خرید قسطی

خرید چکش و کوبه

1-21 از 21

چکش یکی از ابزارهای مهم و کاربردی در کارگاه های محتلف است. از کاربردهای چکش می‌توان به ضربه زدن برای ایجاد اتصال، محکم نمودن میخ، ضربه زدن جهت ایجاد طرح و نقش و... اشاره نمود. چکش نیز مانند سایر ابزارآلاتی که در کارگاه‌ها استفاده می‌شوند در مدل های مختلف با کاربردهای متفاوت تولید می‌گردد که در ادامه اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیارتان قرار می‌دهیم. 

انواع چکش

همان طور که در بخش قبل ذکر شد چکش در مدل های مختلف با کاربردهای متفاوت تولید می‌گردد. در ادامه به معرفی چند مدل از چکش های پرمصرف اشاره می‌کنیم:

  • چکش فیبری
  • چکش لاستیکی
  • چکش تخم مرغی
  • چکش حکاکی
  • چکش نجاری
  • کوبه منبت کاری 

چکش فیبری

چکش فیبری که به چکش نرم نیز معروف است دارای کلگی از جنس فیبر، چوب یا شیشه می‌باشد. چکش فیبری با توجه به جنس و متریالی که در آن به کار رفته است مورد مناسبی برای ضربه وارد کردن مستقیم و عیر مستقیم بر روی سطوحی است که نباید دچار آسیب گردند.

چکش لاستیکی

چکش لاستیکی نیز جزء چکش های نرم محسوب می‌شود و با توجه به اینکه کلگی آن از جنس لاستیک است به چکش پلاستیکی نیز معروف است. از چکش لاستیکی برای ضربه وراد کردن به سطوح حساس استفاده می‌شود که ضربه از قدرت بالایی برخوردار نیست و باعث آسیب دیدن بافت قطعه کار نمی‌شود. از چکش لاستیکی می‌توان برای منبت کاری و یا ایجاد اتصال با دوبل چوبی استفاده نمود.

چکش تخم مرغی

چکش تخم مرغی یا سرگرد یک نمونه دیگر از انواع چکش است که در صنایع مختلف برای امور متفاوت استفاده می‌شود. چکش تخم مرغی برای خم کردن و فرم دادن به فلزات، بستن پرچ و اتصال به کار می‌رود.

چکش نجاری

از ابزارهای کاربردی نجاری چکش نجاری است که از آن برای محکم کردن قطعات به هم چسبیده یا ضربه به مغارهای خراطی و چکشی استفاده می‌شود. چکش نجاری برای ضربه زدن به مغار هنگام کنده کاری روی چوب در نظر گرفته می‌شود که آسیبی به کار و مغار وارد نمی‌کند. چکش نجاری براساس نیاز فرد حین کار روی چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چکش حکاکی

چکش حکاکی به آن گروه از چکش ها گفته می‌شود که برای ایجاد طرح و نقش، کنده کاری و فرم دهی چوب، فلز، سنگ و ... به کار می‌رود. چکش حکاکی در ابعاد مختلف و جنس‌های متفاوت تولید می‌شود که متناسب با جنس قطعه کار استفاده می‌شوند.

کوبه منبت کاری

کوبه منبت کاری یک نمونه دیگر از ابزارهای مناسب جهت ضربه وارد کردن برای ایجاد نقش و نگار، فرم دهی و کنده کاری قطعه کار است. از کوبه در صنعت نجاری و منبت کاری استفاده زیادی می‌شود و در اشکال مختلی همچون دایره، مربع و... با جنس چوب تولید می‌شود. از کوبه منبت کاری علاوه بر وارد کردن ضربه بر روی مغار می‌توان از این ابزار جهت اتصال قطعات با دوبل و میخ چوبی نیز استفاده نمود.

قیمت انواع چکش 

با توجه به این که چکش در مدل‌های مختلف و با قابلیت های متفاوت تولید می‌گردد قیمت آن نیز به نسبت مدل متفاوت است، لذا در صورت تامایل به خرید می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه نمایید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با چوبینر تماس برقرار کنید.