حراجی نوروز 1403

خرید یراق آلات کابینت و صنایع چوب

1-36 از 2,363


یراق آلات نقش مهمی در تولید محصولات صنایع چوب و سایر صنعت ها ایفا می‌کند و به گروه های مختلف تقسیم می‌شوند. به طور کلی می‌توان یراق آلات را به دو گروه یراق آنتیک و یراق کمد و کابینت و تخت تقسیم نمود. یراق آلات کابینت و صنایع چوب، عموما برای تزئینات به کار می‌روند و بسیار پرکاربرد هستند. برای زیبایی دکورهای کابینتی و چوبی از انواع یراق آلات استفاده می‌شود. امروزه یراق آلات کابینت بسیار پیشرفت کرده و باعث استفاده بهتر از لوازم چوبی شده‌اند. برای مثال نقاط غیر قابل دسترس و نقاط کنج دیگر غیر قابل استفاده نیستند و حداکثر استفاده را می‌توان از این بخش‌ها داشت. در این دسته بندی قصد داریم به معرفی انواع یراق آلات آنتیک، کمد، کابینت، کیف، کفش و.... بپردازیم.

انواع یراق کابینت 

امروزه همه ما به اهمیت زیبایی دکور کابینت آشپزخانه ها، میز، کمد، دراور و... پی برده‌ایم. یراق آلات کابینت و صنایع چوب با توجه به ذوق و هنر طراحان دکوراسیون و هنرمندان بسیار پیشرفت کرده‌اند و با سرعت بسیار بالایی به تکنولوژی روز نزدیک تر و متنوع تر شده‌اند. زیبایی دکورها گاهی با تعویض چند دستگیره به خوبی نمایان می گردد، به طوری که شما حتی اگر از دکور کابینتی و یا چوبی بسیار ساده‌ای استفاده کرده باشید با تعویض چند یراق ساده مانند دستگیره ها شاهد تغییرات بسیاری در زیبایی ظاهری کابینت ها خواهید بود. علاوه بر زیبایی یراق آلاتی امروزه استفاده میشد که هم در ساده تر شدن استفاده از لوازم چوبی مناسب هستند و هم نقش مهمی در استفاده بهینه از فضاهای پرتی و محیط های کوچک فراهم می‌کنند. ابزار و یراق کابینت دارای چند دسته بندی بسیاری هستند که هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ برند با یکدیگر متفاوت‌اند. انواع ابزار و یراق کابینت که در فروشگاه چوبینر عرضه می شوند به شرح زیر است:

 • انواع لولا
 • انواع ریل کشو
 • پریز و روشنایی
 • جک کابینت و تخت
 • تجهیزات کابینت
 • تجهیزات اتاق خواب
 • یراق و اتصالات
 • درب ریلی و کرکره ای
 • یراق درب ساختمان
 • دستگیره کابینت
 • انواع جالباسی
 • دوبل، پین و میله چوبی
 • یراق آلات صنعتی
 • روپیچ توپیچ و مهره خاردار

یراق آلات کابینت  از دو جهت مصارف زیادی در صنعت کابینت سازی دارند: نخست برای انجام کاربرد تعریف شده آن یعنی کشیدن کشوها و باز و بسته کردن درب های کابینت ، دوم جهت افزودن زیبایی به کابینت ها و در نتیجه به آشپزخانه. در گذشته شاهد این موضوع بودیم که برای مثال ریل های کابینتی بسیار ساده ای موجود بود که از یک غلطک تشکیل و برای حرکت کشو ها استفاده می شدند. اما امروزه شاهد انواع ریل های ساچمه ای ساده، خودبست و آرام بست هستیم. این ریل ها کیفیتی جدید را در صنعت یراق آلات کابینت ارائه بخشیدند. 

لولا

لولا مهم ترین یراق برای مرتبط کردن درب و بدنه می باشد. لولا در مدل های مختلف از قبیل لولا گازور استاندارد و زاویه دار، لولا مصارف ویژه، لولا مصارف عمومی و ضربه گیر تولید می شود. لولا را با توجه به نوع باز شده درب و پنجره و نیاز مشتری انتخاب می کنند.

دستگیره کابینت و کمد

دستگیره کابینت و کمد در زیبایی دکوراسیون منزل موثر می باشد. برای سلیقه های مختلف و متناسب با نوع کابینت دستگیره هایی از قبیل کلاسیک، مدرن، مخفی، مگنتی، کودک و... تولید می شود. همچنین باید دقت نمود که نوع دستگیره برای باز و بسته شدن راحت درب ها موثر می باشد.

