یکشنبه, ۲۴ شهریور,۱۳۹۸

آشنایی با سر پیچ گوشتی یک سر دوسو و یک سر چهارسو و نوک پیچ گوشتی دو سر چهارسو

پیچ گوشتی ها جز ابزارهای ابتدایی و ضروری در منازل و صنایع مختلف می باشند؛ که در انواع مختلفی تولید می شوند. با توجه به مدل و نوع پیچ باید از پیچ گوشتی مناسب استفاده نمود. با گذر زمان پیچ گوشتی های ابتدایی جای خود را به مدل های جدیدتری داد. به این شکل که امروزه انواع سر پیچ گوشتی تولید می شود و با اتصال به پیچ گوشتی های همه کاره، جغجغه ای، دریل پیچ گوشتی و پیچ گوشتی برقی یا شارژی عملیات باز و بسته کردن پیچ انجام می گیرد. لازم به ذکر است که سر یا نوک پیچ گوشتی در مدل ها و سایزهای مختلفی در بازار موجود می باشد، در این متن قصد داریم اطلاعاتی در زمینه سر پیچ گوشتی یک سر دوسو و یک سر چهارسو و نوک پیچ گوشتی دوسر چهارسو در اختیارتان قرار دهیم.

معرفی سر پیچ گوشتی

سر پیچ گوشتی ها همان طور که ذکر نمودیم در ابعاد و مدل های گوناگونی تولید می شوند و با نصب بر روی دریل و پیچ گوشتی برقی، پیچ گوشتی های همه کاره و جغجغه ای پیچ های مختلف را باز و بسته می کنند. سر پیچ گوشتی از لحاظ شکل ظاهری و متناسب با نوع پیچ ها به مدل های زیر تقسیم می شود:

  • دو سو
  • چهار سو
  • ستاره ای
  • شش پر
  • خورشیدی

دو سو: نوک پیچ گوشتی دوسو که به تخت نیز معروف است جهت باز و بسته نمودن پیچ های با یک چاک استفاده می شوند. در سایز بندی نوک پیچ گوشتی های تخت از نماد SL استفاده می شود. معمولا سر پیچ گوشتی دو سو در دو سایز تولید می شود: عرض نوک و میله یکی می باشد یا عرض نوک از عرض میله پهن تر است.

چهار سو: سر پیچ گوشتی چهار سو به شکل چهار پره ساخته می شود؛ و سایز بندی آن بر اساس PH مشخص می شود که PH2 متداول ترین سایز نوک پیچ گوشتی چهارسو محسوب می شود.

ستاره ای: سر پیچ گوشتی ستاره ای برای باز و بسته کردن پیچ های ستاره ای به کار می رود و سایز بندی آن بر اساس PZ مشخص می شود.

شش پر: این مدل سر پیچ گوشتی که به شش پر معروف است جهت باز و بسته نمودن پیچ های به شکل شش ضلعی به کار می رود.

خورشیدی: از سر پیچ گوشتی های خورشیدی جهت باز و بسته نمودن پیچ های مخصوص به خود استفاده می شوند. همچنین سایز بندی این مدل نوک پیچ گوشتی بر اساس T مشخص می شود.


انواع سر پیچ گوشتی 

معمولا جنس سر پیچ گوشتی ها از کروم وانادیوم است که از لحاظ کیفیت و مقاومت در برابر خوردگی در سطح بالایی قرار دارد. همچنین قابل ذکر است که مگنتی بودن یا نبودن سر پیچ گوشتی ها هم یکی از موارد مهم در مورد آن ها می باشد؛ نوک پیچ گوشتی های مگنتی به خاطر خاصیت آهنربایی که دارند در موارد دور از دسترس بودن پیچ ها کاربردی تر هستند. سر پیچ گوشتی در بعضی موارد به شکلی طراحی می شود که از دو طرف آن می توان استفاده نمود یا در مواردی فقط یک طرف آن قابل استفاده است. البته باید بدانیم که سر پیچ گوشتی ها با طول های مختلفی نیز تولید می شوند که متناسب با کار شما از آن ها استفاده می کنید. انواع سر پیچ گوشتی از لحاظ موارد استفاده به شرح زیر می باشند:

  • یک سر دوسو و یک سر چهارسو PH*SL
  • دو سر چهارسو PH
  • دو سر دوسو SL
  • یک سر دو سو SL
  • یک سر چهار سو PH

سر پیچ گوشتی یک سر دوسو و یک سر چهارسو

سر پیچ گوشتی یک سر دوسو و یک سر چهارسو از لحاظ سایز بندی در طول ها و قطرهای مختلفی تولید می شود که با PH*SL معرفی می شود. PH در رابطه با قسمت چهارسوی سر پیچ گوشتی است که در چند سایز مختلف از قبیل PH0 ،PH1 و... تولید می شود. همچنین قسمت SL نیز مربوط به سمت دوسو یا تخت سر پیچ گوشتی است و در سایزهای SL7 ،SL8 تولید می شود. معمولا در ساخت سر پیچ گوشتی یک سر دوسو و یک سر چهارسو از فولاد S2 که ترکیبی از وانادیوم، کروم و مولیبدنیوم است استفاده می شود، که مقاومت نوک پیچ گوشتی در برابر خوردگی، زنگ زدگی، حرارت و سایش بالا برود.

سر پیچ گوشتی یک سر دوسو یک سر چهارسو

سر پیچ گوشتی دوسر چهارسو

سر پیچ گوشتی دو سر چهارسو از لحاظ سایز بندی در طول ها و قطرهای مختلفی تولید می شود که با PH معرفی می شود. PH معرف قسمت چهارسوی سر پیچ گوشتی است که در چند سایز مختلف از قبیل PH0 ،PH1 و... تولید می شود. معمولا در ساخت سر پیچ گوشتی دو سر چهارسو از فولاد S2 که ترکیبی از وانادیوم، کروم و مولیبدنیوم است استفاده می شود، که مقاومت نوک پیچ گوشتی در برابر خوردگی، زنگ زدگی، حرارت و سایش بالا برود.

سر پیچ گوشتی دوسر چهارسو

قیمت انواع نوک پیچ گوشتی

برای اطلاع از قیمت انواع نوک پیچ گوشتی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت انواع نوک پیچ گوشتی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید