چگونه به چوبینر اعتماد کنیم؟

راه های احراز اعتبار فروشگاه اینترنتی چوبینر

با توجه به افزایش روز افزون سایت‌ های فروشگاهی در همه زمینه های شغلی، کسب اعتبار سایت و اینکه چگونه به یک فروشگاه اینترنتی باید اعتماد کنیم یکی از دغدغه‌های اکثر خریداران از فروشگاه های اینترنتی می‌باشد. برای حل این مشکل روش‌های متعددی وجود دارد که ما قصد داریم در این بخش شما را با راه‌های احراز اعتبار یک فروشگاه اینترنتی آشنا کنیم.


آنباکسینگ مشتریان

چوبینر در راستای اعتماد سازی ویدیوهای ارسالی از مشتریان را در صفحه آنباکسینگ منتشر می‌نماید، با مشاهده این ویدیوها می‌توانید به میزان رضایت مشتریان از کیفیت محصولات، ارسال به موقع، بسته بندی با کیفیت، محکم و زیبا آگاه شوید و بدون نگرانی سفارش خود را ثبت نمایید. برای مشاهده ویدیوهای ارسالی از سوی مشتریان می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه آنباکسینگ مشتریان چوبینر شوید. در کلیپ زیر می‌توانید یک نمونه از ویدیوهای ارسالی آنباکسینگ مشتریان را مشاهده نمایید.

لینک ورود به صفحه آنباکسینگ مشتریان چوبینر


نماد اعتماد الکترونیکی(اینماد)

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی زیر نظر وزارت صمت، با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌نماید. برای اینکه از صحت اطلاعات فروشگاه اینترنتی چوبینر اطمینان حاصل نمایید حتما باید به نکات زیر توجه کنید:

 • حتما آدرس (URL) سایت کسب و کار با آدرسی كه در صفحه ای که بر روی اینماد سایت کلیک می‌کنید و نمایش داده می‌شود، یكسان باشد.
 • صفحه ای كه مشاهده می‌كنید صفحه اصلی مرورگر شما باید باشد و نه یك عكس و تصویر از یك مرورگر؛ از این امر اطمینان حاصل نمایید.
 • آدرس (URL) این صفحه حتما با https://Trustseal.enamad.ir آغاز شده باشد.
 • جهت مشاهده لیست کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الكترونیكی اینجا را كلیك نمایید.
 • تمامی سایت‌های دارای نماد اعتماد الكترونیكی ملزم به رعایت موارد مندرج در تعهدنامه کسب و کار اینترنتی دارای نماد اعتماد الكترونیكی می‌باشند.

اینماد چوبینر

مزیت داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

اگر به یک فروشگاه اینترنتی مراجعه کردید و دارای نماد اعتماد الکترونیکی بود باید اطمینان داشته باشید که این فروشگاه اینترنتی برای دریافت نماد الکترونیکی حتماً ویژگی های زیر را داشته که واجد شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی گردیده است:

 • قابلیت پیگیری سفارش‌ها
 • افزایش اعتماد کاربران و خرید محصولات
 • دریافت درگاه بانکی
 • معتبر شدن وب سایت
 • افزایش میزان امنیت خرید
 • محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران
 • استفاده از قوانین بین المللی کسب و کارهای اینترنتی

نماد ملی رسانه های دیجیتال

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعطای لوگو به رسانه های بر خط، هویت صاحب آن و صلاحیت وی را برای فعالیت احراز می نماید. لیکن مسئولیت محتوای منتشر شده بر عهده صاحب رسانه بر خط است و دارنده رسانه بر خط ملزم به رعایت قوانین و مقررات و مفاد مندرج در تعهدنامه امضا شده توسط خودش است. برای اطمینان و امنیت بیشتر در هنگام مشاهده صفحه به نکات زیر توجه فرمایید:

 • آدرس سایت با آدرسی که در این صفحه معرفی شده یکسان باشد.
 • صفحه ای که مشاهده می‌کنید صفحه اصلی مرورگر شما باید باشد و نه یک عکس و تصویر از یک مرورگر. از این امر اطمینان حاصل نمایید.
 • آدرس این صفحه حتما با samandehi.ir آغاز شده باشد.
 • همچنین جهت اظهار نظر و یا گزارش تخلف در ارتباط با فروشگاه اینترنتی چوبینر روی اینجا کلیک نماید.

                                      رسانه های دیجیتال


نماد دامنه امن (HTTPS - Google Certificate)

نماد دامنه امن گاهی به صورت یک قفل سبز رنگ (Padlock) در کنار آدرس اینترنتی فروشگاه اینترنتی نمایش داده می‌شود. در صورتی که قوانین و مجوز های گوگل در خصوص این سایت رعایت نشده باشد این قفل به رنگ قرمز و شکسته در می‌آید. یکی از مهم ترین ویژگی‌های بودن این قفل که یکی از Certificate های گوگل می‌باشد این است که تمامی رمز هایی که شما برای پسورد و یا نام کاربری خود ذخیره می‌کنید حتما باید به صورت رمز شده در سایت ذخیره شود تا از دسترسی هکر ها و کاربران سایت مصون بمانند.

HTTPS

Choobiner -https


مجوز کسب و کار مجازی

"بر اساس آئین نامه ماده 87 قانون نظام صنفی و پس از انجام استعلامات هویتی و مکانی توسط سازمان های ذیربط، کسب و کار فوق موفق به دریافت پروانه کسب (مجوز کسب و کار) از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی شده است. در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانید موارد را از اینجا گزارش نمائید." این پیغامی است که شما هنگامی که بر روی لوگوی مجوز کشوری کسب و کار مجازی کلیک می‌کنید، مشاهده خواهید نمود. همان طور که مطلع هستید کسب و کارها برای شروع فعالیت خود از اتحادیه و صنف مربوط به شغلشان پروانه کسب یا جواز کسب دریافت می نمایند در مورد کسب و کار مجازی نیز هر سایتی که موفق به دریافت این گواهی باشد همانند دیگر کسب و کارها که زیر نظر صنف خود فعالیت می‌نمایند فعالیتش را با مجوز قانونی شروع می‌کند که چوبینر نیز با توجه به دریافت مجوز کسب و کار مجازی از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی درحال فعالیت قانونی در فضای مجازی می‌باشد.


بخش پشتیبانی سایت

بخش پشتیبانی یک سایت فروشگاهی باید تمامی راه‌های ارتباطی مشتریان به این فروشگاه را مشخص سازد به گونه ای که مشتریان هنگام مراجعه به این بخش تمامی اطلاعات در خصوص این فروشگاه را کسب نمایند. همانطور که در فروشگاه اینترنتی چوبینر شاهد این موضوع هستیم تمامی این اطلاعات به صورت تمام و کمال در بخش تماس با ما سایت موجود هستند:

بخش پشتیبانی سایت


درگاه پرداخت های امن و معتبر

درگاه پرداخت نیز برای یک وب سایت فروشگاهی خود یک اعتبار محسوب می‌گردد چرا که یک فروشگاه برای دریافت درگاه پرداخت باید در چندین مرحله فروشگاه خود را ثبت نموده و معرفی نماید. امروزه درگاه پرداخت های بسیاری در سرتاسر اینترنت موجود شده اند که معتبر ترین آنها مربوط به درگاه پرداخت بانک ملت، درگاه پرداخت بانک صادرات و درگاه پرداخت آپ می باشد. گاهی دیده شده وب سایت هایی برای کلاهبرداری با استفاده از فرایند شیپینگ اطلاعات کارت بانکی خریداران را برداشته و اقدام به کلاهبرداری می کنند.


استفاده از رمز پویای یکبار مصرف

طبق بخشنامه ای که بانک مرکزی در سال 1398 صادر نمود استفاده از رمز پویا برای خرید اینترنتی، انتقال وجه و استفاده از اپلیکیشن های بانکی الزامی گردید. استفاده از رمز پویا یکی از امن ترین راه های خرید اینترنتی است. رمز پویا این امکان را فراهم نموده که برای هربار خرید از هر وب سایت اینترنتی که از درگاه های پرداخت استفاده می کنند نیازمند استفاده از تلفن همراه و شماره تماس شخصی خود باشید و در این شرایط بدون شک امکان هک شدن حساب و لو رفتن اطلاعات بانکی شما به کمترین میزان می‌رسد. در ادامه قصد داریم روش استفاده از رمز پویای یکبار مصرف جهت خرید اینترنتی یا انتقال وجه را توضیح دهیم. برای استفاده از رمز پویا باید ابتدا از طریق مراجعه به بانک یا دستگاه خودپرداز یا سایت بانکی که در آن حساب دارید رمز پویای یکبار مصرف را فعال کنید، در این شرایط هنگام خرید، رمز به شماره تماسی که شما تعیین نموده اید ارسال می‌شود. هنگام خرید یا انتقال وجه یا هر عملیات بانکی که مد نظر شما می‌باشد برای استفاده از رمز پویا باید طبق دستورالعمل بانکی که در آن حساب دارید عمل نمایید و با روش های مختلفی بسته به نوع عملیات مد نظرتان همچون همراه بانک، اینترنت بانک، موبایل بانک و... به انتقال وجه و سایر امور بپردازید. در مواردی نیز که قصد خرید از سایت فروشگاهی دارید هنگام وارد کردن اطلاعات بانکی گزینه درخواست رمز پویا را انتخاب نمایید و پس از دریافت رمز یک بار مصرف و وارد نمودن آن خرید امن شما انجام می‌گیرد.