی می باشند که دارای سطح شیشه ای بوده و یا این که به دیوار شیشه هایی به منظور حک کردن برند و نام شرکت نصب کرده اند. برای نصب این مدل بوردهای شیشه ای به دیوار و یا اتصال صفحه شیشه ای بر روی ام دی اف به منظور ساخت میز، انواع مختلف فلنج طراحی شده است. همچنین در صورت شکستن پایه های میز می توانید با استفاده از پولک یو وی و یا همان فلنج پایه باکیفیت و با ظاهری زیبا برای میز ایجاد نمایید.

قیمت انواع پایه مبلمان

به علت متنوع بودن انواع چرخ و پایه کابینت و مبلمان و همچنین وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از انواع لولا متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر کدام از انواع چرخ و پایه کابینت و مبلمان به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره با چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.