خرید قسطی

خرید دورکن (میز برش ام دی اف)

1-36 از 51در کارگاه ساخت کابینت و مبلمان صفحه‌ای یکی از دقیق‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای انجام برش، دورکن یا میز برش ام دی اف یا به طور عامیانه دستگاه برش ام دی اف می‌باشد. این وسیله بر حسب نیاز کارگاه و حجم تولید آن در ابعاد، توان و تکنولوژی‌های مختلف ساخته و روانه بازار می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی انواع دورکن بپردازیم.

میز برش 

دورکن که در میان فعالان صنعت چوب به میز برش معروف است دارای توانایی برش بسیار خوبی را در زوایای مختلف می‌باشد و هنگام خرید میز برش چند نکته اساسی را همواره باید مدنظر قرار داد. برای برش صاف و یک دست، دستگاه نباید لرزش ملموسی داشته باشد، تیغه‌ها نباید لقی داشته باشند و همین طور میز ریلی دستگاه لقی نداشته باشد. گونیای طولی باید به خوبی و محکم در اندازه مورد نظر ثابت شود و سرعت چرخش تیغه در حد استاندارد باشد. حتماً دستگاهی خریداری شود که نکات ایمنی کاربری در آن با استانداردهای روز دنیا منطبق باشد. برش گونیا، صاف و بدون لب پریدگی صفحات و آپشن‌های ایمنی همچون قفل تیغه هنگام برخورد با انگشتان دست و ایمنی سیستم برق کشی و سپر چاقویی مناسب و برش دقیق تحت زوایای مختلف همواره از نکات مهم و قابل نقد دورکن‌ها به حساب می‌آیند. امروزه میز برش‌ها در چند نوع متفاوت از نظر اندازه و قابلیت‌هایی همچون خط زنی پیش برش، کنترل دستی، تنظیم ارتفاع تیغه و تنظیم زاویه تیغه برش تولید می‌شوند. در ادامه به معرفی انواع اره دورکن می‌پردازیم.

انواع اره دورکن

اره دورکن را می‌توان در دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم کرد که در نوع دستی تغییر و تعیین زاویه برش با تنظیم دستی گونیا صورت می‌گیرد و در نوع اتوماتیک با کمک صفحات لمسی و کنترل‌های پیشرفته موجود در دستگاه انجام می‌شود. اما از لحاظ نوع برش می‌توان اره دورکن را به دو مدل زیر تقسیم کرد:

  • دورکن تک تیغ
  • دورکن دو تیغ

دورکن تک تیغ

دورکن تک تیغ به دورکن بدون خط زن نیز معروف است و به شکلی طراحی شده است که درای بخش مخصوص نصب تیغ اره خط زن نمی‌باشد.

دورکن دو تیغ

به دورکن‌هایی که یک قسمت برای نصب تیغ اره خط زن دارند، دورکن دو تیغ یا خط زن دار می‌گویند. همچنین در این نوع دورکن دو موتور استفاده می‌شود که یکی از موتورها مختص برش اصلی و موتور دیگر برای بخش خط زنی به کار می‌رود.

قیمت انواع دورکن خط زن دار و میز برش

برای اطلاع از قیمت انواع دورکن خط زن دار و میز برش لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیازبه مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.

در ویدئوهای زیر می‌توانید نحوه راه اندازی و کار با دستگاه دورکن را مشاهده نمایید.

نحوه راه اندازی دستگاه دورکن


نحوه گرفتن دوییدگی دستگاه دورکننحوه برش با دستگاه دورکننحوه برش فارسی بر با دستگاه دورکن