عید فطر

پنجشنبه, ۲۸ شهریور,۱۳۹۸

معرفی سر پیچ گوشتی یک سر چهارسو و نوک پیچ گوشتی یک سر دوسو

یکی از ابزارهایی که در منازل و کارگاه ها بسیار استفاده می شود پیچ گوشتی ها هستند که جز ابزارهای ابتدایی و اصلی جعبه ابزارها محسوب می شوند. همچنین لازم است بدانیم پیچ گوشتی ها در انواع مختلفی با توجه به کلگی پیچ ها قابل عرضه هستند. با گذر زمان پیچ گوشتی های ابتدایی جای خود را به مدل های جدیدتری دادند؛ به این شکل که امروزه انواع سر پیچ گوشتی تولید می شود و با اتصال به پیچ گوشتی های همه کاره، جغجغه ای، دریل پیچ گوشتی و پیچ گوشتی برقی یا شارژی عملیات باز و بسته کردن پیچ انجام می گیرد. در این متن قصد داریم اطلاعاتی در زمینه سر پیچ گوشتی یک سر چهارسو و نوک پیچ گوشتی یک سر دوسو در اختیارتان قرار دهیم.

معرفی سر پیچ گوشتی

سر پیچ گوشتی ها همان طور که ذکر نمودیم در ابعاد و مدل های گوناگونی تولید می شوند و با نصب بر روی دریل و پیچ گوشتی برقی، پیچ گوشتی های همه کاره و جغجغه ای پیچ های مختلف را باز و بسته می کنند. سر پیچ گوشتی از لحاظ شکل ظاهری و متناسب با نوع پیچ ها به مدل های زیر تقسیم می شود:

  • دو سو
  • چهار سو
  • ستاره ای
  • شش پر
  • خورشیدی

نوک پیچ گوشتی دوسو که به تخت نیز معروف است جهت باز و بسته نمودن پیچ های با یک چاک استفاده می شوند. در سایز بندی نوک پیچ گوشتی های تخت از نماد SL استفاده می شود. معمولا سر پیچ گوشتی دو سو در دو سایز تولید می شود: عرض نوک و میله یکی می باشد یا عرض نوک از عرض میله پهن تر است.

چهار سو: سر پیچ گوشتی چهار سو به شکل چهار پره ساخته می شود؛ و سایز بندی آن بر اساس PH مشخص می شود که PH2 متداول ترین سایز نوک پیچ گوشتی چهارسو محسوب می شود.

ستاره ای: سر پیچ گوشتی ستاره ای برای باز و بسته کردن پیچ های ستاره ای به کار می رود و سایز بندی آن بر اساس PZ مشخص می شود.

شش پر: این مدل سر پیچ گوشتی که به شش پر معروف است جهت باز و بسته نمودن پیچ های به شکل شش ضلعی به کار می رود.

خورشیدی: از سر پیچ گوشتی های خورشیدی جهت باز و بسته نمودن پیچ های مخصوص به خود استفاده می شوند. همچنین سایز بندی این مدل نوک پیچ گوشتی بر اساس T مشخص می شود.

سر پیچ گوشتی

انواع سر پیچ گوشتی

در ساخت سر پیچ گوشتی ها از کروم وانادیوم استفاده می شود که از لحاظ کیفیت و مقاومت در برابر خوردگی، سایش، زنگ زدن در سطح بالایی قرار دارد. همچنین قابل ذکر است که مگنتی بودن یا نبودن سر پیچ گوشتی ها هم یکی از موارد مهم در مورد آن ها می باشد؛ نوک پیچ گوشتی های مگنتی به خاطر خاصیت آهنربایی که دارند در موارد دور از دسترس بودن پیچ ها کاربردی تر هستند. سر پیچ گوشتی در چند مدل مختلف تولید می شود که در بعضی مدل ها به شکلی طراحی می شود که از دو طرف آن می توان استفاده نمود یا در مدل های دیگر فقط یک طرف آن قابل استفاده می باشد. البته باید بدانیم که سر پیچ گوشتی ها از لحاظ اندازه طولی و قطر نوک در انواع مختلفی نیز تولید می شوند که متناسب با کار شما از آن ها استفاده می کنید. انواع سر پیچ گوشتی از لحاظ موارد استفاده به شرح زیر می باشند:

  • یک سر دوسو و یک سر چهارسو PH*SL
  • دو سر چهارسو PH
  • دو سر دوسو SL
  • یک سر دو سو SL
  • یک سر چهار سو PH

سر پیچ گوشتی یک سر چهارسو

همان طور که در قسمت های قبلی این متن ذکر نمودیم سر پیچ گوشتی ها با توجه به کلگی پیچ ساخته می شوند، و مدل های مختلف آن ها را معرفی کردیم. اما لازم است دقت کنید که گاهی یک طرف سر پیچ گوشتی دوسو و طرف دیگر چهارسو می باشد یا اینکه در مواردی هر دو سمت نوک پیچ گوشتی تخت یا چهارسو و حتی در مدل هایی فقط یک طرف سر پیچ گوشتی قابل استفاده می باشد. سر پیچ گوشتی یک سر چهارسو مدلی محسوب می شود که فقط از یک طرف آن می توان استفاده نمود که مخصوص پیچ های چهارسو می باشد. همان طور که گفتیم PH نماد چهارسو بودن سر پیچ گوشتی است و در چهار سایز مختلف عرضه می شود.

سر پیچ گوشتی یک سرچهارسو

سر پیچ گوشتی یک سر دوسو

همان طور که در قسمت های قبلی این متن ذکر نمودیم سر پیچ گوشتی ها با توجه به کلگی پیچ ساخته می شوند، و مدل های مختلف آن ها را معرفی کردیم. اما لازم است دقت کنید که گاهی یک طرف سر پیچ گوشتی دوسو و طرف دیگر چهارسو می باشد یا اینکه در مواردی هر دو سمت نوک پیچ گوشتی تخت یا چهارسو و حتی در مدل هایی فقط یک طرف سر پیچ گوشتی قابل استفاده می باشد. سر پیچ گوشتی یک سر دوسو مدلی محسوب می شود که فقط از یک طرف آن می توان استفاده نمود که مخصوص پیچ های دوسو می باشد. همان طور که گفتیم SL نماد دوسو بودن سر پیچ گوشتی است و در دو سایز مختلف به شرح SL7 و SL8 عرضه می شود.

سر پیچ گوشتی

قیمت انواع نوک پیچ گوشتی

برای اطلاع از قیمت انواع نوک پیچ گوشتی می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت انواع نوک پیچ گوشتی با چوبینر تماس حاصل فرمایید

افزودن نظر جدید