ریل کشو

ریل کشو یراق مهم و اساسی در تولید کشو کمد و کابینت می باشد که در مدل های متنوع و با کاربردهای مختلف تولید می گردد. نکته مهم در انتخاب ریل اندازه و طول آن می باشد و اینکه ریل از نوع ساده، مخفی، بدنه دار و... باشد.

صفحه گردان

در مواقعی نیاز می باشد که میز کار یا میزهای مختلف دیگر چرخان باشند و بدون برخاستن از یک نقطه میز را به سمت خود بچرخانیم. برای اجرای این کار باید از صفحه گردان استفاده شود که در دو مدل صفحه گردان پلاستیکی و فلزی تولید می شود.

چرخ گردان

چرخ گردان یک نوع پایه صندلی و میزهای اداری محسوب می شود. چرخ گردان باعث حرکت روان میز؛ کابینت؛ صندلی می شود و در مدل های مختلفی از قبیل ترمزدار، ساده و... تولید می گردد.

پایه مبلمان و کابینت

پایه جزء جدانشدنی میز، کابینت، مبل، صندلی و... است که در مدل های فراوانی از قبیل رگلاژی، تخم مرغی، پایه میز و... تولید می شود. پایه مبلمان و کابینت از لحاظ ارتفاع و طرح با یکدیگر متفاوت می باشند و متناسب با نوع میز، صندلی، مبل و کابینت انتخاب می شوند.

جک کابینت، تخت خواب و خودرو

جک کابینت در انواع مختلفی از قبیل پمپی، اتوبوسی، اونتوس و... تولید می شود. جک علاوه بر تقسیم گذاری فنی به دو نوع بالا باز شو و پایین بازشو تقسیم می شود. جک به شکلی طراحی شده است که در مواردی مناسب استفاده در تخت خواب و درب کاپوت خودرو نیز می باشد. 

ضربه گیر، برچسب پیچ و پد پایه مبل

برای استفاده راحت تر و محافظت از کابنت و کمد و... از اقلام مختلفی همچون ضربه گیر و برچسب پیچ استفاده می کنند. یکی از کاربردی ترین ابزار و یراق موجود در بازار، ضربه گیر می باشد که در انواع متنوع و با کاربرد متفاوت طراحی و تولید شده است. انواع ضربه گیر برای بی صدا کردن وسایل مورد استفاده در منازل همچون کابینت، کمد، درب های شیشه ای، مبلمان و... به کار برده می شود.

روپیچ توپیچ و مهره خاردار

در صنعت چوب برای اتصال دو قطعه چوب، ام دی اف، نئوپان و موارد مشابه دیگر می‌توان از ابزار آلات مختلفی استفاده کرد تا قطعات کاملا محکم و ثابت شوند. برای اتصال دو قطعه با جنس یکسان و یا دو متریال با جنس متفاوت می‌توان از انواع پیچ استفاده کرد. به طور معمول پیچ دارای ظاهری استوانه‌ای با رزوه‌های مارپیچی به دور خود می‌باشد که دارای یک سر به شکل‌های متفاوت است. روپیچ توپیچ و مهره خاردار یکی از انواع پیچ‌های رزوه دار می‌باشد که داخل سوراخ قطعات چوبی محکم می‌شود که برای این کار باید ابتدا نسبت به اندازه هر کدام از این ابزارها، سوراخ روی چوب ایجاد کرد. 

یراق آلات آنتیک و تزیینی

همیشه در منازل محصولات آنتیک و تزیینی متعددی از قبیل صندوقچه، جعبه، قاب، ظروف و ... وجود دارد. در ساخت محصولات تزیینی از یراق آلات آنتیک و تزیینی استفاده می گردد که شامل لولا، دستگیره، توری، چفت و پایه می باشند. لازم به ذکر است که یراق آلات آنتیک در رنگ های مختلف طلایی، زیتونی، دودی و... تولید می شود.

قلاب جالباسی

آویزان کردن کلید، سوئیچ، حوله و لباس نقش مهمی در نظم و ترتیب منازل دارد. قلاب جالباسی در ابعاد و طرح های مختلف تولید می شود که با کمک چسب، پیچ و ... بر روی دیوار، چوب، سرامیک و .... متصل می شوند.

