تخفیف عید فطر
چهار شنبه, ۲۲ آبان,۱۳۹۸

مزایای استفاده از پریز و سیستم روشنایی کابینت

استفاده از کابینت جزء مهم ترین موارد افزایش جذابیت آشپزخانه می باشد. دکوراسیون منزل و قسمت آشپزخانه به میزان بالایی به طراحی و ساخت استاندارد کابینت بستگی دارد. خوشبختانه کابینت ها در طرح و مدل های مختلفی تولید می شوند و برای بهتر شدن آن ها از انواع یراق و ابزار آلات متنوع استفاده می شود. پریز و سیستم روشنایی کابینت نیز امروزه بخش مهمی از یراق آلات کابینت محسوب می شوند که در طرح ها و مدل های گوناگون روانه بازار می گردند. در این مقاله قصد داریم به انواع سیستم روشنایی کابینت و کاربرد پریز و سیستم روشنایی کابینت اشاره نماییم.

سیستم روشنایی کابینت

انواع پریز و سیستم روشنایی کابینت

پریز و سیستم روشنایی کابینت در سایز و مدل های مختلفی تولید می شود و چراغ های به کار رفته در آن ها نیز از لحاظ درجه حرارت رنگ بایکدیگر متفاوت می باشند. در این قسمت قصد داریم در ابتدا به انواع پریز و سیستم روشنایی قابل استفاده در کابینت اشاره نماییم سپس به میزان درجه حرارت رنگ لامپ ها نیز بپردازیم.

پریز و سیستم روشنایی خود از دو بخش مختلف تشکیل می شود که یک مورد آن به پریزهای مورد نیاز داخل کابینت، میز کنفرانس، میز کار و مناطقی که می خواهیم پریز به صورت مخفی قرار گیرد یا فضای کمی که برای قرار دادن پریزهای روکار وجود دارد قابل استفاده است. پریز ها در اشکال هندسی مختلف از قبیل مستطیلی و استوانه ای تولید می شوند و از لحاظ دارا بودن پورت USB و تعداد پریز نیز با یکدیگر متفاوت هستند. معمولا در ساخت پریزهای توکار سعی بر این است که به دلیل مرطوب بودن آشپزخانه و وجود شیر آب سطح ایمنی بالایی به کار برود. بخش دیگر مربوط به سیستم روشنایی در کمد و کابینت می باشد که بخش جذاب و دوسنت داشتنی ساخت دکوراسیون داخلی آشپزخانه است؛ سیستم روشنایی به دو قسمت داخل کابینت و زیر کابینتی دسته بندی می شود. چراغ های قابل استفاده در کابینت و کمد به گروه های زیر تقسیم که متناسب با نیاز مصرف کننده و بر اساس دکوری که طراحی شده است انتخاب می شوند.

پریز توکار

چراغ هالوژن: در ساخت چراغ هالوژن از گاز هالوژن و یک رشته نازک تنگستن استفاده شده است، گاز هالوژن در حباب های شیشه ای مربع، دایره و ... قرار می گیرد. سیم کشی و تعبیه لامپ هالوژنی بسیار ساده و راحت می باشد و این مورد یکی از مزایای آن محسوب می شود.

چراغ نواری فلورسنت: چراغ نواری فلورسنت از لحاظ شکل ظاهری به صورت کشیده تولید می شوند و از بدنه مستحکم و بادوامی برخوردار هستند. از نکات منفی چراغ های نواری فلورسنت می توان به هزینه بالای آن ها اشاره نمود و همچنین محقیقین معتقدند که به مقدار بسیار کمی اشعه UV منتشر می کند.

چراغ نواری LED

چراغ نواری LED: یک مورد دیگر از چراغ های کاربردی در ساخت کابینت و کمد چراغ نواری LED می باشد. چراغ های ال ای دی از لحاظ شکل ظاهری مشابه مدل فلورسنت هستند با این تفاوت که از طول عمر بیشتری برخوردارند و مصرف انرژی آن ها نیز پایین تر می باشند. 

شاید تشخیص بهترین رنگ چراغ LED برای روشنایی زیر و داخل کابینت برای همه ما مشکل باشد؛ در این مورد بهتر است از سلیقه شخصی افراد برای انتخاب درجه حرارت رنگ یا همان رنگ لامپ هایی که قصد دارند بخرند به راحتی عبور نکنیم. درجه حرارت رنگ به یک بازه مشخص اشاره می کند که میزان زرد یا آبی بودن نور لامپ را مشخص می کند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

درجه حرارت 2700K: در این درجه حرارت رنگ لامپ LED مشابه لامپ های کلاسیک می باشد و بیشترین میزان زرد بودن را دارد.

درجه حرارت 3000K: در این میزان درجه حرارت رنگ؛ درصد زرد بودن نسبت به مورد قبل کاهش یافته است اما هنوز تم اصلی آن زرد می باشد.

درجه حرارت 4000K: در درجه حرارت 4000K رنگ نور لامپ حد وسط و به صورت خنثی می باشد و بین زرد و آبی قرار دارد.

درجه حرارت 5000K: در این مدل رنگ نور به سمت کاملا آبی گراییده است.

درجه حرارت 6500K: برای درجه 6500K می توان گفت رنگ نور لامپ به صورت روز طبیعی و کاملا سفید می باشد و محیط مجهز به یک روشنایی طبیعی می شود.

درجه حرارت رنگ چراغ LED

کاربرد پریز توکار و سیستم روشنایی در صنعت چوب

همان طور که در قسمت های قبل متوجه شدیم سیستم های روشنایی و پریزهای توکار منحصر به کابینت سازی نمی شوند و کاربردهای متنوعی در صنعت چوب دارند. برای مثال از پریز توکار در آشپزخانه ها استفاده می شود و به دلیل ایمنی که دارد بسیار مفید و کاربردی است از دیکر کاربردهای پریز توکار می توان به استفاده آن ها در میز کار و میز کنفرانس اشاره نمود. بدون شک همه ما می دانیم در سیستم اداری انواع دستگاه که به جریان برق نیاز دارند استفاده می شوند و با کمک پریز توکار که از قسمت های مختلفی از قبیل پورت USB و چندین پریز تشکیل شده است می توان به خوبی همه امور را اداره نمود و از دستگاه های مختلف استفاده کرد. سیستم روشنایی نیز برای کابردهای متفاوتی ساخته شده است و از موارد استفاده آن می توان به تعبیه در قسمت های بیرون و داخلی کابینت، کمد دیواری، رگال، سرویس خواب و ... اشاره نمود. به این فکر کنید که در شرایط خاصی قصد ندارید چراغ های سقفی آشپزخانه را روشن کنید و برای پیدا کردن وسیله ای به سراغ کابینت ها یا کمدتان می روید؛ بهترین گزینه چراغ های تعبیه شده در داخل کابینت و کمد می باشد که کار شما را راحت می کنند. از دیگر موارد استفاده از انواع سیستم روشنایی می توان از تعبیه آن ها در سرویس خواب اشاره نمود که جایگزین مناسبی برای چراغ خواب می باشند.

قیمت پریز و سیستم روشنایی

به علت متنوع بودن انواع یراق آلات و همچنین وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از انواع پریز و سیستم روشنایی متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر کدام به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره درباره قیمت پریز و سیستم روشنایی با متخصصین وب سایت چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.

افزودن نظر جدید