اپلیکیشن چوبینر
شنبه, ۱۵ تیر,۱۳۹۸

هر آنچه که باید راجب تیغ بانکی، تیغ پروفیل و تیغه برش یا شیار زن بدانید

تیغ بانکی، تیغ پروفیل و تیغه برش یا شیار زن مانند هر ابزار آلات دیگری برند های مختلف و انواع مختلفی دارد و هر کدام از آنها کاربرد های گوناگونی دارند و برای هدف های مختلفی ایجاد شده اند. درک کاربرد این ابزار ها باعث میشود تا هنگام انتخاب و خرید این محصولات سر درگم نباشید.

تیغ بانکی مانند تیغه های مختلف به طور کلی دارای دو نوع اور فرز و CNC میباشد. همانطور که از نامشان پیداست تیغه بانکی های اور فرز را فقط در دستگام اور فرز دستی یا میزی میتوانید بکار بگیرید ولی تیغ های بانکی CNC را هم در CNC و هم در دستگاه های اور فرز میتوانید استفاده کنید. تیغ بانکی ها عموما در گرد کردن لبه ها کاربرد دارند. تیغ پروفیل هم همانند تیغ بانکی در دو نوع اور فرز و CNC تولید میشود و این تیغه ها معمولا جهت برش یا گرد کردن لبه ها استفاده میشود. تیغ شیار زن هم از این قائده ها مستثنا نیست و مدل های مختلف این تیغه ها کاربرد های مختلفی دارند ولی اکثرا برای ایجاد شیار ها با شعار های مختلف از این تیغه ها استفاده میکنند.

ویژگی های تاثیر گذار در قیمت و کیفیت این تیغه ها میتوان به تراکم الماس تیغ و پهنای الماس تیغ و قطر شفت تیغ اشاره کرد. هرچه تراکم الماس بیشتر باشد دوام و تحمل آن بیشتر است و مدت زمان زیادی را میتوان از آنها استفاده کرد. و هرچه تراکم الماس کمتر باشد تیغ زودتر میسوزد و زودتر غیر قابل استفاده میشود. پهنای الماس تیغ هرچه بیشتر باشد به دفعات بیشتری میتوانید تیغ هارا تیز کنید. تیغ های با قطر شفت بیشتر نیز در برابر فشار ها مقاوم تر هستند. 

مدل ها و برند های مختلف تیغ بانکی و کاربرد هایی که این تیغه ها دنبال میکنند

تیغ بانکی هایی ساخت شرکت Damar در دو رنگ مشکی و قرمز تولید میشوند و به مراتب محصولات دامار با رنگ مشکی نسبت به رنگ قرمز با کیفیت تر هستند. تیغ بانکی هایی که دارای بلبرینگ هستند را فقط در دستگاه های اور فرز میتوانید استفاده کنید و به نحوی این بلبرینگ ها یک راهنما برای ایجاد برش هستند. اما آنهایی که بلبرینگ ندارند را میتوانید هم در CNC و هم در دستگاه های اور فرز به کار بگیرید. تیغ بانکی ها برای گرد کردن لبه ها مناسب هستند. تیغه های تیغ بانکی CNC دامار بسیار با کیفیت می باشد که در برابر فشار مقاوم است و به سرعت کند نمیشود.

تیغ بانکی (ربع دایره) اور فرز شرکت Damar

تیغ بانکی (ربع دایره) اور فرز شرکت دامار برای ایجاد طرح نیم دایره و انحنا دار بر روی انواع چوب و ام دی اف مناسب می باشد. جنس این تیغ از تنگستن کارباید بوده و باکیفیت و دوام بالا تولید شده است.

