دستگاه رنده

1-19 از 19

قبل از انجام هر عملیات مصرفی روی چوب باید از وجوه مختلف دارای سطحی صاف و مسطح داشته باشد. بنابر این برای مسطح کردن، یک رو نر و یک رو کردن و یا دو راهه زدن با دقت و سرعت مقبول از ماشین کفرند استفاده می‌شود. در بازار ماشین های کفرند را بر اساس اندازه عرض میز کارگیری می‌شناسند.

معرفی دستگاه و ملزمات دستگاه رنده و یا کفرند

انواع دستگاه رنده و کاربرد آنها:

الف: ماشین های کفرند قدیمی، که هنوز هم در بازار یافت می‌شوند و پیشبرد کار به صورت دستی است و موارد ایمنی در آنها کمتر رعایت شده است.

ب: ماشین های کفرند مجهز به دستگاه هدایت کننده چوب، در این نوع از کفرندها یک دستگاهی نصب است که روی چوب قرار گرفته و آنرا پیش میبرد و با سرعت ثابت از روی تیغ عبور می دهد. از آنجا که در این نمونه دست به تیغه نزدیک نمی‌شود این دستگاه از ایمنی بالایی برخوردار است.

ج: ماشینهای کفرند خاص: در این ماشین ها ممکن است چهار تیغه یا بیشتر روی یک قطعه کار کنند. از این نمونه معمولاً در کاگاه های تولید پارکت استفاده می‌شود. حتی ممکن است بر حسب نیاز دستگاه طوری طراحی شود که همزمان عملیات فرز کاری نیز روی قطعه انجام شود و بطور کلی در تقسیم بندی‌ها این دسته ازماشین آلات در دسته کفرند ها قرار می‌گیرند. در ادامه در مورد آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.

.

.
خرید و فروش ابزار و ماشین آلات دست دوم و اعزام سرویس کار و تامین قطعات ماشین آلات هم اکنون در چوبینر

.

Griggio

کف رنده GRIGGIO مدل PF 530R

عرض 530 میلی متر با تنظیمات ارتفاع میز کف رند بصورت دستی
جهت کسب اطلاعات این محصول تماس بگیرید