چوبی کلاب

انواع سی ان سی تخت

1-48 از 89

حرکت ابزار دستگاه سی ان سی تخت یا ماشین تراش سی ان سی در راستای محورهای z ,y ,x کنترل می‌شود. این دسته از CNC ها بیشتر برای برش کاری و حکاکی یا منبت کاری بر روی صفحات چوب و MDF کاربرد دارند. بر اساس نیاز کارگاهی سی ان سی تخت که به سی ان سی چوب و منبت نیز خوانده می شود در طیف گسترده‌‌ای از لحاظ قیمت و امکانات طراحی می‌شود ولی به طور کلی از یک ساختار و تکنیک تبعیت می‌کنند. این تفاوتها را می‌توان وابسته به ابعاد میز کارگیر و امکانات فنی دانست.

CNC چوب

در اینجا سعی شده تعدادی از امکاناتی که هر یک از آپشن‌ها در اختیار کاربر قرار می‌دهد را به طور مختصر توضیح دهیم. یکی از اصلی ترین این موارد در رابطه با CNC چوب ابعاد میز کارگیر است که دقیقاً برحسب نیاز کارگاه طراحی و ساخته می‌شود و به عنوان مثال میتوان از  60 در 90 تا 450 در 250 سانتی متر که در بازار موجود است اشاره کرد. مورد بعد که برای انتخاب یک دستگاه در اولویت است دقت دستگاه است که چندین مولفه با ضریب تأثیر متفاوت دارد. یکی از این مولفه ها دقت در مکانیک دستگاه است که متاثر است از: میز کارگیر و ریل‌ها و واگن‌های جا به جا کننده و همچنین سیستم انتقال قدرت ( دنده شانه ای، چرخ دنده، گیربکس، تسمه فولی و یا بال اسکرو و متعلقات دانست) و عملکرد آن یکی از مهم‌ترین قسمت است. دقت در قطعات به تنهایی  تکمیل کننده کار نیست بلکه دقت در اجرا و ساختار نصب و موازی سازی ریل ها نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. اگر اسمبل مکانیک دستگاه با دقت بالایی انجام نشود در حین کار در سیستم تنش ایجاد شده و علاوه بر این که دقت کار مطلوب نخواهد بود عمر قطعات را نیز کاهش خواهد داد. قسمت بعدی که در دقت دستگاه نقش اساسی دارد از مولفه های الکترونیکی دستگاه منشعب می‌شود. مواردی همچون موتور های سروو و یا استپر (پله ای) و کنترلر و ... که قسمت های موثر در این بخش هستند  و باید هنگام خرید و  یا ساخت دستگاه به آن توجه داشت. سرعت دستگاه نیز یکی از نکات خیلی مهم در انتخاب یک cnc نقش اساسی دارد. که سرعت دستگاه وابسته به توان موتورهای استپر و سروو دارد و عموماً سرعت در سیستم هایی که از سروو موتور ها بهره می‌برند قابل مقایسه با استپر نیست. به طور کلی این نوع استفاده از دستگاه است که میزان دقت و سرعت را در آن مشخص میکند. وزن میز را نیز نباید فراموش کرد که سنگین بودن آن می‌تواند دامنه لرزش دستگاه را کاهش دهد. cnc تخت می‌تواند از یک اسپیندل آب خنک که عمر خیلی بیشتری نسبت به نمونه هوا خنک دارند بهره ببرد و یا می‌تواند از سیستم تعویض خودکار ابزار بهره ببرد که سرعت عملکرد دستگاه را چندین برابر می‌کند. همچنین یک سی ان سی تخت میتواند از یک میز با امکان وکیوم بهره ببرد که این خاصیت باعث میشود قطعه هنگام کار از جای خود  نلغزد.

مزایای استفاده از سی ان سی چوب و منبت

سی ان سی مخفف Computer Numerical Control می باشد که به معنی دستگاه کنترل عددی است. سی ان سی همانند بدن انسان عمل می کند و یک دستگاه بسیار دقیق در صنعت چوب و فلز می باشد. با کمک سی ان سی چوب و منبت درصد خطا به مقدار زیادی کاهش می یابد و بهره وری کاری افزایش می یابد.  از یک طرف طرح و اطلاعات وارد شده را می توتن در بانک اطلاعاتی ذخیره نمود و برای دفعات دیگر به کار برد. 

قیمت سی ان سی تخت 

با توجه به برند انتخابی و مدل دستگاه، قیمتسی ان سی تخت یا فلت نیز می‌تواند متغییر باشد. لذا در صورت غیرفعال بودن دکمه خرید داخل تب قیمت محصول می توانید جهت استعلام قیمت سی ان سی تخت با کارشناسان چوبینر تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی و مشاوره های تیم پشتیبانی بهره مند شوید.