تیغ بانکی CNC ساخت شرکت دامار 

از تیغ بانکی سی ان سی دامار برای گرد کردن لبه های کار استفاده می شود. این تیغ دارای دو عدد تیغه از جنس فولاد تنگستن کارباید می باشد و برای برش چوب و گردن کردن لبه چوب و MDF کاملا مناسب است.تیغه های تیغ بانکی CNC دامار بسیار با کیفیت می باشد که در برابر فشار مقاوم است و به سرعت کند نمیشود. توجه داشته باشید که در تیغ بانکی CNC شرکت دامار فقط در کناره های محصول تیغه وجود دارد و فقط باید برای لبه های کار از آن استفاده شود.

تیغ بانکی بلبرینگی ساخت شرکت تورنادو

تیغ بانکی ساخت شرکت تورنادو از سری مته های بلبرینگی بوده که از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین تیغ بانکی بلبرینگی به دلیل کیفیت کارایی خود مورد استقبال بسیاری از متخصصان سی ان سی قرار گرفته است که در واقع این کیفیت از برند خوب آن یعنی Tornado آب می خورد. Tornado یکی از برند های محبوب در زمینه تولید ابزارآلات CNC بوده و با سابقه ی درخشان خود توانسته از جایگاه ویژه ای در بازار بهره مند شود. مته بانکی بلبرینگی تورنادو از تیغ تنگستن کارباید ساخته شده است که در حقیقت باعث کاهش ساییدگی و لب پرشدن الماسه می شود. همچنین از مته بانکی بلبرینگی تورنادو ایجاد طرح نیم دایره و انحنا دار بر روی انواع چوب و ام دی اف استفاده می شود. 

چندین نوع دیگر از تیغ های بانکی از برند های مختلف وجود دارد که معرفی تمامی آن ها ممکن است از حوصله خواننده خارج شود. بنابر این فقط پر فروش ترین های این تیغه هارا معرفی کردیم.

برند های مختلف و انواع مختلف تیغ پروفیل

تیغ پروفیل ساخت شرکت دامار بسیار با کیفیت می باشد و تیغه های به کار رفته شده در تولید این تیغ پروفیل ها ضد زنگ و ضد رطوبت میباشند. دامار در تولید تیغ پروفیل همیشه پیشرو بوده و قدرتمند عمل کرده است. تیغ پروفیل ها برای گرد کردن و پخ کردن و برش لبه ها استفاده میشود. تیغ پروفیل به دو دسته کلی اور فرز و CNC تقسیم میشود که در زیر چند نمونه از برند های مختلف تیغ پروفیل را میتوانید مشاهده کنید.


تیغ پروفیل لبه اور فرز ساخت شرکت Damar

جنس تیغه های تیغ پروفیل لبه اور فرز شرکت دامار از فولاد تنگستن کارباید است و مقاومت خوبی در برابر چوب و MDF و سنگ کورین دارد. جنس تیغه های تیغ پروفیل لبه اور فرز شرکت دامار مقاومت خوبی در برابر چوب و MDF و سنگ کورین دارد.

تیغ پروفیل ناودانی سی ان سی شرکت Damar

از تیغ پروفیل ناودانی سی ان سی دامار جهت برش و گرد کردن لبه های کار استفاده می شود. این تیغ دارای دو عدد تیغه از جنس فولاد تنگستن کارباید بوده و برای برش چوب و MDF و مواد مشابه کاملا مناسب می باشد. پوشش بدنه تیغ پروفیل ناودانی دامار ضد رطوبت بوده و مانع از زنگ زدگی تیغ می شود.

تیغ پروفیل سی ان سی ساخت شرکت آردن

تیغ پروفیل سی ان سی ساخت شرکت آردن از این نوع مته پروفیل سی ان سی بیشتر برای ساخت پروفیل های دکوراتیو و پرداخت لبه ها استفاده می شود. این تیغ ها دارای دو دندانه از جنس کارباید تنگستن می باشد. منحنی ایجاد شده توسط این تیغ تایوانی مطابق با تصویر خواهد بود و از این تیغ می توان در ماشین آلات سی ان سی استفاده کرد. این تیغ پروفیل بر در قسمت دندانه ها دارای 2 انحنای دایره ای است که شکل های زیبایی را فراهم خواهد ساخت.

