حراجی نوروز 1403

خرید سنباده

1-36 از 45


برای باربرداری و فرم دهی سطح چوب باید از سوهان، سنباده و چوب ساب استفاده شود. سوهان یک ابزار دستی می باشد که در سایز و طرح های مختلف تولید می گردد. سنباده در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که با درجه زبری مشخص می‌شوند و برای سطوح مختلف به کار می روند. در ادامه قصد داریم شما را با انواع سنباده آشنا سازیم.

سنباده چیست؟

سنباده یک صفحه مخصوص جهت سایش سطوح مختلف می باشد که از تعدادی دانه سفت چسبیده شده بر روی کاغذ، پارچه یا مقوا تشکیل شده است که بر اساس زبری تقسیم بندی می شود. سنباده قابلیت ساییدن و خورندگی بالایی دارد که با عدد مشخص زبری آن مشخص می گردد. گرید سنباده همان میزان زبری و نرمی سنیاده را مشخص می کند که در قسمت زیر به طور کامل توضیح داده شده است:

  • گرید 8 تا 24 بسیار زبر
  • گرید 30 تا 60 زبر
  • گرید70 تا 180 متوسط تا نرم
  • گرید 220 تا 5000 بسیار نرم

علاوه بر میزان زبری، سنباده ها بر اساس کاربرد، شکل ظاهری و ذرات ساینده نیز در چند دسته بندی مختلف قرار می گیرند که در ادامه به توضیح و تشریح آن ها بر اساس شکل ظاهری خواهیم پرداخت:

  • سنباده واترپروف
  • سنباده رولی
  • سنباده دیسکی
  • سنباده فلاپ دیسک
  • سنباده چتری
  • سنباده پره‌ای

سنباده واترپروف

سنباده واترپروف به شکلی تولید می شود که در ساخت آن از چسب ضد آب سیلیس استفاده شده است و مناسب استفاده در کارهایی می باشد که به همراه آب استفاده می شوند. 

سنباده رولی

سنباده های رولی در ابعاد مختلفی تولید می شوند که در دو نوع پارچه ای و کاغذی قابل عرضه است. سنباده رولی قابل نصب بر روی سنباده زن های لرزان، بادی و ... می باشد و این امکان را به مصرف کننده می دهد با پد دستی نیز از سنباده رولی استفاده نمود.

سنباده دیسکی

سنباده دیسکی یک نمونه دیگر از انواع سنباده است که در دو مدل سنباده دیسکی پشت کرک دار و سنباده دیسکی فیبری تولید می شود. لازم به ذکر است که این مدل سنباده به شکل دایره ای ساخته می شود.

سنباده فلاپ دیسک

سنباده فلاپ دیسک از یک قسمت پلی استر فشرده تشکیل شده است و بر روی آن تکه های سنباده ای به ردیف دایره واری قرار دارد. آلیاژهای به کار رفته در سنباده های نصب شده بر روی فلاپ دیسک در دو نوع سیلیکون کارباید و زیرکونیوم می باشد. 

سنباده چتری

سنباده چتری نیز یک نمونه دیگر از انواع سنباده می باشد. سنباده چتری در دو مدل چتری هزار لا و چتری میله دار تولید می شود و از قدرت و سرعت بالایی جهت سایش سطوح برخوردار است.

سنباده پره‌ای

سنباده پره‌ای یکی از انواع سنباده‌ها است که در کارهای مختلف مانند منبت کاری، ظروف چوبی و غیره استفاده می‌شود. این نوع سنباده به پره‌های جداگانه از سنباده می‌باشد که به صورت گرد کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. با نصب این سنباده روی دستگاه سنباده زن می‌توان سنباده کشی روی سطوح منبت شده یا ظروف مختلف را به صورت پراکنده انجام داد تا دقیقا روی تمام سطح عمل پرداخت انجام گیرد و سطحی صاف و صیقلی را پس از آن مشاهده کنید.

سنباده گیر دستی

سنباده گیر دارای دندانه‌های سخت است که از طریق چسبی مخصوص مخلوط شده و روی صفح‌های مختلف کاغذی یا پارچه‌ای چسبانده می‌شوند. نوع سنباده گیر دستی دارای دو بدنه پلاستیکی است که می‌توان سنباده پهنی را به آن وصل کرد. همچنین زمانیکه سنباده ورقه‌ای این نوع سنباده گیر کارایی خود را از دست می‌دهد می‌توان آنها را تعویض کرد. ورق‌های سنباده در عرض‌های مختلف موجود است که بر حسب نیاز و عرض سنباده گیر انتخاب می‌شوند. معمولا هر کدام از انواع سنباده‌ها از دسته‌هایی برخوردار هستند که بتوان کار سنباده کشی روی انواع سطوح را به خوبی و با امنیت بیشتری انجام داد. اگر سنباده کشی را بدون استفاده از دسته یا دستگیره انجام داد باعث آسیب و کشیدن آن روی پوست دست خواهد شد. از طرفی می‌توان حین سنباده زدن، برای راحت‌تر انجام دادن از دستکش استفاده کرد.

قیمت سمباده

با توجه به این که سمباده در مدل و زبری های مختلفی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشند؛ لذا برای اطلاع از قیمت سمباده می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.