پیچ، رولپلاک، سوزن منگنه و اتصالات

اتصالات جزء یکی از مهم ترین مراحل ساخت محصولات چوبی می باشد. از جمله اتصالات صنایع چوب که در ساخت وسایل چوبی به کار می رود می‌توان به انواع پین، اتصال لگنا، اتصال الیت، فلنج، پایه اتصال، پولک یو وی، گونیا و... اشاره نمود.

دوبل، پین، میخ و بیسکویت چوبی

اتصالات یکی از مراحل تولید محصولات چوبی در کارگاه های مختلف می‌باشد. معمول ترین روش اتصال دو قطعه استفاده از میخ و پیچ است؛ همچنین موارد متعددی برای اتصال محکم سازه‌های چوبی و ام دی اف استفاده می‌شود که به قطعاتی از قبیل دوبل، پین و بیسکویت چوبی می‌توان اشاره نمود.

تجهیزات کابینت

در طراحی های جدید کابینت آشپزخانه باید از تجهیزات مختلف استفاده نمود که از فضای آشپزخانه به طور کامل استفاده شود. برای این مهم تجهیزاتی از قبیل سوپرها، سطل زباله، جا لیوانی و ... تولید می شود که در قسمت های مختلف کابینت نصب می شوند. تجهیزات کابینت بسیار متنوع هستند و در ابعاد و مدل های مختلف متناسب با سلیقه های متفاوت تولید می‌شوند.

پریز و روشنایی

آشپزخانه با توجه به این که مکان مهمی در منزل محسوب می شود علاوه بر روشنایی کافی باید از پریزهای متعددی برای استفاده از وسایل برقی تشکیل شده باشد. امروزه لامپ های ال ای دی و چراغ های مختلفی برای قسمت هایی از قبیل سقف و کابینت تولید می شود. پریز نیز به صورت چندتایی، توکار و روکار و یو اس بی دار تولید و عرضه می گردند.

قاب ساعت

ساعت یکی از لوازم بسیار کاربردی موجود در هر خانه‌ای می‌باشد که در طرح و مدل‌های مختلفی طراحی می‌شود. برای ساخت ساعت از لوازم و قطعات متنوعی استفاده خواهد شد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها قاب ساعت می‌باشد. قاب ساعت در رنگ و طرح‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود. 

لوازم کابینت را چگونه انتخاب کنیم؟

از مهم ترین ویژگی هایی که هنگام خرید یا ساخت کابینت باید به آن توجه داشته باشید لوازم کابینت می‌باشد پس توجه به کیفیت یراق آلات در طول عمر کابینت‌ها یا کمدهای شما تاثیر بسیاری دارد .

یکی از مهم ترین قسمت در کابینت‌ها، لوازم کابینت می‌باشد چرا که بیشترین مقدار استفاده را دارند، زمانی که شما یک کشو یا یک طبقه کابینت را می سازید باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام وزن آن کشو روی ریل آن قرار گرفته یا تمام وزن درب کابینت را جک یا لولای آن کابینت متحمل می‌شود بنابراین استفاده از بهترین کیفیت لوازم کابینت اهمیت بسیاری را دارد چرا که این کشو یا درب در طول روز بارها و بارها باز و بسته خواهد شد. مورد دیگری که باید به آن توجه کرد زیبایی لوازم کابینت است. امروزه در ساخت انواع وسایل منزل زیبایی در کنار کیفیت قرار گرفته و نقش بسزایی در فروش دارد پس هنگام استفاده از یراق آلات نیز شما باید به ظاهر و رنگ آنها توجه بسیاری داشته باشید . جنس اکثر یراق آلات از فلز می باشد پس باید در مقابل زنگ زدگی و فرسودگی های ناشی از استفاده زیاد مقاوم باشند. ارتفاع و سایز مناسب لوازم کابینت باعـث می‌شود هنگام باز و بسته شدن زیاد، وزن به طور یکنواخت روی آن پخش شود . لوازم کابینت در واقع وظیفه ای دوگانه برعهده دارند: نخست انجام وظیفه محوله و دوم افزودن زیبایی به کابینت می‌باشد. پس توجه به کیفیت آنها در هنگام خرید بسیار لازم است. وظیفه اصلی چوبینر تامین لوازم کابینت مناسب می‌باشد. چوبینر سال‌های متمادی است که نمایندگی چند برند بسیار مرغوب در لوازم کابینت را به عهده دارد که با تامین بهترین قطعات و یراق آلات بهترین کیفیت و زیبایی را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.