تیغ پروفیل CNC ساخت شرکت تورنادو

از تیغ پروفیل سی ان سی برای ایجاد شیار بر روی سطح قطعه کار استفاده می شود. همچنین تیغ پروفیل قطر 25.4 میلیمتر قابل نصب بر روی دستگاه CNC بوده و از طول عمر بالایی برخوردار می باشد. در تیغ پروفیل سی ان سی به علت الماسه موجود بر لبه این ابزار در حین کار از داغ شدن قطعه جلوگیری میکند و عمر قطعه بالا می رود. 

اطلاعات تکمیلی راجب برند ها و انواع مختلف تیغ برش یا شیار زن

 دستگاه فرز یک دستگاه رایج در نجاری نوین به حساب می آید. اما این دستگاه به خودی خود کار را پیش نمیبرد و با نصب تیغه های مختلف در این دستگاه است که کاربردی میشود. تیغ های شیار زن یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین تیغه ها برای برش و کنده کاری چوب به حساب می آیند. البته تیغه برش یا شیار زن فقط برای دستگاه فرز نیست و در CNC هم کاربرد دارد. در زیر چند مدل مختلف از تیغه برش یا شیار زن با برند های مختلف را معرفی میکنیم.

شیار زن نفوذی سی ان سی شرکت Damar

همین طور که از نامش پیداست یک شیار مستقیم با عمق تنظیم شونده و با مقطع مستطیل ایجاد می کند.از این مته در ساخت کشو و کابینت میتونیم استفاده کنیم. در هنرهایی چون منبت هم برای باربردای قسمت های منفی از این نوع مته استفاده می شود. Z=2+1 این قابلیت امکان حفاری و ایجاد سوراخ را نیز به شایرزن های نفوذی میدهد. در ماشین آلات سی ان سی اصولاً تیغه هایی که برای شیار زنی و برش استفاده می شوند باید از خارج سطح قطعه کار به پهنای کارگیر تیغه وارد شده و عمل شیار زنی را انجام دهند اما با تکنولوژی 1+2 این شیار زن Damar میتوانید از هر قسمت سطح کار که مد نظرتان هست دستگاه سی ان سی را تنظیم نموده و وارد سطح کار شوید.

شیار زن افقی بدون بلبرینگ Damar

همان طور که از نام این تیغ پیداست یک شیار مستقیم با عمق تنظیم شونده و با مقطع مستطیل ایجاد می کند. از این مته در ساخت کشو و کابینت میتوانیم استفاده کنیم. در هنرهایی چون منبت هم برای باربردای قسمت های منفی از این نوع مته استفاده می شود. تیغ شیار زن افقی بدون بلبرینگ دامار یکی از تیغه های پرکاربرد در صنعت چوب و هنر های چوبی است. این تیغ برای شیار زدن افقی در چوب، اتصالات فاق و زبانه ای ، جا شیشه درآوردن و موارد دیگر کاربرد دارد.

شیار زن بلبرینگی ساخت شرکت CMT

شرکت CMT ایتالیا تولید کننده انواع ماشین آلات و قطعات یدکی در صنعت چوب می‌باشد که به سبب کیفیت و طراحی عالی انواع دستگاه‌ سی ام تی مورد استقبال بسیاری از متخصصان چوب قرار گرفته است. تیغ برش یا شیار زن انگشتی CMT ب یکی از ابزار آلات ماشین در حوزه صنعت چوب می‌باشد که برای شیار زنی چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت تیغ بانکی، تیغ پروفیل و تیغه برش یا شیار زن 

به دلیل تغییر متناوب قیمت ارز مرجع قیمت این محصولات نیز با توجه به این تغییرات متفاوت خواهد بود، لذا در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید برای دریافت آخرین و بروز ترین قیمت این محصولات با متخصصین وب سایت چوبینر از قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

افزودن نظر جدید