حراجی نوروز 1403

خرید گونیا

1-36 از 85
ناموجود
چوبینر | choobiner

زاویه سنج چند ضلعی Choobiner

ساخت ایران تولید شده از متریال تایوانی ابزاری جهت اندازه گیری دقیق هنگام برش
ناموجود

اندازه گیری دقیق مهم‌ترین مرحله برای طراحی و ساخت در مشاغل و حرفه‌های مختلف است. شما برای اندازه گیری علاوه بر خط کش باید از ابزارهای تخصصی تر همچون گونیا، پرگار، نقاله و... استفاده کنید. گونیا یک ابزار هندسی جذاب است که در مدل های مختلف با کاربردهای متنوع تولید می‌شود و به شما می‌تواند در اندازه گیری زاویه ها کمک کند. کارگاه شما در گروه و شغل صنعتی که فعالیت دارید نیازمند انواع مختلف گونیا برای بالا بردن سرعت، دقت و کیفیت کار می‌باشد که در ادامه این مدل های مختلف را به شما معرفی می‌کنیم.

انواع گونیا صنعتی 

همان طور که از نام گونیا صنعتی مشخص است این ابزار برای تعیین زاویه برش، اتصال و... در مشاغل مختلفی همچون نجاری، جوشکاری، درب و پنجره سازی، کاشی و سرامیک کاری، مشاغل فنی مهندسی و... قابل استفاده است. گونیا صنعتی در مدل های متفاوت با ابعاد مختلف تولید می‌شود که به شرح زیر می‌باشند.

  • گونیا نجاری
  • گونیا مغناطیسی جوشکاری
  • گونیا مرکب
  • گونیا متحرک
  • گونیا لبه دار
  • گونیا مویی

گونیا نجاری

گونیا نجاری که به گونیا مثلثی هم معروف است معمولا به صورت لبه دار تولید می‌شود که با کمک گیره به لبه میز کار متصل گردد. همچنین بر روی بدنه گونیا نجاری سوراخ های تعبیه می‌شود که به این مدل گونیا نجاری نشان دار می‌گویند و در رسم خطوط با فاصله های یکسان بسیار کاربردی می‌باشد. 

گونیا مغناطیسی جوشکاری

گونیا مغناطیسی جوشکاری که به گونیا مگنتی معروف است در مشاغل جوشکاری در زمان اتصال دو قطعه فلزی در زوایای مختلف قابل استفاده است. مثلا می‌خواهید دو قطعه فلز را در زاویه 130 درجه به یکدیگر جوش بزنید با توجه به مگنتی بودن این ابزار، فلزات را متناسب با زاویه انتخابی در طرفین گونیا قرار می‌دهید و به راحتی قطعات را بدون لغزش و حرکت به همدیگر متصل می‌کنید. یکی از معیارهای مهم در انتخاب گونیا مغناطیسی تحمل وزن آن‌ها می‌باشد.

گونیا مرکب

یکی از بهترین گونیاهای صنعتی، مدل مرکب است. گونیا مرکب از ترکیب خط کش، نقاله و مرکزیاب تشکیل شده است که برای تعیین زاویه، خط کشی، تعیین مرکز دایره و مواردی از این قبیل استفاده می‌شود. 

گونیا متحرک

گونیا متحرک یا گونیا انتقال زاویه نیز یک نمونه دیگر از ابزارهای اندازه گیری است. بارها برای شما پیش آماده است که از یک شکل هندسی می‌خواهید کپی بردارید کنید یا بر روی یک صفحه یک زاویه را مطابق با یک شی مشخص کنید برای این کار می‌توانید از گونیا متحرک استفاده کنید. در زمان استفاده پیچ وسط گونیا متحرک را شل کنید و از روی الگوی مد نظرتان زاویه را مشخص کنید پس از تعیین زاویه پیچ را محکم کرده و عینا همان زاویه را بر روی صفحه مورد نظرتان کپی کنید.

گونیا لبه دار

گونیا لبه دار یک نمونه از گونیاهای صنعتی است که یک طرف آن خط کش است. گونیا لبه دار در سایزهای مختلف تولید می‌شود یعنی خط کش آن در سایزهای مختلف 10 تا 100 سانتی‌متر تولید می‌شود. بعضی مدل های این گونیاها از یک طرف به صورت زاویه 45 درجه برش خورده اند یا دارای لبه هایی برای اتصال به میز کار هستند.

گونیا مویی

گونیا موئی را در بازار با عنوان گونیا 90 درجه نیز می‌شناسند که دارای دو قسمت، تیغه گونیا و پایه گونیا است و به صورت یکپارچه به هم متصل هستند. این ابزار در سایزها و مدل‌های گوناگونی تولید شده که افراد در صنایع مختلف می‌توانند نسبت به نیاز، مدل مناسب گونیا مویی را برای کار خود خریداری کنند. افرادی که به کارهای فنی مثل نقشه کشی ساختمان و معماری مشغول هستند، از این ابزار اندازه گیری بیشتر استفاده می‌کنند. همچنین در صنعت چوب و نجاری، فلزکاری و موارد مشابه نیز کاربرد زیادی دارد.

قیمت گونیا مهندسی

برای اطلاع از قیمت انواع گونیا مهندسی می‌توانید به تگ قیمت محصولات مراجعه کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان چوبینر تماس برقرار کنید.