حراجی نوروز 1403
پنجشنبه, ۲۸ مهر,۱۴۰۱

🔥بلک فرایدی 2023 - 1402 چه روزی است؟

⏰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 10 دقیقه؛

بلک فرایدی

همه ما در خریدهایمان دنبال قیمت های مناسب تر و تخفیف های جذاب هستیم چه در فروشگاه های حضوری چه در خریدهای اینترنتی چشم های مشتاقمان دنبال بنرهای بزرگ تخفیف است و هر چه تخفیف جذاب تر سبد خرید ما پرتر می‌شود. بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای فروش با تخفیف می‌باشد که هر سال روز بعد از شکرگزاری در آمریکا برگزار می‌شود. روز بلک فرایدی (black friday) آخرین پنجشنبه ماه نوامبر است و جزو فرهنگ و آداب و رسوم کشور آمریکا محسوب می‌شود که برگزاری این جشنواره فروش سال های اخیر در تمام دنیا رایج شده است؛ در این روز برندهای مطرح دنیا محصولات خود را با تخفیف های شگفت انگیز و قابل توجه عرضه می‌کنند تا مردم خرید سال نو و شب کریسمس خود را انجام دهند. در مورد تاریخچه و دلیل برگزاری این فستیوال نقل قول های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت، عده ای معتقدند که طی بحران مالی 1896 در آمریکا و ورشکست شدن تجار و زمین داران این روز را جمعه سیاه نامیدند و عده ای دیگر اعقتاد دارند که در سال 1952 بعد از عید شکرگزاری هم زمان با برگزاری مراسمی به اسم رژه بابانوئل فروشگاه ها اجناس خود را در معرض فروش قرار دادن و این تجمع و تبلیغات منشا شکل گیری این روز گردید. گروه دیگری نیز تاریخچه این رویداد را به این موضوع ربط می دهند که در زمان پایان فروش سال نو حسابداران در دفاتر حسابداری ارقام مربوط به زیان را با رنگ قرمز و رقم های سود را با رنگ سیاه مشخص می‌نمودند و به این ترتیب با توجه به سود این جشنواره از آن با عنوان جمعه سیاه یاد می‌کنند. با توجه به استقبال مردم و اشتیاقی که دارند فروشگاه ها در این روز زودتر از ساعت معمول کار خود را آغاز می‌کنند و تا چند روز متوالی این فستیوال ادامه دارد. فروشگاه های ایرانی نیز هر سال در این روز محصولات خود را با تخفیف های ویژه عرضه می‌کنند و فروشگاه اینترنتی چوبینر نیز همه ساله در این تاریخ به مدت چند روز پیاپی بیشترین درصدهای تخفیفی خود را بر روی تمامی محصولات اعمال می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با بلک فرایدی 2023 چوبینر بیشتر آشنا شوید.

جمعه سیاه 2022

تاریخ بلک فرایدی 2023

همان طور که گفته شد بلک فرایدی در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود که مطابق با جمعه 3 آذر 1404 می‌باشد. ساعت شروع بلک فرایدی در فروشگاه های آنلاین معمولا آخرین ساعات شب پنجشنبه است و تا چند روز متوالی بزرگترین جشنواره فروش ادامه دارد. جمعه سیاه فرصت مناسبی است که مشتریان از شگفت انگیزترین تخفیفات فروشگاه های اینترنتی بهره مند شوند.

برای خرید پک هدیه: دسته بندی پک هدیه را مشاهده کنید.

جمعه سیاه 2023

در سال های اخیر جمعه سیاه در ایران با اشتیاق و استقبال بالایی مواجه بوده است و مشتریان توانسته اند برای خرید مایحتاج خود از تخفیف های جذاب فروشگاه های اینترنتی بهره مند شوند. بر خلاف دیدگاه عده ای که معتقدند جمعه سیاه مخصوص آمریکا می‌باشد باید بگوییم که این روز و این فستیوال بزرگ در کشورهای آسیایی و سراسر دنیا بسیار پرطرفدار است که آمار فروش بالایی را ثبت می‌کنند به طوری که فروشگاه های علی بابا، آمازون، وال مارت و... رکورد بیشترین فروش ها را به خود اختصاص می‌دهند. در زمینه تبلیغات و اطلاع رسانی معمولا فروشگاه ها از هفته های قبل با ارسال پیامک، ایمیل، کارت های تبلیغاتی، QR کد و.... مشتریان خود را از این رویداد بزرگ باخبر می‌سازند. 