ابزار و یراق کابینت شامل چه قطعاتی می شوند؟

یراق کابینت آشپزخانه طیف وسیعی از محصولات و کالاها را مانند لولا، کشو، ریل، جک های کابینت، پایه های کابینت و بسیاری اقلام دیگر را شامل می شود. چوبینر با ارائه بهترین برندهای دنیا در بخش یراق کابینت، مانند بلوم اتریش، 3A-PLUS و دیگر برند های معتبر که به جرات می توان گفت در این صنعت بی نظیر هستند، نهایت کیفیت و زیبایی را با قیمت های قابل اعتماد، برای آشنایی، بررسی و خرید قرار داده است.

یراق ماشین آلات صنعتی

در کارگاه، کارخانه، باشگاه ورزشی، تولیدی، آشپزخانه های صنعتی، آزمایشگاه ها و... از ماشین آلات، کابینت و لوازم صنعتی استفاده می‌شود که یراق آلات مخصوص به خود را دارند. برای مثال در ماشین آلات از دستگیره و پایه های صنعتی استفاده می‌کنند یا برای تولید بعضی ابزارآلات از لولاهای فلزی صنعتی استفاده می‌شود. در تولید کابینت های آزمایشگاه یا رستوران ها و فرهای بزرگ نیز از لولا، دستگیره و پایه های مخصوص باید استفاده کرد. در ادامه اطلاعاتی در رابطه با انواع یراق ماشین آلات صنعتی در اختیارتان قرار می‌دهیم.

پایه ماشین آلات صنعتی

یکی از یراق آلات مهم که در تولید لوازم کوچک و بزرگ استفاده می‌شود پایه است. پایه در ماشین آلات صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا علاوه بر تحمل وزن در مواردی لازم است از نوع ضربه گیر یا لرزه گیر نیز باشد. پایه ماشین آلات صنعتی در قطرهای مختلف تولید می‌شود که از نظر قطر رزوه و طول پیچ نیز با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

دستگیره صنعتی

یک نمونه دیگر از یراق آلات صنعتی دستگیره است. دستگیره صنعتی به گروه های مختلفی از قبیل دسته فلکه، دستگیره فرمانی، دسته سر دنده، دسته اهرمی و.... تقسیم می‌شود. از دستگیره های صنعتی برای امور مختلفی همچون تنظیم ماشین آلات صنعتی، دسته حمل باتری و لوازم صنعتی، دسته کابینت، یخچال و سردخانه های صنعتی استفاده می‎‌کنند.

لولا صنعتی

همگی با ماهیت و کاربرد لولا و نقش آن در باز و بسته کردن درب ها آشنا هستیم. لولا صنعتی نیز از لحاظ کاربرد همان گونه است با این تفاوت که در ابعاد بزرگ‌تر تولید می‌شود و در تولید کابینت، درب گاو صندوق های بزرگ و یخچال های صنعتی استفاده می‌شود و معمولا از جنس فلزات مقاوم یا پلاستیک فشرده است. 

درپوش پروفیل

در ساخت ماشین آلات صنعتی، لوازم منزل، میز و صندلی و... از انواع پروفیل، لوله و قوطی استفاده می‌شود که برای تکمیل فرآیند تولید از درپوش های متناسب با موارد ذکر شده استفاده می‌شود. درپوش معمولا پلاستیکی است و برای قوطی، پروفیل و لوله به کار می‌رود. در ادامه اطلاعات کامل تری در رابطه با انواع درپوش قوطی، پروفیل و لوله در اختیارتان قرار می‌دهیم.

گل پیچ، گل مهره و پیچ خروسکی

همان‌طور که می‌دانید پیچ یکی از لوازم ضروری برای اتصال قطعات مختلف به یکدیگر می‌باشد در کارگاه‌های نجاری و تولیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مدل‌های متفاوت پیچ که با استفاده از آن دیگر نیازی به پیچ گوشتی نخواهید داشت، گل پیچ و گل مهره می‌باشد. گل پیچ و گل مهره قطعه‌ای است که به وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید بسیاری از ابزارآلات مورد نیاز برای دستگاه دورکن را به راحتی نصب نمایید.

قیمت یراق آلات

در بخش های بالاتر با انواع یراق آلات آشنا و متوجه تنوع بالای این دسته بندی شدید. برای اطلاع از قیمت هر مدل از یراق آلات می‌توانید به دسته بندی مربوط به آن مراجعه نمایید و پس از انتخاب محصول به تگ قیمت آن مراجعه کنید.