حراجی نوروز 1403

خرید مغار چاقویی

1-36 از 43

یکی دیگر از انواع مغار که در صنعت چوب به کار می رود مغار چاقویی می‌باشد. چاقوی منبت کاری در ابعاد مختلف با تیغه های متفاوت تولید می شود که در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با این نوع مغار در اختیارتان قرار می دهند.

چاقوی نجاری چیست؟

چاقوی منبت کاری که به چاقوی نجاری نیز معروف است دارای یک دستگیره و تیغه تیز و برنده می باشد که در هنر منبت کاری چوب به کار می رود. چاقوی منبت کاری از تیغه هایی به اشکال مختلف از قبیل ناخنی، نیزه ای، ناخنی معکوس و.... تولید می شود.

کاربرد چاقوی منبت

چاقوی منبت همان طور که ذکر شد از یک تیغه برنده تشکیل شده است که برای تراشیدن، کنده کاری و باربرداری از سطح چوب استفاده می شود. لازم به ذکر است که چاقوی منبت با توجه به این که دارای تیغه هایی با طرح های مختلف هستند برای ایجاد اشکال و طرح های خاصی به کار می روند.

چاقو پیکرتراشی

پیکرتراشی یکی از هنرهای زیبا و جذاب در صنعت چوب و منبت کاری است که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. برای انجام پیکرتراشی روی چوب به ابزارهایی مانند چاقو پیکرتراشی نیاز است. با پیکرتراشی می‌توان زیبایی چوب را برای تزیین یک محیط چند برابر کرد. با استفاده از چاقو پیکر تراشی به راحتی می‌توان طرح‌های مدنظر را روی چوب پیاده کرد. این نوع چاقو از مدل‌های مختلف تیغه ساخته شده است که جنس تیغه‌‌ها از جنس فولاد می‌باشد. بنابراین تیغه‌های این چاقو مقاومت زیادی در هنگام کنده کاری روی چوب دارد و می‌توان از آن به راحتی برای تراشیدن انواع چوب با ضخامت‌های مختلف استفاده کرد. از این رو، از چاقو پیکرتراشی برای ساختن مجسمه‌های چوبی، کاسه تراشی چوبی، پیکرتراشی روی چوب، ساخت دست سازهای تزیینی چوبی می‌توان استفاده کرد.

چاقو حکاکی

حکاکی روی چوب مانند هنر پیکرتراشی یکی دیگر از هنرهای مربوط به صنعت چوب است. با حکاکی روی چوب می‌توان طرح‌هایی به صورت برجسته یا فرو رفته ایجاد کرد. برای ایجاد برجستگی یا فرورفتگی روی چوب لازم است از ابزاری مانند چاقو حکاکی استفاده کرد. چاقو حکاکی برای طرح دادن و کنده کاری روی چوب استفاده می‌شود تا بتوان قسمت‌های کوچک با عمق کم را از روی چوب تراشید و به طرح مورد نظر رسید. برای انجام کنده کاری و تراشیدن چوب از طریق چاقو حکاکی باید نحوه صحیح گرفتن آن روی دست را بدانید. این چاقو را باید به حالت اریب گرفت تا با فشار انتهای آن بتوان از نوک چاقو برای ایجاد فرورفتگی و فرم دهی روی چوب استفاده کرد.

قیمت مغار چاقویی منبت کاری

با توجه به این که مغار چاقویی منبت کاری در مدل های مختلفی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشد؛ لذا برای اطلاع از قیمت مغار چاقویی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.