فروشنده شو

خرید تیغ اره و اره نواری

1-36 از 199

ابزارهای برشی نقش تاثیرگذاری در تولید محصولات با کیفیت دارند. تیغ اره و اره نواری جزء مهم ترین ابزار آلات برشی می‌باشند که در ابعاد و اندازه های مختلف و متناسب با نوع دستگاه تولید می‌شوند. تیغ اره و اره نواری در صنعت چوب بر روی دستگاه هایی همچون دورکن، اره فلکه، پانل بر و .... نصب می‌گردند. در ادامه با ما همراه باشید تا مدل های مختلف اره نواری و تیغ اره را به شما معرفی کنیم.

معرفی و خرید و فروش انواع تیغ اره

ابزار تیغ اره در قالب اره هایی با شکل دندانه های متفاوت جهت کاربردهای مختلف تولید می‌شود؛ به طور مثال دندانه کونیک و صاف (TRF) جهت برش انواع نئوپان و MDF و با شکل دندانه های چپ و راست (WS) برای برش انواع پانل چوبی به کار می رود. شرکت های لایکو و لایتز با در دست داشتن علوم پیشرفته در این زمینه تنوعی از اره ها با دسته بندی اره برش در ماشین آلات دور کن و پانل بر، انواع اره شیار زن و خط زن های دور کن و پانل بر گام بزرگی در ایجاد کیفیت برش مطلوب، طول عمر بالا و کاهش صدای اره برداشته است. در ادامه به معرفی تیغ اره کورین بر، چوب بر، آلومینیوم بر، نئوپان بر، اره سری G5 و MDF بر خواهیم پرداخت.

تیغ اره 

برش چوب از ابتدایی‌ترین مراحل ساخت سازه و وسایل چوبی است که باید با دقت بالایی انجام گیرد. برای برش دقیق چوب باید قبل از برش، اندازه‌های مدنظری آن با توجه به نوع سازه مشخص شود تا برشی مناسب با آن داشته باشیم. پس از آن می‌توان از شابلون، خط کش یا خط زن استفاده کرد که جای مشخص از سطح چوب را مشخص کرده، سپس برش را انجام دهید. مرحله دیگری که باید به آن توجه داشت، انتخاب نوع تیغه و تنظیم تیغ اره برش روی دستگاه است که باید ارتفاع و جهت تیغه را قبل از برش تنظیم کرد. در ادامه با انواع تیغ اره آشنا خواهید شد تا با توجه به آن بتوانید تیغ اره مناسب با نوع برش مورد نظر خود را انجام دهید.

کورین بر

تیغ اره کورین بر برای برش صفحات کورین طراحی شده است. صفحات کورین به شکلی طراحی شده اند که هنگام برش آنها نیاز به دقت بالا و استفاده از تیغ اره های قدرتمند و با کیفیت می باشد. اگر تیغ اره از نوع بی کیفیت یا کند باشد صفحات کورین دچار شکستگی و لب پر شدن می شوند. در نتیجه برای برش این صفحات باید از تیغ اره های کورین بر مناسب استفاده نمود. فروشگاه چوبینر با کیفیت ترین تیغ اره های کورین بر را به مصرف کنندگان عزیز ارائه می دهد. اگر از تیغ اره کورین بر برای برش MDF و چوب استفاده شود تیغ اره دچار آسیب و شکستگی می باشد. لذا برای برش هر متریال از تیغ اره مناسب ان باید استفاده شود.

ام دی اف بر و ملامینه بر

تیغ اره های ام دی اف بر و ملامینه بر باید به شکلی طراحی شوند که اگر دستگاه داری خط زن نباشد به راحتی و بدون خطا به برش صفحات ام دی اف و ملامینه بپردازند که این صفحات دچار شکستگی نشوند. تیغ اره های ام دی اف بر در انواع مختلف صاف و کونیک در بازار عرضه می شود. اکثر تیغ اره های ام دی اف بر دارای سیستم نویزگیر، صداگیر و شیارهای خنک کننده می باشند که علاوه بر افزایش طول عمر آنها نقش مهمی در بالا رفتن کیفیت برش به وسیله انها را نیز دارند. فروشگاه چوبینر انواع مختلف تیغ اره های ام دی اف بر را با تعداد دندانه ها و قطرهای متفاوت به شما عزیزان عرضه می نماید.

چوب بر و نئوپان بر

تیغ اره چوب بر و نئوپان بر برای برش صفحات چوب و خام بری مناسب می باشند. این گروه از تیغ اره ها برای برش صفحات ملامینه نباید استفاده شوند زیرا نه تنها به صفحات آسیب می رسد بلکه خود تیغ اره نیز دچار آسیب می شود. تیغ اره های چوب بر قابل نصب بر روی دستگاه های دورکن، فارسی بر و میزهای برش هستند. تیغ اره های چوب بر و نئوپان بر با تعداد دندانه های مختلف و فرم چپ و راست تولد شده اند و فروشگاه چوبینر به عرضه انواع مختلفی از آنها پرداخته است.

