فروشنده شوید

خرید زهوار، پروفیل، بلوک و قرقره چوبی

1-14 از 14

شاید برایتان پیش آمده باشد که برای طراحی و اجرا طرح دکوراسیون داخلی یا ساخت سازه‌های مختلف با پرتی مواجهه شده‌اید و به این فکر کردید که چطور آن را پر کنید که ظاهر بدی نداشته باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید از زهوار چوبی یا پروفیل چوبی استفاده کنید. بیشترین کاربرد زهوار جهت زیبایی و پر کردن محیط و سازه برای رفع ایرادات و جلوه دادن بیشتر آن است.

ویژگی زوار چوبی در نجاری

زوار به نوارهای باریک چوبی می‌گویند که از ضخامت بسیار پایین مانند عرض 5 میلی‌متر و ضخامت 2 میلی‌متر تا زهوارهای 20 سانتی‌متر در ضخامت 5 سانتی‌متر برخوردار هستند. معمولا نجاران از زوار برای نصب روی لبه‌ها، کنج‌ها و روی درب و وسایل چوبی و حتی زهوارهای گچی برای دیوارهای گچی استفاده می‌کنند. برای ساخت این نوار چوبی، چوب راش یا صنوبر در نظر گرفته می‌شود. زهوار به صورت طرح دار و ساده در بازار عرضه می‌شود که افراد براساس نیاز و نوع سازه خود می‌توانند از هر کدام آنها استفاده کنند. نوار چوبی طرح دار در ساخت کمد، ویترین، کابینت و موارد مشابه دیگر به کار می‌رود. و از نوع ساده آن برای ساخت قاب عکس، وسایل دکوری و تزیینی می‌توان استفاده کرد.

روش استفاده از پروفیل چوبی

همانطور که گفته شد، پروفیل چوبی در صنعت چوب و نجاری کاربردهای زیادی دارد. افراد براساس سلیقه خود می‌توانند از آن برای کارهای مختلف استفاده کنند. به عنوان مثال برای ساخت قاب‌های چوبی فقط کافیست زهوار مدنظر خود را با هر سایزی کنار هم قرار دهید و آن را به کمک چسب به هم بچسبانید. اما باید در نظر داشته باشید که برای ساخت قاب این امکان وجود دارد که در صورت تمایل، برش فارسی بزنید تا به صورت اریب آنها را به هم متصل کنید. از طرفی هنرمندان معرق کار با کنده کاری و تراشیدن روی پروفیل چوبی، طرح و مدل‌های متفاوتی را روی آن ایجاد و رنگ می‌کنند تا جلوه و کارایی آنها بیشتر شود. بنابراین می‌توان از نوار چوبی طرح دار برای قرنیز دیوار، دکور دیواری و غیره استفاده کرد. 

بلوک چوبی

از بلوک چوبی در پیکر تراشی و مجسمه سازی استفاده بسیار می‌شود که در سایز و ابعاد مختلفی برای استفاده در ساخت جا شمعی، مجسمه های کوچک و تزئینی و از همه مهم تر برای ساخت کاسه های چوبی قابل استفاده است که بعد از ساخت آن، با استفاده از رنگ و روغن چوب می‌توان ظاهری زیبا برای مجسمه درست کرد.

قیمت انواع زهوار چوبی طرح دار و ساده

برای اطلاع از قیمت انواع زهوار چوبی طرح دار و ساده می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان چوبینر تماس بگیرید.