حراجی نوروز 1403

خرید پیچ دستی و گیره تفنگی

1-36 از 78

برای ایجاد اتصال قطعات و محکم نگه داشتن آن ها باید از گیره و پیچ دستی استفاده شود. بدون شک هنگام مونتاژ قطعات، سوراخ کاری، برش و ... تکان نخوردن قطعات کار بسیار مهم و ضروری است که باید از پیچ دستی های مختلف استفاده شود. در ادامه این متن به معرفی انواع پیچ دستی و گیره تفنگی مورد نیاز در کارگاه ها می پردازیم.

پیچ دستی نجاری

پیچ دستی نجاری یک ابزار کمکی است که برای جلوگیری از تکان خوردن قطعات و به هم خوردن تمرکز و دقت نجاران هنگام برش، سوراخ کاری و اتصال به کار می رود. علاوه بر تفاوت سایز، پیچ دستی در مدل و سبک های مختلفی تولید می شود که متناسب با نیاز به کار می روند. در ادامه با مدل های بیشتر پیچ دستی که به شرح زیر می باشد می پردازیم:

  • گیره پیچ دستی F شکل
  • گیره پیچ دستی C شکل

گیره پیچ دستی F شکل

گیره پیچ دستی F شکل از یک میله یا تسمه ثابت تشکیل شده است و دارای دو فک می باشد. یکی از فک ها ثابت و فک دیگر متحرک است. علاوه بر این موارد پیچ دستی F شکل از یک دنده قدرتی رزوه شده تشکیل شده است که با حرکت دورانی طول کارگیر را تنظیم می کند.

گیره پیچ دستی C شکل

گیره پیچ دستی C شکل شبیه حرف سی انگلیسی می باشد و حالت کروی دارد. علاوه بر این قسمت یک پیچ دنده ای رزوه شده دارد که با چرخش دورانی اندازه کارگیر را تنظیم می کند. از کاربردهای پیچ دستی C شکل می توان به استفاده آن در زوایا و کنج ها اشاره نمود.

گیره تفنگی

گیره تفنگی یک نمونه کاربردی از انواع گیره در صنعت چوب محسوب می‌شود که همانند سایر گیره ها وظیفه محکم و ثابت نگه داشتن قطعات در کنار یکدیگر را دارد. گیره تفنگی با قدرت بالایی که دارد مانع از لغزش و تکان خوردن قعطات چوبی که جهت اتصال به یکدیگر در کنار هم قرار گرفته اند، می‌شود. گیره های تفنگی در طول های مختلف، مقاومت متفاوت و اندازه کارگیر متفاوت تولید می‌شوند.

قیمت پیچ دستی

انواع پیچ دستی در فروشگاه چوبینر برای استفاده شما عرضه شده است. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید برای اطلاع از قیمت این محصولات با متخصصین سایت چوبینر تماس حاصل نمایید.