فلز بر

تیغ اره فلز بر قابل استفاده در برش انواع آلومینیوم، پروفیل های فلزی، پلاستیک و چوب می باشد. قدرت و سرعت تیغ اره های فلز بر بر برش های باکیفیت و بدون خطای آنها تاثیرگذار است. علاوه بر این تیغ اره های فلز بر با تعداد مختلف دندانه و قطرهای متفاوت تولید شده اند. در فروشگاه چوبینر تیغ اره های مخصوص برش فلزات و پروفیل های فلزی مختلفی در سایزهای گوناگون عرضه شده است.

پانل بر

تیغ اره پانل بر معمولا از آلیاژهای مقاوم با طول عمر بالا تولید می شوند. بر اساس تعداد دندانه ها و فرم دندانه تیغ اره های پانل بر قابل استفاده برای برش صفحات ام دی اف، چوب، نئوپان و... می باشند. فروشگاه چوبینر انواع مختلف از تیغ اره های پانل بر را عرضه می نماید و در صورت نیاز در دسترس شما قرار داده می شوند.

تیغ اره سری G5

تیغ اره سری G5 قابل استفاده برای برش انواع چوب، ترمو وود، ترموپلاست، نئوپان، PVC، MDF، HDF، بامبو و... می باشد. کیفیت و قدرت اره سری G5 نقش تاثیرگذاری در برش با کیفیت و بدون خطا و شکستگی انواع چوب دارد. برای تهیه تیغ اره سری G5 می توانید از فروشگاه چوبینر استفاده نمایید.

تیغ اره دیسکی

تیغ اره دیسکی برای برش طولی و عرضی صفحات چوب، الوارها، اتصال تیرها و ستون‌ها، میز برش و غیره استفاده می‌شود. همچنین برش چوب با ضخامت‌های زیاد از طریق این تیغ اره امکان‌پذیر است. این نوع تیغ اره مانند تیغ‌های دیگر دارای دانه‌های کم و زیاد می‌باشد. از تیغ اره دیسکی با دندانه کم جهت برش صحات ام دی اف و از تیغ اره دیسکی با دندانه بیشتر برای برش دیگر مصنوعات چوبی بجز ام دی اف استفاده می‌شود. این در حالیست که تیغ با دندانه کم باعث سرعت بخشیدن در  انجام برش که کمی خشن انجام می‌گیرد، خواهد شد. اما تیغ با دندانه بیشتر می‌تواند برشی تمیز و نرم روی چوب ایجاد کند. 

عمود بر و افقی بر

یک مدل دیگر از انواع تیغ اره، نوع عمودبر و افقی بر می باشد. ججالب است که بدانید تیغ اره عمود بر و افقی بر از لحاظ شکل ظاهری با تیغ اره های دیسکی متفاوت می باشند وبر روی دستگاه های اره عمود بر و اره افقی بر نصب می شوند. همچنین از این تیغ اره ها جهت برش تخته سه لا، چوب های نازک، نئوپان و... استفاده می شود. لازم به ذکر است که این مدل تیغ اره ها در طول های مختلف با فاصله دندانه متفاوت تولید می گردند.

اره نواری

اره نواری که به صورت کلاف های متراژ بالا تولید می شود بر روی دستگاه اره فلکه نصب می گردد. اره نواری در عرض و ضخامت های متفاوت تولید می شود، علاوه بر این اره نواری با توجه به فاصله دندانه ها برای انواع چوب سخت، خشک و تر انتخاب می شود. 

خط زن

انواع تیغ اره خط زن اصولا در دورکن و پانل بر کاربرد دارند. از انواع خط زن برای جلوگیر از لب پر شدن در قسمتی که تیغ اصلی در حال برش دادن است استفاده می شود. خط زم در دو نوع دو تکه و یک تکه تولید می شود که هر کدام متناسب با نوع دستگاه و نیاز کاربر انتخاب می شوند.

شیار زن

تیغ اره های شیار زن یک مدل دیگر از انواع تیغ اره می باشند. تیغ اره های شیارزن اصولاً برای شیار زدن و ایجاد جای شیشه و جای تخته 3 میل پشت کابینت ها استفاده می گردند. تیغ اره های شیارزن هم به صورت تک تیغ و چند تیغ موجود هستند و متناسب با نیاز مصرف کننده انتخاب می شود.

سایر تیغ اره ها

دستگاه های مختلفی علاوه بر دورکن و پانل بر به تیغ اره برای برش نیاز دارند. مثلا دستگاه هایی از جمله لبه چسبان، بیسکویت زن و... نیاز به تیغ اره های مختص به خود را دارند، به همین دلیل چوبینر یک بخش را به این مدل تیغ اره ها اختصاص داده است.

قیمت تیغ اره

به دلیل تغییر متناوب قیمت ارز مرجع قیمت انواع تیغ اره نیز با توجه به این تغییرات متفاوت خواهد بود، لذا در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید برای دریافت آخرین و بروز ترین قیمت انواع تیغ اره با کارشناسان فروشگاه اینترنتی چوبینر از قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید.