فروشنده شوید

خرید کاتر

1-6 از 6

کاتر به عنوان ابزاری تیز و کاربردی برای برش انواع موکت، پلاستیک، کاغذ، کابل برق و موارد مشابه قابل استفاده است. این ابزار در مدل‌ها، سایزها و برندهای مختلف براساس نیاز مشتری طراحی و تولید شده است. کاتر باید دارای جنسی بادوام و مقاوم باشد تا در هنگام استفاده بتواند هرگونه فشار و ضربه را تحمل کند. معمولا جنس‌های این ابزار پلاستیکی و فلزی است. در هنگام خرید کاتر باید به مواردی مانند تیغه، بدنه و ریل تیغه توجه خاصی کرد. در ادامه با انواع کاتر و مشخصات آنها آشنا شوید.

ویژگی‌های اساسی کاتر

کاتر از قطعات مختلف بدنه، تیغه، ریل تیغه و نگهدارنده ریل تیغه تشکیل شده است. مهمترین نکته‌ای که در انتخاب هر نوع کاتر باید به آن اشاره کرد، ریل تیغه می‌باشد. این ریل باید نرم و سالم باشد تا زمان جابجایی تیغه کاتر باعث بروز مشکلات و خطرات احتمالی نشود. معمولا این ریل روی بدنه و تیغه کاتر اهرمی وجود دارد که باید با حرکت دست به راحتی پایین و بالا هدایت شود. مورد دیگر تیغه کاتر با شیارهایی جهت تعویض تیغه در هنگام کند شدن است. جنس تیغه کاتر باید ضد زنگ باشد تا در محیط‌های خاص نیز مقاوم باشد. برای کنترل تیغه باید هنگام استفاده و برش قفل شود، از این رو کاترها باید قطعه‌ای برای قفل شدن تیغه داشته باشند.

انواع کاتر 

کاتر را براساس جنس، نوع تیغه و کاربرد می‌توان دسته بندی کرد. کاتر از لحاظ کاربرد به کاتر قلمی، کاتر موکت بری، کاتر شیشه پاک کن و غیره تقسیم می‌شود. 

کاتر قلمی

این نوع کاتر باریک و تمام استیل ضد زنگ می‌باشد. به دلیل باریک بودن این کاتر می‌توان از آن در کارهایی که نیاز به برش ظریف و دقیق است، استفاده کرد. همچنین برای برش انواع مقوا، چرم، چوب، پارچه و موارد دیگر کاربرد دارد.

کاتر موکت بری

کاتر موکت بری باید از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشد تا بتواند برش انواع موکت با ضخامت‌های گوناگون را انجام دهد. کاترهای موکت بری معمولا از جنس فلزی هستند که براساس نیز ابعاد مختلفی نیز دارند. تیغه‌های آن دارای محافظ یا قفل کن است تا در هنگام برش باعث جابجایی تیغه و کاتر نشود.

کاتر شیشه پاک کن

از کاتر شیشه برای پاک کردن رنگ یا هرگونه لکی از روی شیشه استفاده می‌شود. تیغه‌های این نوع کاتر از کاترهای معمولی دارای ضخامت بیشتری است زیرا برای برش کاربرد ندارد بلکه به عنوان نظافت روی شیشه در نظر گرفته می‌شود.

اما لازم به ذکر است که کاتر را می‌توان براساس تیغه‌ نیز دسته بندی کرد:

تیغه قلاب کاتر

تیغه قلاب کاتر برای برش انواع ورقه‌های پلاستیکی، موکت و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا این تیغه بدون آسیبی به رول زیرین کار برش را به سرعت انجام خواهد داد.

تیغه عایق کاتر

تیغه عایق کاتر برای برش فوم، فایبر گلاس و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تیغ از لبه‌های دندانه‌دار کوچکی برخوردار است و برای برش عایق استفاده می‌شود.

تیغه سرعت کاتر

معمولا تیغه سرعت، تیغه‌های سیاهی با پوشش فلورین  برای باز کردن چسب روی کارتن استفاده می‌شود زیرا سرعت بالایی دارد. 

همچنین کاتر را براساس جنس نیز می‌توان طبقه بندی کرد که شامل:

کاتر جنس PP

کاتر جنس PP یا پلی پروپیلن مقاومت بالایی در مقابل پوسیدگی و خوردگی دارد، سطح صیقلی و سبکی دارند که سرعت عملکرد ابزار را افزایش می‌دهد. این نوع کاتر از جنس پلاستیک محکم و سفت برخوردار است.

کاتر جنس ABS

کاتر جنس ABS یا ترپلیمر خاصیت ضد زنگ زدی به کاتر می‌دهد و دارای پوشش مناسبی است تا از لغزش و خرابی محصول جلوگیری شود. همچنین این نوع کاتر در برابر حرارت نیز مقاوم می‌باشد.

قیمت انواع کاتر

برای اطلاع از قیمت انواع کاتر لطفا به تگ قیمت محصول مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید، با چوبینر تماس حاصل نمایید.