اهمیت بلک فرایدی در دنیا

بلک فرایدی یکی از بزرگترین فستیوال های فروش در سراسر دنیا است که به دلیل زمان بندی آن یعنی قبل از کریسمس باعث می‌شود عده زیادی منتظر این روز باشند و خریدهای مورد نیازشان را با بالاترین تخفیف خریداری نمایند. زمان برگزاری بلک فرایدی فرصت مناسبی برای خریداران است و به همین دلیل اهمیت بالایی دارد و همه پیگیر تاریخ برگزاری آن هستند.

بلک فرایدی چوبینر

چوبینر در سال های اخیر در روز بلک فرایدی سعی بر این داشته با برنامه های جذاب و تخفیف های شگفت انگیز این جشنواره را به بهترین شکل برگزار نماید و همیشه جمعه سیاه چوبینر مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. ارسال دعوت نامه های جذاب، کد تخفیف های شگفت انگیز، معرفی محصولات جدید با تخفیف ویژه، هدیه و اشانتیون نمونه هایی از ایده های چوبینر برای برگزاری جشنواره بلک فرایدی می‌باشد. برای مثال در بلک فرایدی 2021 چوبینر دعوت نامه هایی به سبک سریال اسکوئید گیم (بازی مرکب) جهت دعوت مشتریانش به بزرگترین میهمانی و دورهمی خود طراحی نموده بود که در ادامه تصاویر مربوط به آن را مشاهده می‌کنیم.

بلک فرایدی


برای بلک فرایدی 2023 نیز چوبینر با برگزاری برنامه های جذاب قصد دارد بزرگترین فستیوال و فروش ویژه امسال را برگزار نماید و از تمامی مشتریان خود برای روز 3 آذر 1402 که آغاز بلک فرایدی چوبینر است دعوت به عمل می‌آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان جشنواره، نحوه برگزاری، کدهای تخفیف و بالاترین درصد تخفیف به صفحه بلک فرایدی چوبینر مراجعه کنید. 

ایده خرید هدیه برای روز مرد

آمار فروش در روز بلک فرایدی

در روز بلک فرایدی نه تنها گوگل بلکه شبکه های خبرگزاری در پی ارائه آمار دقیق از فروش فروشگاه ها به خصوصو فروشگاه های اینترنتی هستند. طبق آماری که در این رابطه ارائه شده است بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه در بیش از 129 کشور برگزار می‌شود و در سال های اخیر طبق اطلاعات به دست آمده در کشورهای چین، آمریکا، کانادا و... به خصوص با خرید از سایت های آمازون، علی بابا و... این آمار رشد چشمگیری داشته است. در کشور ما نیز با توجه به این که در سال های اخیر از این روز و این تخفیف همگانی به خوبی استقبال شده است آمارهای فروش به خصوص در فروشگاه های اینترنتی افزایش می‌یابد و به این مناسبت اکثر فروشگاه های آنلاین محصولات خود را با بالاترین تخفیف سال عرضه می‌کنند.

برای خرید با تخفیف ویژه : دسته بندی تخفیف و پیشنهادها را مشاهده کنید.

دوشنبه سایبری

علاوه بر جمعه سیاه، دوشنبه سایبری نیز در سال های اخیر بر سر زبان ها افتاده است حتما این سوال در ذهن شما پیش می‌آید که دوشنبه سایبری چه روزی است؟ دوشنبه سایبری یا سایبر ماندی که به دوشنبه مجازی یا دوشنبه آنلاین نیز معروف است یکی از روزهای فروش ویژه است که در اولین دوشنبه بعد از روز شکرگزاری و بلک فرایدی برگزار می‌شود. دوشنبه مجازی در سال 2005 توسط الن دیویس و اسکات سیلورمن ابداع شد و اولین روز کاری بعد از روز شکرگزاری که دوشنبه است به بزرگترین فروش آنلاین در طول سال اختصاص داده شد. طی سال های اخیر میزان فروش اینترنتی در این روز با رشد چشمگیری مواجه شده است و هرگز آمار فروش منفی نبوده است. در ایران اکثر فروشگاه های اینترنتی جشنواره فروش ویژه خود را به صورت بازه زمانی برگزار می‌کنند و از آغاز بلک فرایدی تا پایان دوشنبه مجازی بر روی محصولات خود تخفیف اعمال می‌کنند تا مشتریان فرصت کافی برای خرید محصولات تخفیفی را داشته باشند.

جمعه سیاه 1402 در چوبینر 

چوبینر بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش یراق، ابزار و ماشین آلات صنایع چوب امسال نیز مانند سال های گذشته تمامی محصولات سایت را با جذاب ترین تخفیفات عرضه می‌کند. علاوه بر تخفیف کلی سایت، چوبینر معمولا پک هدیه و محصولات خاص خود را به صورت اختصاصی در این روز عرضه می‌کند.

افزودن نظر جدید