چوبی کلاب

انواع سی ان سی لیزر

1-17 از 17

به طور کلی استفاده از لیزر به عنوان یک چاقو و ابزار حکاکی مد نظر می باشد. برش‌های دقیق و با عرض بسیار کم از مشخصه های اصلی لیزر برش است. باید توجه نمایید که ماشین آلات سی ان سی لیزر اصولاً از لیزر کلاس 4 استفاده می کنند که از لحاظ امنیت سلامت انسان باید بسیار هنگام استفاده از این دستگاه نکات ایمنی را رعایت نمایید. لازم به ذکر است که سی ان سی لیزر در سه گروه مختلف تولید می‌شود.

CNC لیزری

همان طور که در بخش قبل ذکر شد CNC لیزری در سه گروه مختلف تولید می شود که به شرح زیر می باشند:

  • دستگاه سی ان سی لیزری حکاکی و برش چوب و MDF رومیزی
  • سی ان سی لیزری کابینتی
  • سی ان سی لیزری تخت

سی ان سی لیزر رومیزی

این دسته از سی ان سی ها در ابعاد کوچک تولید می شوند و از آن ها برای انواع جعبه های تزیینی و حکاکی بر روی اشیاء کوچک چوبی و موارد مشابه استفاده می‌شود. توان این سی ان سی ها معمولاً 80W/90W می‌باشد و با  CO2 Laser Tube ساخته می‌شوند. دستگاه سی ان سی لیزری حکاکی و برش چوب و MDF رومیزی دارای کاور پوشاننده کابینتی برای جلوگیری از انتشار اشعه بازتاب شده لیزر به محیط اطراف هستند. لیزر مربوط به این دستگاه ها در کلاس 4 قرار می‌گیرند و برای کار با این دستگاه حتماً باید به استانداردهای آن توجه ویژه‌ای کرد.

سی ان سی لیزر کابینتی

این دسته از سی ان سی ها در ابعاد 90*60 یا 130*90 با توان لیزری معمولاً 100 ، 90، 80 وات ساخته می‌شوند. این دستگاه ها دارای کاور پوشاننده کابینتی برای جلوگیری از انتشار اشعه بازتاب شده لیزر به محیط اطراف هستند. سی ان سی لیزر کابینتی توانایی برش و حکاکی چوب، MDF، پلاستیک و مواد مشابه را دارد. لیزر مربوط به این دستگاه ها در کلاس 4 قرار می‌گیرند و برای کار با این دستگاه حتماً باید به استانداردهای آن توجه ویژه‌ای کرد.

سی ان سی لیزر تخت

اين دسته از سی ان سی ها همچون يک دستگاه سی ان سی تخت مي‌باشد با اين تفاوت که در آن به جاي ابزار تراش از يک ليزر توان بالا براي حکاکي و برش چوب استفاده مي‌شود و تفاوت مهم آن با ديگر دستگاه‌هاي صنايع چوب استفاده از ليزر با توان بالا است. این دستگاه‌ها در ابعاد مختلف حسب نیاز کارگاه ساخته می‌شوند. مدل های مختلف سی ان سی لیزر تخت به لحاظ ساختاری فقط در میز دستگاه دارای شباهت هستند و تفاوت عمده آن‌ها در ابزار و کاور پوشاننده ابزار است. سی ان سی لیزر تخت دارای لیزرهایی با توان 40 تا 400 وات هستند پس از نظر طبقه بندی IEC برای تجهیزات لیزری در کلاس 4 و خیلی خطرناک قرار می‌گیرند پس توجه به استانداردهای ساخت دستگاه و نحوه استفاده از آن اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.

قیمت سی ان سی لیزر

با توجه به برند انتخابی و مدل دستگاه، قیمت دستگاه سی ان سی لیزر نیز می‌تواند متغییر باشد. لذا در صورت غیرفعال بودن دکمه خرید داخل تب قیمت محصول می توانید جهت استعلام قیمت دستگاه سی ان سی لیزر با کارشناسان چوبینر تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی و مشاوره های تیم پشتیبانی بهره مند شوید.