چوبی کلاب

سه شنبه, ۰۳ دی,۱۳۹۸

آشنایی با انواع تجهیزات و اکسسوری کابینت

کابینت ها نه تنها در طراحی دکوراسیون داخلی منازل نقش موثری دارند بلکه از لحاظ فضا نیز بسیار حائز اهمیت می باشند. امروزه تجهیزات و اکسسوری های مختلفی بر اساس نیاز مصرف کننده تولید می شود که با نصب در قسمت های مختلف کابینت هم زیبایی کار را افزایش می دهند هم از فضای گوشه و کنار آشپزخانه به بهترین شکل استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع تجهیزات و اکسسوری کابینت آشنا سازیم.

لوازم جانبی کابینت

همان طور که در قسمت قبل ذکر شد کابینت به تنهایی نمی تواند همه نیاز ما را در رابطه با فضای کافی و چیدمان مناسب یاری دهد، برای استفاده بهینه از کابینت باید از اکسسوری و لوازم جانبی مخصوصی که به سه گروه مختلف زیر تقسیم می شود استفاده نمود:

  • سوپر کابینت
  • جا لیوانی سقفی
  • نظم دهنده کابینت

هر کدام از موارد ذکر شده به چند قسمت مختلف تقسیم می شوند که در ادامه این مقاله به تشریح آن ها خواهیم پرداخت.

سوپر وسط

سوپر کابینت

سوپر کابینت در ابعاد و مدل های مختلف و به صورت قفسه های استیل تولید می شود. سوپر کابینت که یکی از مهم ترین اکسسوری های کابینت محسوب می شود در سال های اخیر بسیار پرطرفدار و کار آمد بوده است. سوپر کابینت فضای مناسبی برای نگه داری سیب زمینی، پیاز، ظروف ادویه، شوینده ها و... محسوب می شود و از مزایای نصب آن این مورد است که در گوشه و کنارهای پرت می توان سوپر را نصب نمود و از کمترین فضا بیشترین استفاده صورت گردد. سوپر کابینت در مدل های زیر تولید می شود:

  • سوپر ایستاده: سوپر ایستاده در دو مدل سوپر وسط و سوپر یخچالی تولید می شود که مناسب استفاده در کابینت های ب ارتفاع 70 تا 230 سانتی متر می باشند.
  • سوپر زمینی: سوپر زمینی در ابعاد کوچک تری نسبت به سوپر ایستاده تولید می شود و به صورت سبدهایی مناسب برای قرار گرفتن سیب زمینی، پیاز و ... استفاده می شوند. لازم به ذکر است که سوپر زمینی در چند مدل نصب از کف، نصب از بغل و سبد شوینده تولید می گردد.

سوپر زمینی

  • سوپر کنج: سوپر کنج که به مجیک کرنر خوانده می شود مناسب نصب در گوشه کنارهای پرت و بدون استفاده کابینت می باشد و در مواردی محل مناسبی برای قرار دادن قابلمه و ظروف می باشد.

جا لیوانی سقفی

جا لیوانی سقفی به بار نیز معروف است و محل قرار گیری لیوان، جام، تنگ و ... می باشد. جا لیوانی سقفی با کمک پیچ و مهره های مخصوص به صورت آویز، نصب می گردد و نمای زیبایی به آشپزخانه می بخشد؛ لازم به ذکر است که معمولا بار لیوان از جنس استیل ضد زنگ تولید می شود.

جا لیوانی سقفی

نظم دهنده کابینت

یکی دیگر از اکسسوری و لوازم جانبی کابینت به نظم دهنده کابینت مربوط می شود. نظم دهنده کابینت برای ایجاد نظم بیشتر و دسترسی راحت تر به لوازم مختلف می باشد. از مهم ترین نظم دهنده کابینت می توان به آبچکان و کشو قاشق چنگال اشاره نمود. همان طور که مطلع هستید آبچکان به صورت کنار سینک و قابل نصب بر روی کابینت طراحی می شوند و ظرف های شسته شده داخل آن ها قرار می گیرد؛ همچنین کشو قاشق و چنگال دارای فضای مناسبی برای قرار دادن قاشق، چنگال، ملاقه، کفگیر و... در ابعاد مختلف است. علاوه بر این دو مورد سطل زیاله نیز جزء نظم دهنده ها و لوازم جانبی کابینت به حساب می آید، سطل زباله معمولا به صورت تک قلو، دو قلو، فیلتر دار و چند قلو جهت تفکیک زباله ها طراحی می شود.

قیمت لوازم جانبی کابینت

با توجه به تنوع بالای لوازم جانبی کابینت که در قسمت قبل ذکر شد قیمت ها نیز متفاوت می باشند.برای اطلاع از قیمت لوازم جانبی کابینت می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت  لوازم جانبی کابینت با چوبینر تماس حاصل فرمایید.


افزودن نظر جدید