حراجی نوروز 1403

خرید مهره کولت، کلمپ و کولت ابزار گیر

1-27 از 27

دستگاه سی ان سی یکی از مهم ترین ماشین آلات کارخانجات صنعت چوب می باشد که جهت حکاکی، شیار زنی، برش و... استفاده می شود. این ماشین از بخش های مختلفی تشکیل شده است تا مراحل کار را به بهترین شکل انجام دهد و این بخش ها به یکدیگر وابسته می باشند. قسمت های خارجی و مهم دستگاه شامل کولت و کلمپ می باشد. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در رابطه با کلمپ و کولت در اختیارتان قرار دهیم.

نقش کلمپ و کولت در سی ان سی

شاید بتوان گفت مهم ترین بخش خارجی هر سی ان سی سیستم کلمپینگ آن است که اتصال ابزار به اسپیندل دستگاه را بر عهده دارد. کلمپ ها بر اساس استانداردهای مدون انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

  • HSK63F ER16/25/32/40
  • ISO30 ER16/25/32/40

از سوی دیگر در سیستم HSK63F کلمپ هایی با تکنولوژی هیدرولیک و تریبوس هم وجود دارد که در آنها کولت حذف شده و ابزار به طور مستقیم با کلمپ در ارتباط بوده که این امر به افزایش دقت ماشین کاری و طول عمر اسپیندل دستگاه کمک می کند.

خصوصیات و ویژگی های کولت استاندارد

انتخاب یک کولت استاندارد که به دستگاه و مته ها آسیب نرساند از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه به این ویژگی ها اشاره می کنیم:

  • کولت دارای بدنه ای منعطف باشد تا با کمترین فشار، به میزان استاندار قطر شفت برسد.
  • شفت ابزارگیر کولت به نحوی باشد تا بعد از کیپ شدن مته داخل کولت هیچ گونه لقی و یا انحرافی نداشته باشد.
  • بعد از محکم شدن مهره، شفت به صورت یک دست و یک اندازه باشد.
  • برای جلوگیری از ایجاد ارتعاش توسط خود قطعه باید کاملا بالانس باشد.

توجه: برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات ماشین، استفاده از کولت استاندارد از ضروری ترین نکاتی می باشد که می بایست رعایت شود. 

مهره کولت

مهره کولت یکی از انواع قطعات پر کاربرد بوده که سر کولت نصب و پیچ می‌شود تا با ایجاد فشار یکنواخت، تیغه فرز یا قطعات صنعتی دیگر را به بهترین شکل در کولت نگه دارد. بنابراین  مهره کلت فشنگی به عنوان نگهدارنده ابزار داخل کولت نیز معرفی شده که در سایزهای مختلف برای کلت‌های ابزار گیر عرضه می‌شود.

قیمت انواع کلمپ، کولت و مهره کولت

با توجه به این که دستگاه های سی ان سی متعددی در صنعت چوب استفاده می شود که به کلمپ و کولت های تخصصی و مهره کولت نیاز دارند از لحاظ قیمت نیز متفاوت می باشند لذا در صورت تمایل به خرید انواع کلمپ و کولت با چوبینر تماس برقرار نمایید.