پنجشنبه, ۰۲ آبان,۱۳۹۸

معرفی انواع اره فارسی بر و اره عمود بر

برش های دقیق و بدون خطای قطعات چوبی، فلزی، آلومینیومی و... نقش مهمی در ایجاد یک محصول استاندارد و زیبا دارند. در گذشته برای برش از اره دستی استفاده می شد؛ اما امروزه برای برش علاوه بر دستگاه ها و ماشین آلات بزرگ صنعتی از ابزارهای برقی، بادی و شارژی در ابعاد کوچکتر و قابل حمل استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی دو مدل اره پرکاربرد به نام های اره فارسی بر و اره عمود بر بپردازیم که بدون شک در کارگاه ها نقش مهمی در کیفیت و سرعت بالای کار دارند. لازم به ذکر است که اره فارسی بر و اره عمود بر جز اره های پر مصرف در صنعت چوب محسوب و در مدل و طرح های متنوعی تولید می شوند که در ادامه بحث به آ ن ها خواهیم پرداخت.

اره فارسی بر چیست؟

همان طور که در قسمت بالا ذکر شد اره فارسی بر یکی از پرکاربردترین ابزارهای برش در کارگاه های صنایع چوب محسوب می شود. لازم به ذکر است که اره فارسی بر با توجه به مدل آن توانایی برش اریب، زاویه دار، عمودی، افقی و 45 درجه را دارد. باید دقت کنیم که اره فارسی بر در مدل های مختلفی و با امکانات متفاوتی تولید می شود؛ مثلا بعضی مدل ها دارای لیزر می باشند که دقت کار را بالا می برد. اره فارسی بر با توجه به مدل، ساختار آن و سبک کارش در انواع مختلفی به شرح زیر تولید می شود که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

  • اره فارسی بر دستی
  • اره فارسی بر ساده
  • اره فارسی بر کشویی


اره فارسی بر دستی

یک مدل پرطرفدار از اره فارسی بر، اره فارسی بر دستی می باشد که متناسب با طراحی و ساختارش توانایی برش های مختلفی از قبیل زاویه دار و اریب را دارد. جالب است بدانید تنظیم زاویه در اره فارسی بر دستی بسیار ساده و راحت می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده اره فارسی بر دستی به شکلی طراحی شده است که قطعه هنگام برش دچار لغزش نمی شود.

اره فارسی بر دستی

اره فارسی بر ساده

اره فارسی بر ساده یک مدل دیگر از انواع اره فارسی بر است که توانایی برش عمودی، افقی و فارسی را دارد. لازم به ذکر است که این مدل اره فارسی بر به شکلی طراحی شده که محور به صورت عمودی و ثابت قرار گرفته است. علاوه بر موارد ذکر شده از دیگر مشخصات اره فارسی بر ساده می توان به تیغه متحرک و چرخان متصل شده به محور اشاره نمود.

اره فارسی بر کشویی

از اره فارسی بر کشویی برای برش های مختلف از قبیل عمودی، افقی، اریب و ترکیبی می توان استفاده نمود. کشویی بودن این مدل اره فارسی بر از مزایای آن به حساب می آید که با استفاده از این امتیاز شما می توانید پانل های عریض و با ابعاد بالا را با کمک حالت کشویی این ابزار به راحتی برش بزنید.

قیمت انواع اره فارسی بر

اره فارسی بر در مدل، قدرت و سرعت های متنوعی تولید می شود که از لحاظ قیمت نیز متفاوت می باشند. برای اطلاع از قیمت انواع اره فارسی بر می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت انواع اره فارسی بر با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

اره عمود بر چیست؟

در قسمت قبل ذکر نمودیم که اره عمود بر نیز یکی از ابزارهای برش می باشد که در کارگاه های مختلف برای برش چوب، فلز، پلاستیک و... به کار می رود. نحوه برش اره عمود بر با حرکت رفت و برگشتی و از جهت بالا به پایین صورت می گیرد. علاوه بر موارد ذکر شده باید اشاره کنیم که اره عمود بر با توجه به ساختار و مدلی که تولید می شود توانایی برش اشکال پیچیده، منحنی، مستقیم، مدور و ... را دارد. اره عمود بر که به اره چکشی نیز معروف است این قابلیت را دارد که با ایجاد یک سوراخ در نواحی مرکزی قطعه کار برش را از وسط پانل آغاز نماید. اره عمود بر در مدل های مختلفی تولید می شود که در ادامه به تشریح جداگانه آن ها خواهیم پرداخت:

  • اره عمود بر صنعتی
  • اره عمود بر نیمه صنعتی


اره عمودبر صنعتی

از اره عمودبر صنعتی برای کارهای سنگین و طولانی مدت استفاده می شود. برای بالا رفتن دوام و قدرت اره عمود بر صنعتی یک گیربکس  ویژه در قسمت جلوی آن تعبیه شده است که نقش مهمی در افزایش قدرت دستگاه دارد. گیربکس موجود در بدنه اره عمود بر از چندین دنده تشکیل شده است که نقش اصلی افزایش قدرت در هنگام برش را بر عهده دارند؛ تا دستگاه دچار آسیب و مشکل جدی نشود.

اره عمود بر

اره عمود بر نیمه صنعتی

اره های عمود بر نیمه صنعتی قدرت و توان کمتری نسبت به مدل صنعتی دارند. ساختار این مدل اره ها به شکلی طراحی شده است که مناسب کارگاه های نجاری و فلزی می باشند که حجم کمتری از برش کاری دارند و مدت زمان فعالیتشان کمتر از کارخانجات صنعتی بزرگ می باشد.

قیمت انواع اره عمود بر

اره عمود بر در مدل، قدرت و سرعت های متنوعی تولید می شود که از لحاظ قیمت نیز متفاوت می باشند. برای اطلاع از قیمت انواع اره عمود بر می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت انواع اره عمود بر با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید