سه شنبه, ۰۱ تیر,۱۴۰۰

یراق آلات کمد و کابینت

همانطور که می‌دانید، هر گونه سازه چوبی به یکسری یراق آلات و تجهیزات اولیه نیاز دارد تا کارایی بیشتری برای افراد داشته باشد. مهمترین عامل قبل از انتخاب یراق مناسب برای سازه مستحکم بودن آن است که باید با توجه به آن یراق مناسب را انتخاب کرد. سازه‌ای مانند کمد و کابینت از جمله سازه‌هایی هستند که به دلیل نگهداری وسایل با وزن‌های گوناگون باید به استحکام و دوام آنها توجه شود. با در نظر داشتن این موارد می‌توان یراق آلات مناسبی را نیز برای کمد و کابینت انتخاب کرد تا کارایی آنها در هر محیطی حفظ شود. برای این منظور باید از لحاظ موقعیت، جنس، مدل و دوام سازه اقدام به انتخاب یراق کرد. از مهمترین یراق آلات در صنعت کمد و کابینت سازی می‌توان به دستگیره، لولا، جک، ریل و غیره اشاره کرد. در ادامه مطلب با انواع یراق آلات کمد و کابینت آشنا خواهید شد، پس مطالب زیر را دنبال کنید.

کمد و کابینت در دکوراسیون داخلی

افراد توجه زیادی به محیط و دکوراسیون داخلی منزل خود دارند و در انتخاب وسایل متناسب با آن توجه بیشتری می‌کنند. این وسایل باید براساس طراحی و رنگ محیط انتخاب شود تا زیبایی و جلوه محیط حفظ شود. در محیط آشپزخانه کابینت از سازه‌های مهم و کاربردی است که می‌تواند وسایل مختلف را در آن با وزن‌های گوناگون نگهداری کرد. بنابراین باید برای مقاومت و دوام بیشتر آنها از وسایل جانبی و یراق آلات با کیفیت و مرغوبی استفاده کرد تا بتوان کیفیت کار را تضمین کرد. یراق آلات داخلی مهمترین عوامل در انتخاب سازه مستحکم و با دوام است زیرا این یراق‌ها که شامل جک، لولا، ریل و موارد مشابه دیگر است کابینت آشپزخانه را به یک سازه کاربردی تبدیل می‌کند. این سازه در طول روز بارها باز و بسته می‌شود، از این رو با انتخاب مناسب تجهیزات کارایی آن برای افراد بیشتر خواهد شد و افراد با خیال راحت از آن استفاده می‌کنند. از طرفی کمد نیز نقش مهمی در دکوراسیون داخلی خانه خواهد داشت، زیرا کارایی بسیاری از جهت نگهداری انواع وسایل دارد. کمد نیز مانند کابینت به دلیل اینکه وسایل با وزن‌های زیاد را می‌توان داخل آن قرار داد، باید استحکام آن تضمین شده باشد. با قرار دادن بهترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات و یراق آلات می‌توان این موضوع را در نظر داشت. زیرا کیفیت و دوام یراق آلات در این نوع سازه‌ها حرف اول را می‌زند. یراق آلات کمد و کابینت در انواع سنتی، کلاسیک و مدرن با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع در بازار عرضه می‌شود که افراد براساس سلیقه و جنس و نوع سازه آنها را انتخاب می‌کنند. در ادامه انواع یراق آلات در این نوع سازه‌ها شرح داده خواهد شد.

دستگیره کمد

دستگیره کمد به افراد در باز و بسته کردن آن کمک می‌کند. البته جنس و نوع این یراق نسبت به سازه و کاربردی که دارد انتخاب می‌شود. دستگیره در انواع سایز و مدل در بازار عرضه می‌شود که در مدل‌های سنتی، مدرن و کلاسیک با رنگ‌ها و مدل‌های مختلف می‌توان آنها را خریداری کرد. این یراق را باید براساس اندازه درب کمد در نظر گرفت، به طوری که مقاومت و دوام کافی برای باز و بسته کردن آن بارها و بارها در طول روز را داشته باشد. بنابراین هر چقدر درب کمد یا کابینت بزرگ باشد، باید از دستگیره بزرگ برای آن استفاده کرد تا کارایی بهتری برای افراد داشته باشد. معمولا اگر درب‌های کمد بزرگ باشد بهتر است کشویی باشد تا باز و بسته کردن آن راحت‌تر شود.  در مواردی برای کمد از دستگیره کشویی استفاده می‌شود که درب آن از طریق ریل کشویی باز و بسته شود. در این صورت انتخاب دستگیره کشویی برای این نوع کمدها انتخاب مناسب‌تری نسبت به درب‌های معمولی است. این یراق نسبت به اندازه پیچ تا پیچ آن در نظر گرفته می‌شود تا بتوان نصب دقیق و راحت‌تری نسبت به سوراخ ایجاد شده و فاصله گذاری مشخص برای کمد یا کابینت داشت.

