پک مغار خراطی، منبت کاری، ظریف کاری و چاقویی

1-11 از 11

مغار یکی از ابزارآلات مهم در صنعت چوب است که در هنرها و مشاغلی همچون مجسمه سازی، منبت کاری، حکاکی، خراطی، ساخت احجام چوبی و... به کار می‌رود. مغار متناسب با نوع هنر و کاربردی که دارد به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شود. مغارها به صورت تکی و ست عرضه می‌شوند و معمولا در پک مغار خراطی، منبت کاری، ظریف کاری و چاقویی ابعاد مختلفی از مغارها قرار داده می‌شود که از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشند. در ادامه قصد داریم به معرفی پک های مختلف مغار بپردازیم.

انواع ست مغار نجاری

همان طور که در بخش قبل ذکر شد مغار در مدل های مختلف تولید می‌شود که برای امور متفاوت به کار می‌رود. معمولا ست مغار را بر اساس کاربرد و مدل تولید می‌نمایند که در ابعاد مختلف و مدل های تخصصی عرضه می‌گردد. در ادامه به معرفی چند نمونه از ست های مغار خواهیم پرداخت:

  • ست مغار چاقویی
  • ست مغار منبت کاری
  • ست مغار خراطی
  • ست مغار قلمی

ست مغار

مغار ابزاری تیز و برنده است که جهت کنده کاری و تراش دادن وسایل چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از انواع این مغار در یک ست کامل می‌توان به تخت، نیزه‌ای، گلویی، کاسه تراش، سر کج، نوک گرد، نوک مورب با شفت‌های مختلف اشاره کرد. از این مغار برای ایجاد طرح و نقش و نگار روی سازه‌های گوناگون چوبی مانند مبلمان، سرویس خواب، میز و صندلی، ظروف و موارد مشابه دیگر کاربرد دارد.

ست مغار خراطی

خراطان برای کار روی چوب از مغارهای مختلفی استفاده می‌کنند که باید تنوع بالایی داشته باشند تا حین کار دچار مشکل نشوند و بتوانند در سریع‌ترین زمان کار خود را به انجام برسانند. از این رو ست مغار خراطی و تنوع بالای آنها در یک پک مقرون به صرفه و کاربردی تر برای آنها خواهد بود. در این ست می‌توان انواع مغار را در ابعاد و مدل‌های مختلف مانند تخت، گلویی، شفره، قاشقی و غیره در اختیار داشت. >

ست مغار چاقویی

چاقوی منبت کاری یکی از لوازم مهم در مجسمه سازی، حکاکی و ساخت احجام چوبی است. مغار چاقویی در مدل و ابعاد مختلف تولید می‌گردد و معمولا در ست مغار چاقویی مدل های کاربردی و پرطرفدار آن قرار داده می‌شود تا به جای خرید چندین مغار تکی یک ست با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری شود.

ست مغار منبت

مغار منبت کاری نیز برای هنر زیبای منبت، حکاکی و باربرداری از سطح چوب استفاده می‌شود و در اندازه های مختلف تولید می‌گردد. ست مغار منبت کاری معمولا متشکل از چند مغار مخصوص مانند انواع مغار منبت مشتی، قاشقی، قلمی در نظر گرفته می‌شود که هر کدام دارای مدل‌ و سایز شفت خاصی است. اهمیت مغار منبت از آن جهت است که در ظریف کاری و باربرداری چوب‌های کوچک کارایی بسیاری دارد. 

ست مغار خراطی

خراطی یکی از هنرهای بسیار کاربردی در صنایع چوب است که در ساخت مبلمان، ظروف چوبی، لوازم دکوری و... استفاده می‌شود. مغارهای خراطی از لحاظ ابعاد و ظاهر با مغار منبت و ظریف کاری متفاوت هستند و این مدل نیز با توجه به تیغه های متفاوتی که دارد به صورت ست که عرضه می‌گردد بسیار به صرفه می‌باشد.

ست مغار قلمی

مغار قلمی یا ظریف کاری جزء کاربردی ترین مغارها محسوب می‌شود که در ساخت لوازم هنری، دکوری، اکسسوری های چوبی، زیورآلات و ... به کار می‌رود. مغار قلمی دارای تیغه هایی با اشکال و مدل های مختلف گلویی، شفره، نیم باز و... است در صورتی که یک ست مغار خریداری شود می‌توانید این مدل ها را به طور یکجا در کارگاه خود داشته باشید.

قیمت مجموعه مغار نجاری 

همان طور که در بخش های قبل ذکر شد مدل‌های مختلف مغار با کاربردهای متفاوت عرضه می‌گردند که قیمت هر مجموعه مغار نجاری بستگی به مدل و تعادا مغارها دارد، لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر به تگ قیمت محصولات مراجعه نمایید یا با کارشناسان چوبینر تماس برقرار کنید.