فروشنده شو

خرید چوب ساب

1-36 از 89

برای باربرداری و فرم دهی سطح چوب باید از سوهان، سنباده و چوب ساب استفاده شود. یکی از ابزارهایی که برای این منظور استفاده می‌شود چوب ساب نام دارد که از قدرت باربرداری بالایی برخوردار است و بر روی مینی فرز، فرزمیزی و دریل نصب می‌شوند. در ادامه این متن به معرفی انواع مدل چوب ساب خواهیم پرداخت.

چوب ساب چیست؟

چوب ساب برای باربرداری و فرم دهی سطح چوب استفاده می شود. از لحاظ شکل ظاهری در طرح و اندازه های مختلف تولید می گردد. در ساخت چوب ساب دندانه هایی تعبیه شده است که به صورت منظم در کنار هم قرار دارند و از درجه زبری متفاوتی برخوردار هستند. در ادامه این متن به معرفی انواع چوب ساب خواهیم پرداخت:

  • توپی چوب ساب
  • صفحه فرز چوب ساب
  • چوب ساب قارچی

توپی چوب ساب

توپی چوب ساب یک استوانه آهنی تو خالی می باشد که قابل نصب بر روی مینی فرز است و جهت بار برداری از سطح چوب و پرداخت لبه و سطح قطعه کار استفاده می شود. بر سطح توپی با توجه به نیاز مصرف کننده خطوط و دندانه هایی جهت پرداخت قطعه کار تعبیه شده است.

صفحه فرز چوب ساب

صفحه فرز چوب ساب با نصب بر روی مینی فرز کار پلیسه برداری، باربرداری و فرم دهی قطعات چوبی را انجام می دهد. صفحه فرز چوب ساب دارای دندانه های منظم و ماشین کاری شده است که از قدرت مناسبی جهت لایه بردرای برخوردار است.

چوب ساب کف تراش قارچی

چوب ساب کف تراش قارچی یکی از انواع چوب ساب‌ها در صنعت چوب است که با نصب روی دریل یا دستگاه فرز می‌توان عمل چوب سابی را روی چوب انجام داد. همانطور که از نام این چوب ساب مشخص است شبیه قارچ می‌باشد که به راحتی می‌توان از آن برای براده برداری و پرداخت چوب به شکل قارچ یا گرد استفاده کرد. از این نوع چوب ساب برای باربرداری یا پرداخت چوب به صورت خشن استفاده می‌شود. از طریق چوب ساب قارچی می‌توان عمل کنده کاری و گود کردن چوب را انجام داد که از آن در هنرهایی مانند کاسه تراشی، پیکر تراشی، منبت کاری استفاده شده و سطوح منحنی شکلی را برای ظروف و قطعات چوبی ایجاد می‌کنند. 

چوب ساب سر دریلی

چوب ساب سر دریلی یکی از انواع چوب‌ ساب‌های موجود در بازار است که در انواع سایز و مدل تولید و ساخته شده است. نجاران می‌توانند براساس نیاز و اندازه و مدل سازه خود از آنها استفاده کنند تا بتوانند سازه‌ای صیقلی شده و کاربردی را بسازند. چوب ساب سردریلی نیز برای فرم دهی چوب در نظر گرفته می‌شود که دارای مدل‌های گوناگونی می‌باشد. این نوع چوب ساب دارای سنگ فرزهایی با اشکال متنوع هندسی مانند استوانه‌ای، بیضی، مخروطی و گرد یا توپی هستند. هر کدام از این سنگ فرزهای چوب ساب دریلی شامل دندانه‌هایی هستند که با نصب روی دریل قدرت بالایی در باربرداری، پولیش، فرم دهی، سنگ زنی قطعه کار چوبی دارند. 

کف تراش چوب

کف تراش چوب برای باربرداری و تراشیدن یکنواخت سطح چوب استفاده می‌شود که در انواع قارچی و استوانه‌ای تولید شده است. انجام این فرآیند از طریق تیغ اره‌های مناسب روی کف تراش امکان پذیر می‌باشد که تیغ باید مماس با سطح چوب روی دستگاهی مانند اورفرز تنظیم شود تا پس از سنباده کشی چوب عمل کف تراشی را روی آن انجام داد. 

کف تراش قارچی

کف تراش قارچی یک مدل چوب ساب می‌باشد که با نصب روی دریل یا دستگاه فرز می‌توان عمل چوب سابی را روی چوب انجام داد. از طریق کف تراش قارچی می‌توان عمل کنده کاری و گود کردن چوب را انجام داد که از آن در هنرهایی مانند کاسه تراشی و سطوح منحنی شکلی را برای ظروف و قطعات چوبی ایجاد می‌کنند. 

قیمت چوب ساب

با توجه به این که چوب ساب در مدل های مختلفی تولید می شود از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت های متنوعی می باشند؛ لذا برای اطلاع از قیمت چوب ساب می توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت محصول مورد نظرتان با چوبینر تماس حاصل فرمایید.