خرید قسطی

خرید براق کننده، پولیش و واکس چوب

1-36 از 42

امروزه افراد اهمیت زیادی به نگهداری وسایل قدیمی و عتیقه می‌دهند؛ به همین دلیل دنبال راهی هستند تا براقیت و درخشندگی آنها مثل روز اول شود. یکی از راه حل‌ها برای رسیدن به این هدف، استفاده از واکس چوب می‌باشد. واکس چوب در حجم‌های مختلف با رنگ بندی‌های متنوع تولید شده است که نسبت به رنگ چوب مدنظر خود می‌توانید هر رنگی از آن را انتخاب کنید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد واکس باید بدانید این است که حتما روی چوب‌های خام استفاده شود. همچنین این ماده پس از استفاده روی چوب خشک نمی‌شود، بلکه جذب چوب خواهد شد. در ادامه با ویژگی و کارایی واکس چوب بیشتر آشنا شوید.

ویژگی واکس براق کننده چوب

واکس براق کننده چوب مزیت‌های زیادی برای سازه و وسایل چوبی خواهد داشت. از جمله مزایای آن می‌توان به قابلیت شستشو آنها، ضد قارچ و بدون بو، آبگریزی و پوشش دهی بالا، محافظت از وسایل چوبی در برابر پرتو UV، حرارت، رطوبت، آلودگی‌های محیطی و غیره اشاره کرد.این ماده در حجم‌های گوناگونی تولید شده است که نسبت به میزان پوشش دهی بر حسب مترمربع بر لیتر می‌توان آنها را انتخاب کرد. از مهمترین ویژگی‌هایی که باید در مورد این محصول بدانید، باید عمل واکس زدن روی چوب را در محیطی با دما 25 تا 35 درجه انجام داد تا کار دقیق و بی نقص انجام گیرد.

واکس چوب رنگی

واکس چوب ماده‌ای جامد است که برای زدن آن روی چوب باید از پنبه یا ابر استفاده کرد. این ماده در رنگ‌های مختلفی تولید شده است که افراد نسبت به سلیقه و رنگ چوب می‌توانند هر کدام از آنها را انتخاب کنند. واکس چوب رنگی طرفداران زیادی دارد زیرا می‌توان وسیله چوبی را مثل روز اول براق و درخشنده کرد، بدون اینکه رنگ آن تغییر کند. همچنین پس از ساخت محصولات چوبی می‌توان از رنگ‌های مختلف واکس برای آنها استفاده کرد تا جلوه آن بیشتر شود. عواملی مانند آب و نور می‌توانند آسیب جدی به سطح کار چوبی وارد کنند، تا حدی که کارایی و جلوه آن را از دست بدهد. نور محیط باعث رنگ پریدگی چوب و آب باعث بلند شدن سطح چوب خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکلات می‌توان از واکس چوب استفاده کرد. خاصیت استفاده از واکس چوب روی سطوح چوبی باعث ایجاد مقاومت در برابر گرد و غبار، آب و نور می‌شود. 

وارنیش

برای پوشش دهی و محافظت از سطوح مختلفی مثل چوب باید از پوشش دهنده، رنگ، وارنیش، سیلر، کیلر و... استفاده شود. وارنیش یک نمونه از محصولات مهم جهت محافظت از سطوح است که در مقابل آفتاب، رطوبت، گردو غبار و... از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشد و باید در دوام و ماندگاری رنگ و... بر روی سطح چوب موثر باشد و نقش یک لایه محافظت کننده را ایفا کند.

نکات مهم در استفاده از واکس چوب 

از آنجایی که واکس‌ چوب به صورت رنگی و بدون رنگ و شفاف تولید شده است، باید برای انتخاب آنها به مواردی توجه کرد. وسایل چوبی که از واکس رنگی برای آنها استفاده شده است، نباید به هیچ عنوان داغ شوند وگرنه رنگدانه‌ها ته نشین می‌شوند. از طرفی ظروفی چوبی که از واکس برای آنها استفاده می‌شود، برای مواد غذایی داغ در حد 100 درجه مناسب نیستند. تحمل دمای واکس نهایتا 75 درجه است. زمانیکه از واکس روی سازه‌های خراطی استفاده می‌کنید، برای پرداخت باید از سنباده p100 استفاده کنید تا درخشندگی و براقیت محصول حفظ شود. واکس چوب در برابر پرتو UV، رطوبت، آلودگی محیطی مقاومت بالایی دارند.

قیمت انواع واکس چوب

برای اطلاع از قیمت انواع واکس چوب لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.