دستگیره کمد

ریل کشو

ریل کشو یکی از یراق آلات ضروری کابینت و کمد است که در انواع ریل مخفی، ریل ساچمه‌ای یا بلبرینگی و ریل کابینتی تولید شده است. افراد برای استفاده از هر سازه یا وسیله‌ای در خانه به دنبال نوع راحت‌تر و البته کاربردی‌تر آن هستند. زیرا وسایلی مانند کمد و کابینت کاربرد زیادی دارد پس با نصب یراق مناسب راحتی را برای فرد فراهم می‌کند. ریل مخفی یا ریل کف کشو از جدیدترین انواع ریل‌ها است که عملکرد حرکت آن از ریل‌های دیگر پیشرفته‌تر می‌باشد. این نوع ریل برای کشوهای سنگین تولید شده است تا ضمن اینکه وزن‌های سنگین را تحمل می‌کند، حرکت ریل بسیار روان و بی‌حرکت ‌باشد. ریل ساچمه‌ای از ریل‌های جانبی و پر کاربرد می‌باشد که نصب بسیار راحتی دارد. یراق ریل از مهمترین تجهیزات در کشو کمد و کابینت آشپزخانه می‌باشد که باید با دقت خاصی آن را نصب کرد زیرا کشوهای آشپزخانه کاربرد زیادی دارد. پس این نوع ریل باید از انعطاف و استحکام بالایی برخوردار باشد.

جک کابینت 

جک‌های کابینت شامل اهرم‌هایی است که می‌توان با کمک آنها ارتفاع دقیق کابینت را تنظیم کرد. این یراق به دلیل وزن کمی که دارد نصب راحت‌تری را برای فرد امکان پذیر می‌کند. جک‌ کابینت دارای اهرم و پیچ تنظیم می‌باشد که امکان تنظیم آن را نسبت به درب و بدنه کابینت فراهم خواهد کرد. در انتخاب جک کابینت باید حتما به طول آن نسبت به خود کابینت و درب آن توجه کرد زیرا اگر جک با اندازه مناسب تولید شود، باعث آسیب رسیدن به کابینت در آینده خواهد شد. با توجه به اینکه کابینت به صورت افقی یا عمودی ساخته می‌شوند، باید نسبت به هر کدام از این مدل‌ها، جک مناسب برای آنها را انتخاب کرد. البته یراق جک کابینت بیشتر برای نوع عمودی آن در نظر گرفته می‌شود زیرا می‌تواند درب کابینت را در حالت باز ثابت نگه داشته و وزن درب را تحمل کند. این یراق از جنس فولاد ضدزنگ، پلاستیک و برنج به دو نوع اتوبوسی یا آسانسوری و پمپی تقسیم بندی می‌شود. 

لولا گازور

لولا گازور از مهمترین یراق آلات در صنعت چوب و MDF است زیرا باز و بسته کردن سازه‌های کمد و کابینت از طریق این یراق انجام می‌گیرد. لولا در مدل‌ها و سایزهای مختلف تولید شده است که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. از انواع این یراق می‌توان به لولا گازور زاویه دار، لولا گازور استاندارد، لولا مصارف ویژه و لولا مصارف عمومی اشاره کرد. لولا گازور زاویه دار برای کابینت‌های گوشه‌ای آشپزخانه در نظر گرفته شده است. لولا گازور استاندارد امکان راحت باز و بسته شدن درب کابینت را برای فرد به همراه دارد زیرا در دو نوع آرام بند و معمولی تولید شده است که هر کدام از آنها دارای فنر و جک می‌باشند. لولا مصارف ویژه در مواردی که نیاز به ظرافت و زیبایی خاصی باشد از این نوع لولا استفاده می‌شود. این لولا در انواع لولا چرخ خیاطی، لولا بادبزنی، لولا پاشنه ام دی اف و غیره در نظر گرفته شده است. از لولا گازور نوع مصارف عمومی می‌توان به لولا ویترینی، لولا قابلبه و لولا تخت اشاره کرد که از آن در ساخت کمد و کابینت استفاده زیادی می‌شود.

لولا گازور

چراغ‌های توکار کمد و کابینت

امروزه افراد برای استفاده بهتر و کاربردی از وسایل خود ترجیح می‌دهند از تجهیزات جدیدی برای آنها استفاده کنند. در بیشتر مواقع هنگام باز کردن کمد با این مشکل مواجهه شده‌اید که نور کافی برای مشاهده وسایل در قسمت‌های انتهایی آن وجود ندارد. برای رفع این مشکل افراد در حرفه چوب و نجاری به این فکر افتادند که از چراغ‌های توکار برای کمد و کابینت استفاده کنند تا افراد دید بهتری نسبت به تمام وسایل موجود در آنها داشته باشند. این یراق توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد زیرا کارایی بسیاری برای آنها دارد. استفاده از چراغ توکار برای کابینت علاوه بر رفع این مشکل زیبایی و جلوه خاصی به ظاهر آن می‌دهد. برای این منظور می‌توان از چراغ‌های توکار مناسب با اندازه سازه در نظر گرفت.

قیمت انواع یراق آلات کمد و کابینت چوبی

برای اطلاع از قیمت انواع یراق آلات کمد و کابینت چوبی لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.

افزودن نظر جدید