تخفیف تابستونی

خرید سی ان سی تخت

1-24 از 89

حرکت ابزار دستگاه سی ان سی تخت یا ماشین تراش سی ان سی در راستای محورهای z ,y ,x کنترل می‌شود. این دسته از CNC‌ها بیشتر برای برش کاری و حکاکی یا منبت کاری بر روی صفحات چوب و MDF کاربرد دارند. بر اساس نیاز کارگاهی سی ان سی تخت به سی ان سی چوب و منبت نیز خوانده می‌شود، در طیف گسترده‌‌ای از لحاظ قیمت و امکانات طراحی شده است ولی به طور کلی از یک ساختار و تکنیک تبعیت می‌کنند. این تفاوت‌ها را می‌توان وابسته به ابعاد میز کارگیر و امکانات فنی دانست.

ویژگی CNC چوب

یکی از اصلی ترین موارد در رابطه با CNC چوب ابعاد میز کارگیر است که دقیقا برحسب نیاز کارگاه طراحی و ساخته می‌شود. به عنوان مثال می‌توان از  60 در 90 تا 450 در 250 سانتی‌متر که در بازار موجود است، اشاره کرد. مورد بعد که برای انتخاب یک دستگاه در اولویت است، دقت دستگاه می‌باشد که چندین مولفه با ضریب تأثیر متفاوت دارد. یکی از این مولفه‌ها دقت در مکانیک دستگاه است که تحت تاثیر میز کارگیر، ریل‌ها و واگن‌های جا به جا کننده و همچنین سیستم انتقال قدرت (دنده شانه‌ای، چرخ دنده، گیربکس، تسمه فولی و یا بال اسکرو و متعلقات دانست). دقت در قطعات به تنهایی  تکمیل کننده کار نیست بلکه دقت در اجرا و ساختار نصب و موازی سازی ریل‌ها نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.

عملکرد دستگاه سی ان سی تخت چوب

اگر اسمبل مکانیک دستگاه با دقت بالایی انجام نشود در حین کار در سیستم تنش ایجاد شده و علاوه بر این که دقت کار مطلوب نخواهد بود، عمر قطعات را نیز کاهش خواهد داد. قسمت بعدی که در دقت دستگاه نقش اساسی دارد، از مولفه‌های الکترونیکی دستگاه منشعب می‌شود. مواردی همچون موتورهای سروو و یا استپر (پله‌ای)، کنترلر و غیره که قسمت‌های موثر در این بخش هستند و باید هنگام خرید یا ساخت دستگاه به آن توجه داشت. سرعت دستگاه نیز یکی از نکات خیلی مهم در انتخاب یک CNC نقش اساسی دارد. سرعت دستگاه وابسته به توان موتورهای استپر و سروو است و عموما سرعت در سیستم‌هایی که از سروو موتورها بهره می‌برند، قابل مقایسه با استپر نیست. به طور کلی این نوع استفاده از دستگاه است که میزان دقت و سرعت را در آن مشخص می‌کند. وزن میز را نیز نباید فراموش کرد که سنگین بودن آن می‌تواند دامنه لرزش دستگاه را کاهش دهد. CNC تخت می‌تواند از یک اسپیندل آب خنک که عمر خیلی بیشتری نسبت به نمونه هوا خنک دارند، بهره ببرد و یا از سیستم تعویض خودکار ابزار بهره ببرد که سرعت عملکرد دستگاه را چندین برابر می‌کند. همچنین یک سی ان سی تخت می‌تواند از یک میز با امکان وکیوم بهره ببرد که این خاصیت باعث می‌شود قطعه هنگام کار از جای خود  نلغزد.

مزایای استفاده از سی ان سی چوب و منبت

CNC مخفف Computer Numerical Control می‌باشد که به معنی دستگاه کنترل عددی است. سی ان سی همانند بدن انسان عمل می‌کند و یک دستگاه بسیار دقیق در صنعت چوب و فلز می‌باشد. با کمک سی ان سی چوب و منبت درصد خطا به مقدار زیادی کاهش و بهره وری کاری افزایش می‌یابد. از یک طرف طرح و اطلاعات وارد شده را می‌توان در بانک اطلاعاتی ذخیره نمود و برای دفعات دیگر به کار برد. 

لیست قیمت سی ان سی تخت 

برای اطلاع از قیمت سی ان سی تخت لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.