تسلیت عاشورا

خرید بتونه چوب

1-32 از 32

بتونه چوب در نوع قوطی و تیوپی تولید می‌شود که در جهت پوشاندن و ترمیم خراشیدگی، ترک خوردگی منافذ، شکستگی و حتی محل اتصال میخ و پیچ ها استفاده می‌شود. برای استفاده از بتونه زدن نیاز به سنباده، بتونه، جاروبرقی، کاردک، لیسه، تخته، سیلر پلی اورتان و رنگ است. بعد از آخرین مرحله پرداخت و قبل از رنگ کاری از بتونه استفاده می‌شود و باید سطح کار را به خوبی سنباده زده تا صاف و یک دست شود سپس به مقدار لازم برای موارد گفته شده به عنوان مثال ترمیم ترک خوردگی منافذ از بتونه استفاده شود تا بتونه زدن با کیفیت بالایی صورت گیرد.

بتونه فوری چوب

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که هنگام حمل و نقل و جابه جایی وسایل چوبی به سطح کار آسیب رسیده که باعث خراش و ترک خوردگی آن شده است. این امر موجب صدمه به بافت چوب و ظاهر می‌شود. در صنعت چوب ماده ای به اسم بتونه چوب وجود دارد که برای این ترمیم خراش،ترک خوردگی منافذ، پر کردن درز چوب و حتی سطوح مبلمان نیز گزینه مناسبی است.بتونه چوب در انواع و رنگ های بسیار مختلفی تولید شده که در هر رنگ چوبی می‌توان استفاده کرد.

مواد و ترکیبات بتونه چوب

در اصل بتونه ماده ای است که از پودر مل، امرا، گل ماشی، دوده، سریش، آب و سینکا ترکیب شده و تنوع رنگ آن بسیار زیاد است.

بتونه های چوب به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند که به شرح زیر می‌باشد:

  • بتونه سریشی دسته اول که ترکیبات آن خاک اره، مل، چسب چوب و آب می‌باشد.
  • بتونه سریشی دسته دوم که با مل، سیریش و آب ترکیب شده است.
  • و در آخر بتونه روغنی است که در ترکیبات آن مل، پودر سینکا، آب، روغن الیف و رنگ روغن به کار رفته است. 

کاربرد و ویژگی بتونه چوب

همان طور که گفته شد از بتونه در مواردی چون پر کردن فضای خالی و درز ها، منافذ ، ترک خوردگی، شکستگی ها، فضای خالی بین دو اتصال، جای خالی پیچ بر روی سطوح چوب مانند مبلمان و غیره استفاده می‌شود.

به این نکته باید توجه داشت که بتونه کاری چوب بعد از مرحله پرداخت و قبل از رنگ کاری استفاده می‌شود. حتما قبل از استفاده سطح کار را خوب سنباده زده و تمیز کنید تا یک دست شود که بتونه کاری با کیفیت بالا صورت گیرد.

  • هنگام استفاده از بتونه چوب می‌توانیم درب بتونه را باز کنیم تا مقدار لازم را برداریم و بعد درب آن را ببندیم زیرا که یکی از ویژگی های بتونه چوب این موضوع است که امکان استفاده مجدد بعد از باز و بسته شدن درب بتونه وجود دارد. این امر موجب استفاده طولانی مدت از بتونه می‌شود.
  • به علت چسبندگی بالای بتونه چوب بعد از استفاده و بتونه کاری، هیچگونه ریزشی نخواهد داشت و چسبندگی خود را از دست نمی‌دهد.

قیمت انواع بتونه چوب

برای اطلاع از قیمت بتونه چوب لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.