فروشنده شو
دوشنبه, ۰۹ تیر,۱۳۹۹

چگونه با یراق آلات آنتیک محصولات زیباتری تولید کنیم؟

امروزه هنر کار با متریال های گوناگون از قبیل چوب، سنگ، فلز، شیشه و ... حرفی برای گفتن دارد، به این صورت که همه ما شاهد تولید لوازم مختلفی با نهایت زیبایی هستیم که در ساخت آن ها از یراق آلات ریز و درشتی استفاده شده است. تنوع یراق آلاتی که در ساخت ظروف، جعبه، صندوق و لوازم دکوری به کار می رود بسیار بالا است و نقش مهمی در زیبایی و بالا بردن ظرافت کار دارند. در این مقاله قصد داریم در مورد چند نوع از یراق آلات آنتیک اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. 

کاربرد یراق آلات آنتیک

همان طور که ذکر شد یراق آلات آنتیک نقش مهمی در تولید محصولات هنری دارند. امروزه استفاده از ظروف آنتیک، پیوتر، چوبی، سنگی و شیشه ای با طرح و نقش های سنتی و پر از زرق و برق بسیار رایج گردیده است. برای ساخت ظروف آنتیک، لوازم دکوری، صندوق، جعبه جواهرات، جعبه شطرنج، قاب عکس و .... از یراق آلاتی همچون پایه، دستگیره، گل میخ، توری و .... که تاثیر فراوانی در زیبایی کار دارند استفاده می‌شود. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله به بررسی پایه، دستگیره، چفت و توری آنتیک به طور کامل بپردازیم. 

یراق آلات آنتیک

پایه آنتیک

پایه علاوه بر ایجاد فاصله با سطح، نقش مهمی در قرار گرفتن صحیح اشیاء مختلف و دسترسی بهتر به اجسام دارد. پایه ها در ابعاد مختلفی تولید می گردند که پایه آنتیک با توجه به کاربردی که دارد معمولا در سایزهای کوچک تری عرضه می شود. پایه آنتیک در طرح های مختلفی از قبیل حیوانات، گل، اشکال هندسی و.... با رنگ بندی هایی از قبیل طلایی، نقره ای، زیتونی و مسی تهیه می‌شود که متناسب با نوع محصول به کار می‌روند. پایه آنتیک در ساخت ظروف پذیرایی، جعبه، صندوقچه های تزیینی و لوازم دکوری از این قبیل به کار می‌رود که هم محصولات دچار ضربه و آسیب نگردند و هم نمای زیباتری داشته باشند.

پایه آنتیک

دستگیره آنتیک 

دستگیره آنتیک کاربردهای مختلفی از قبیل باز و بسته کردن در جعبه ها، جا به جایی راحت ظروف و مواردی از این قبیل را دارد. دستگیره آنتیک در نقش و نگارهایی متمایل به سبک های سنتی و مدرن تولید می‌شود که متناسب با نوع محصول انتخاب می گردد. امروزه اکثر بانوان تمایل دارند از سینی های سرو سنگی، چوبی، شیشه ای و پیوتر در هنگام پذیرایی استفاده کنند که دستگیره های آنتیک زیبایی و ظرافت ان ها را دوچندان می‌کند. علاوه بر این برای باز و بسته کردن جعبه های آنتیک تزیینی و جای جواهرات، درب های تزیینی چوبی و مواردی از این قبیل دستگیره های کلون دار، حلقه دار، آویز دار و ... انتخاب های مناسبی می‌باشند.

دستگیره آنتیک

توری و گوشه آنتیک 

از نمونه های دیگر یراق آلات آنتیک می‌توان به توری و گوشه آنتیک اشاره نمود. توری آنتیک در ابعاد و اشکالی همچون سه گوش، بیضی، دایره، مربع، طرح گل و ستاره تولید می‌شود و برای تزیین جعبه ها، صندوقچه ها و مواردی از این دست به کار می رود. گوشه آنتیک نیز علاوه بر زیبایی وظیفه محافظت از زوایا و گوشه های آینه، قاب عکس و ... را بر عهده دارد. 

توری آنتیک

چفت آنتیک

محافظت از لوازم یکی از اصول نگهداری محسوب می‌شود که یکی از بهترین راه های محافظت استفاده از چفت آنتیک و قفل می باشد. چفت آنتیک در ابعاد مختلفی متناسب با اندازه جعبه تولید می‌شود، همچنین چفت ها در مدل های متفاوتی از قبیل چفت مهمات، چفت کلون دار و سبک های قفل خور عرضه می‌گردد. جعبه جواهرات، جعبه شطرنج، صندوق، صندوقچه های دکوری، جعبه های دکوری و باکس های آشپزخانه نمونه ای از محصولاتی هستند که در ساخت ان ها از چفت آنتیک استفاده می‌شود. 

چفت آنتیک

قیمت یراق آلات آنتیک و تزیینی

به علت متنوع بودن انواع یراق آلات آنتیک و تزیینی و وجود برندهای متفاوت قیمت هر کدام از انواع یراق آلات آنتیک متفاوت خواهد بود که برای دریافت قیمت دقیق هر کدام باید به تگ قیمت همان محصول مراجعه فرمایید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره با متخصصین وب سایت چوبینر از قسمت تماس با ما، ارتباط بر قرار کنید.

افزودن نظر جدید