خرید قسطی

خرید ماشین آلات صنایع چوب

1-36 از 443

ابزار و ماشین آلات صنایع چوب و MDF را می‌توان از لبه چسبان‌های فول اتوماتیک تا دریل و پیچ گوشتی نجاری نام برد. اما به طور کلی ابزار و ماشین آلات صنایع چوب و MDF ماشین آلاتی هستند که برای ساده سازی کار و کمک به صنعت گران صنایع چوب طراحی شده‌اند. ماشین آلات صنایع چوب را می‌توان به دو گروه ماشین آلات صفحه‌ای و ماشین آلات چوب طبیعی تقسیم نمود. در این بخش قصد داریم به توضیحات مختصری در رابطه با ماشین آلات صنایع چوب بپردازیم.

ماشین آلات نجاری

در دنیای امروز لزوم استفاده از ماشین آلات بر هیچکس پوشیده نیست، در زمان حال حدود 70 الی 80 درصد تمامی کارها توسط ماشین آلات صنعتی انجام می‌شود و بخش صنایع چوب هم از این قاعده مستثنی نیست و ماشین آلات نجاری توانسته‌اند در پیشرفت این صنعت نقش مهمی داشته باشند. این ماشین آلات برای راحتی، دقت و سرعت عمل در این بخش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حال حاضر شرکت‌های سازنده ماشین آلات نجاری و سایر صنایع با هم جهت ساخت ماشین‌های بهتر با کارایی بالاتر به رقابت خیلی نزدیک و فشرده‌ای پرداخته، به طوری که ماشین آلات تولید شده توسط آنها دیگر حکم یک ماشین را نداشته و شامل مجموعه‌ای از ماشین آلات می‌باشد که در یک محصول گنجانده شده است. ماشین آلات صنایع چوب در دسته بندی‌های جداگانه‌ای به شرح زیر قرار می‌گیرند:

  • ماشین آلات صفحه‌ای
  • ماشین آلات سی ان سی
  • ماشین آلات ترمو وود
  • ماشین آلات نجاری
  • ماشین آلات خط رنگ
  • خط تولید ورق ام دی اف
  • مکنده
  • کمپرسور باد

ماشین آلات صفحه ای ام دی اف

ماشین آلات صفحه ای ام دی اف مخصوص کار بر روی ام دی اف، نئوپان روکش دار و ملامینه می‌باشند که به چند گروه مختلف از جمله دورکن، لبه چسبان، پانل بر، دستگاه روکش و... تقسیم می‌شوند، هر مورد برای انجام یک مرحله خاص استفاده می‌شود.

 سی ان سی

ماشین آلات سی ان سی یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های صنایع چوب است که عملیات مختلفی همچون برش، سوراخ کاری، حکاکی و ایجاد طرح و نقش‌های مختلف بر روی چوب را انجام می‌دهد. سی ان سی چوب در مدل‌های مختلفی از قبیل تخت، لیزری، کنسولی و... تولید می‌شود که هر مدل متناسب با نوع کار و نیاز کارگاه‌ها انتخاب می‌گردد.

ماشین آلات ترمو وود

ماشین آلات ترمو وود در طی چند مرحله با افزایش و کاهش دما و ایجاد تغییرات در بافت درونی و بیرونی چوب، آن را در مقابل سرما، گرما، رطوبت، حشرات و... مقاوم می‌سازند.

ماشین آلات نجاری

ماشین آلات نجاری که به ماشین آلات چوب طبیعی نیز خوانده می‌شوند یک گروه بزرگ از صنایع چوب را می‌سازند. ماشین آلات نجاری در گروه‌های مختلفی از قبیل رنده، گندگی، کم کنی و... تولید می‌گردند.

سمباده فلت چوب

یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌ها در حوزه صنعت چوب دستگاه سنباده فلت می‌باشد که در انواع مختلف یک هد، دو هد و سه هد طراحی و تولید می‌شوند. هر چه تعداد هد در دستگاه سنباده فلت بیشتر باشد، انعطاف دستگاه سنباده نیز بیشتر خواهد شد، به این صورت که می‌تواند در یک مرحله تمامی کار را انجام دهد که دارای یک سنباده زبر و یک سنباده نرم می‌باشد. 

خط رنگ

بعد از تولید قطعه کار چوبی، در یک خط مجزا که به خط رنگ معروف است و شامل دستگاه‌های سنباده زن، رنگ پاش و خشک کن می‌باشد؛ پروسه رنگ کاری قطعه کار انجام می‌شود. برحسب نیاز ماشین رنگ پاش که قلب این خط است می‌تواند قابلیت کار با انواع رنگ پلی اورتان، پلی استر، پایه آبی، پایه حلال و UV و ... را داشته باشد.

خط تولید ورق ام دی اف

ام دی اف یکی از متریال‌های کاربردی و پر مصرف در صنعت چوب می‌باشد که با توجه به مشکلاتی که چوب طبیعی داشت، استفاده از آن رایج شد. ام دی اف برای این که به شکل نهایی و قابل استفاده درآید باید مراحل مختلفی از قبیل، رنگ، روکش، فشرده سازی و... را طی کند که به ماشین آلات فعال در این زمینه خط تولید ورق ام دی اف می‌گویند.

مکنده

مکنده یکی از دستگاه‌های مهم در کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعت چوب است. این ماشین با قدرت مکشی که دارد براده‌ها و ذرات گرد و غبار را به درون کیسه مکنده یا محیط خارج از کارگاه هدایت می‌کند.

کمپرسور باد

در صنایع چوب دستگاه‌های مختلفی همچون میخکوب، منگنه کوب و... استفاده می‌شود که در بعضی مواقع پنوماتیک یا بادی هستند. دستگاه‌های پنوماتیک باید از منبع تامین انرژی هوای فشرده استفاده کنند که برای این مهم کمپرسور باد در کارگاه‌ها به کار می‌رود.

دستگاه‌های تغذیه

دستگاه‌های تغذیه، جزء ماشین آلات بسیار کاربردی برای کارگاه‌های تولیدی می‌باشد که از پانل بر افقی و دستگاه سی ان سی استفاده می‌کنند. کارکرد دستگاه تغذیه به این صورت است که تعدادی پانل بر روی آن قرار می‌دهند و به صورت اتوماتیک پانل‌ها را بر روی سی ان سی و یا پانل بر افقی قرار می‌دهد.

قیمت ماشین آلات صنایع چوب

برای اطلاع از قیمت انواع ماشین آلات صنایع چوب لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.