پنجشنبه, ۰۷ شهریور,۱۳۹۸

انواع پایه کابینت ام دی اف و کاربرد آن

از گذشته های دور تا به امروز انواع متنوعی از یراق آلات طراحی و تولید شده است که باعث راحت تر شدن کارها شده و زندگی بدون آن ها مشکل خواهد بود. یکی از انواع یراق آلات مورد استفاده در کابینت که از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است، انواع پایه کابینت ام دی اف می باشد که متناسب با هر نوع از کابینت در مدل و سایزهای متفاوتی ساخته می شود. طبق تحقیقاتی که انجام شده است یراق آلات کابینت به خصوص انواع پایه کابینت از کاربرد و استفاده بسیاری برخوردار بوده و از قسمت های ضروری و مهم هر کابینت می باشد. پایه کابینت از جمله یراقی است که در زمان خرید زیاد به چشم خریداران نمی آید در صورتی که حتما باید به جنس، کیفیت و مدل و قابلیت های آن توجه شود. مورد دیگری در هنگام خرید انواع پایه کابینت باید توجه نمود، زیبایی پایه کابینت می باشد. امروزه انواع مختلفی از پایه کابینت ام دی اف طراحی شده است که علاوه بر کاربرد و قابلیت های ویژه ای که دارند، دارای ظاهر و شکلی فانتزی و تزیینی می باشند که باعث زیباتر شدن کابینت و دکوراسیون آشپزخانه می شود. انواع پایه کابینت ام دی اف شامل موارد زیر می باشد:

  • پایه فلزی کابینت
  • پایه کابینت آلومینیومی
  • پایه کابینت استیل
  • پایه کابینت شیشه ای
  • پایه کابینت پلاستیکی
  • پایه کابینت چوبی 

کاربرد پایه کابینت چیست؟

همانطور که گفته شد پایه کابینت از قسمت های مهم کابینت می باشد که باعث نگهداری کابینت بر روی سطوح صاف منازل می باشد. با توجه به این که کل وزن کابینت بر روی پایه کابینت قرار می گیرد باید از کیفیت و ساخت مناسبی برخوردار باشد. اگر پایه کابینت از جنس و کیفیت خوبی ساخته نشده باشد به مرور زمان در طی جا به جایی ها، کابینت دچار مشکل شده و پایه های آن دچار شکستگی و خرابی می شوند. یکی دیگر از کاربرد پایه کابینت ایجاد نمایی زیبا برای کابینت و دکوراسیون آشپزخانه است چرا که دارای شکل و ظاهری فانتزی می باشد. در ادامه به طور کامل و دقیق با انواع پایه کابینت و کاربرد آن آشنا خواهید شد. 

پایه کابینت

پایه فلزی کابینت

یکی از بهترین پایه کابینت، پایه فلزی می باشد که به سبب جنس مقاوم و با دوامی که دارد، تحمل وزت های سنگین و بالا را خواهد داشت. پایه کابینت فلزی در اشکال مختلفی همانند استوانه ای، ال مانند و یا لوله ای طراحی می شود که متناسب با دکوراسیون و مدل کابینت خود می توانند به راحی انتخاب نمایید. پایه فلزی کابینت معمولا از جنس آلومینیوم، آهن آبکاری و استیل است که هر کدام از آن ها از مزایای و قابلیت های بی نظیری برخوردار می باشند. 

پایه کابینت آلومینیومی

پایه کابینت آلومینیومی یکی از بهترین انواع پایه فلزی کابینت می باشد چرا که فلز آلومینیوم از نظر استحکام قابل مقایسه با فولاد بوده و در برابر خوردگی هوا، مواد شیمیایی و رطوبت موجود در آشپزخانه ها مقاوم می باشد. پایه کابینت آلومینیومی از ورق های ضخیم و مقاومی ساخته شده می شوند که قابلیت تحمل کل وزن کابینت را خواهند داشت. 

پایه آلومینیومی کابینت

پایه کابینت استیل

پایه کابینت استیل یکی دیگر از انواع پایه کابینت فلزی می باشد که جز پرفروش ترین و بهترین پایه کابینت می باشد چرا که  جنس به کار رفته در آن سبب شده تا این مدل پایه کابینت بتواند وزن های سنگین را تحمل کند. همچنین پایه کابینت استیل مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی می باشد.

پایه کابینت شیشه ای

پایه کابینت شیشه ای از سری انواع پایه کابینت فانتزی می باشد که علاوه بر کاربردی که دارد باعث زیباتر شدن نمای کابینت و دکوراسیون آشپزخانه می شود. یکی از ویژگی های پایه کابینت شیشه ای نمایان شدن داخل پایه می باشد که از رشته های رنگی تشکیل شده است. این مدل پایه کابینت شیشه ای علاوه بر نمای زیبایی که دارد، دارای پایه های فلزی و مقاوم می بشاد که قابلیت تحمل وزن کابینت را خواهد داشت. 

پایه کابینت پلاستیکی

 پایه کابینت پلاستیکی یکی از ابتدایی ترین پایه ها به شمار می رود که عواملی مانند قیمت مناسب و قابلیت نصب کلیپس پاخور سبب شده تا جزء پرفروش ترین پایه کابینت به شمار رود. پایه پلاستیکی کابینت است که دارای چند رنگ ثابت طلایی، نقره ای، سفید و قهوه ای می باشد. همچنین این مدل پایه پلاستیکی دارای اشکال و مدل های مختلفی است که در بازار به فروش می رسد. از ویژگی مهم پایه پلاستیکی کابینت تعویض راحت و آسان و دسترسی به چند رنگ مختلف می باشد.

پایه پلاستیکی کابینت

پایه کابینت چوبی

اگر می خواهید تا پایه ای هم رنگ و هم جنس کابینت ام دی اف استفاده نمایید، بهترین گزینه پایه کابینت چوبی می باشد که قابلیت رنگ پذیری را نیز دارد. شما می توانید به راحتی پایه کابینت چوبی را به رنگ بدنه کابینت ام دی اف خود درآورید.  پایه چوبی کابینت با توجه به قطر، ضخامت و جنس چوب کابینت به کار برده می شود. پایه کابینت چوبی یکی از بهترین پایه کابینت می باشد که علاوه بر این که قابلیت تحمل وزن کابینت را دارد باعث شیک و زیباتر شدن نمای کابینت و دکوراسیون آشپزخانه می شود. 

قیمت پایه کابینت ام دی اف 

به علت متنوع بودن پایه کابینت و مبلمان و همچنین وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از انواع لولا متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر کدام از پایه کابینت و مبلمان به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی مشاوره با چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.

افزودن نظر جدید