دوبل، پین، زهوار، بیسکویت و میله چوبی

1-48 از 106

اتصالات یکی از مراحل تولید محصولات چوبی در کارگاه های مختلف می‌باشد. معمول ترین روش اتصال دو قطعه استفاده از میخ و پیچ است؛ همچنین موارد متعددی برای اتصال محکم سازه‌های چوبی و ام دی اف استفاده می‌شود که به قطعاتی از قبیل دوبل، پین و بیسکویت چوبی می‌توان اشاره نمود. همچنین یکی دیگر از قطعات برای ساخت بسیاری از سازه‌های چوبی، زهوار یا همان پروفیل چوبی می‌باشد که برای تزیین لبه‌های کار استفاده می‌شود. شما می‌توانید در این بخش انواع زهوار چوبی در سایزهای متنوع را مشاهده کنید.

روش استفاده از دوبل، میخ چوبی و بیسکویت چوبی

همان طور که در قسمت قبل ذکر شد اتصال دو قطعه چوب علاوه بر میخ و پیچ با کمک قطعات دیگری صورت می پذیرد. برای استفاده از دوبل، میخ چوبی و بیسکویت چوبی باید قطعات چوبی مد نظرتان را با کمک دستگاه های مخصوص سوراخ کنید و پس از آغشته نمودن پین، دوبل یا بیسکویت چوبی به چسب قطعات را به یکدیگر متصل نمایید.

دوبل شاخه ای

دوبل شاخه ای یک مدل از اتصال دهنده های قطعات چوبی می باشد که در طول و قطرهای مختلفی به صورت شاخه ای تولید می گردد و در صنعت چوب جهت تولید مبلمان، سرویس خواب، محافظ راه پله، محصولات دکوری و... استفاده می شود. لازم به ذکر است که دوبل شاخه ای به صورت شیاردار و بدون شیار نیز تولید می گردد.

میخ چوبی

میخ چوبی یک قطعه کوچک تر می باشد که به صورت شیار دار و بدون شیار برای استفاده در کارگاه های نجاری تولید می گردد. دوبل شاخه ای را می توان به تکه های کوچک تر تقسیم نمود تا پین یا همان میخ چوبی تولید شود؛ لازم به ذکر است که میخ چوبی در قطرها و طول های متفاوتی برای رفع نیازهای گوناگون عرضه می شوند.

پین پلاستیکی

پین پلاستیکی از لحاظ سایزبندی مانند پین چوبی است و در قطر و طول های مختلف تولید می گردد. همچنین پین پلاستکی به صورت شیار دار و خاردار عرضه می شود که متناسب با نیاز مصرف کننده قابل استفاده هستند.

میله گرد چوبی

برای ایجاد اتصال بین قطعات چوبی، چوب هایی از جنس صنوبر، راش و... را به شگل گرد با قطرهای مختلف برش می‌زنند که به چوب گرد یا میله گرد چوبی معروف هستند. میله گرد چوبی در طول های متفاوت تولید می‌شود و متناسب با نیاز و نوع محصول استفاده می‌گردد.

چوب بستنی

یکی از محصولات چوبی پرطرفدار در مشاغل مختلفی همچون صنایع اسباب بازی، صنایع غذایی، مصارف پزشکی و... چوب بستنی است که در رنگ های مختلف و به صورت کاملا بهداشتی تهیه می‌گردد. چوب بستنی با ضخامت های مختلف و در طول و عرض متفاوت تولید می‌گردد و امروزه برای ساخت لوازم دکوری و کاردستی و اسباب بازی کاربرد زیادی دارد.

چوب گرد

اتصال چوب گرد به عنوان دوبل شاخه‌ای نیز در صنعت چوب تعریف می‌شود. این نوع اتصال به صورت شاخه‌ای در انواع مختلف از لحاظ طول و قطر تولید شده است که در ساخت مبلمان، سرویس خواب، محصولات تزیینی و غیره می‌توان استفاده کرد. اتصال چوب گرد در دو نوع شیار دار و بدون شیار تولید می‌شود که براساس نیاز برای اتصال قطعات چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اتصال از انواع اتصال پنهان است که کاملا داخل کار ثابت و محکم می‌شود. به این دلیل اتصال در ظاهر کار مشاهده نمی‌شود، پس ظاهری تمیز به کار تولید شده خواهد داد. نحوه اتصال چوب گرد به این صورت است که پس از ایجاد حفره در محل مورد نظر، پین‌های چوب با چسب به قطعه کار می‌چسبند و یک اتصال مقاوم را برای آن به همراه خواهد داشت. 

چوب گرد رنگی

با توجه به پرطرفدار بودن لوازم چوبی در دکوراسیون منازل، مدارس، فروشگاه ها، کافه و رستوران ها؛ استفاده از چوب گرد رنگی در زیباتر شدن این محصولات بسیار موثر است. چوب گرد رنگی در قطر و طول های مختلف و با رنگ بندی های متفاوت تولید می‌شود و در ساخت لوازم دکوری، اسباب بازی و کاردستی به کار می‌رود.

بیسکویت چوبی

بیسکویت چوبی یک قطعه بیضی شکل است که دارای نوک های تیز می باشد و در سایزبندی‌های مختلف قابل عرضه است. برای استفاده از بیسکویت چوبی باید با کمک دستگاهی به نام بیسکویت زن قطعه کار را سوراخ نمود سپس با آغشته نمودن بیسکویت چوبی به چسب قطعات را به یکدیگر متصل نمود.

زهوار چوبی

زهوار یک نوار چوبی ساخته شده از چوب راش یا صنوبر می‌باشد که برای ساخت بسیاری از سازه‌های چوبی همچون کمد، بوفه، کابینت و... استفاده می‌شود. معمولا برای این نوع سازه‌های از زهوار چوبی طرح دار استفاده می‌کنند. اما مدل ساده زهوار نیز وجود دارد که برای ساخت قاب، ساخت دکورهای چوبی و... به کار برده می‌شود. 

پروفیل چوبی

پروفیل چوبی یکی از قطعات مورد استفاده در سازه‌های چوبی و ام دی اف همچون کمد، کابینت و... می‌باشد که در دو مدل ساده و طراح دار وجود دارد. در صنعت چوب برای تولید مبلمان، کمد، محصولات دکوری چوبی و یا ام دی اف و... از پروفیل چوبی بسیار استفاده می‌کنند.

قیمت انواع دوبل، پین، زهوار، بیسکویت و میله چوبی 

با توجه به تنوع در سایزبندی و مدل های مختلف دوبل، پین، زهوار، بیسکویت و میله چوبی  قیمت‌های این محصولات نیز متفاوت می‌باشد. برای اطلاع از قیمت انواع دوبل، پین، زهوار، بیسکویت و میله چوبی  می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت انواع دوبل، پین و بیسکویت چوبی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.