فروش و قیمت ابزار آلات و انواع مته سی ان سی CNC

1-24 از 263

ابزار و مته های سی ان سی CNC چوب از انواع مختلفی با ابعاد و کارایی متفاوتی ساخته و طراحی می شوند. از انواع مته سی ان سی در دستگاه های سی ان سی و دستگاه اور فرز می‌توان استفاده نمود. مته سی ان سی CNC انواع مختلفی دارند که از تک تیغ(Z=1) شروع می شوند و تا انواع مته سی ان سی CNC با زاویه و تعداد تیغه متغیّر در دسترس باشند، برای انتخاب مته مورد نظر خود آن را در بخش جستجوی سایت سرچ کنید و یا از لیست زیر انتخاب نمایید.

کاربرد انواع تیغ و مته سی ان سی (CNC)

انواع تیغ و مته سی ان سی در صنعت چوب و برشکاری و حکاکی بر روی چوب انواع و اقسام ابزار ها برای دستگاه های سی ان سی (CNC) استفاده می شود که هر یک طرح خاصی را بر روی چوب ایجاد می کند. ابزار های مورد استفاده در حکاکی دارای تنوع و گستردگی بالایی می باشند که با توجه به طرح مورد نظر می توان ابزار مورد نیاز را انتخاب کرد.

توصیه های لازم و ضروری هنگام خرید ابزار آلات و مته CNC

هنگام خرید ابزار آلات و مته CNC باید دقت کنید که قطر بازوی ابزار با قطر فشنگی یا کولت اسپیندل ماشین CNC متناسب باشد. جهت حفاظت از بلبرینگ های اسپیندل نیز بهتر است که تا حد امکان سرعت چرخش ابزار را کم کنیم؛ برای اینکه با توجه به وزن و نیروی گریز از مرکز ابزار احتمال آسیب رسیدن به ابزار زیاد است.

نکات مهم در رابطه با استفاده از تیغ سی ان سی

استفاده از تیغ های CNC روش خاصی دارد که اگر اصول مورد نیاز رعایت نشود علاوه بر پایین آمدن کیفیت کار و متضرر شدن ایمنی کاربر را نیز در خطر قرار می دهد. در این قسمت قصد داریم نکات ضروری و قابل توجهی در مورد استفاده از تیغ سی ان سی در اختیارتان قرار دهیم:

  • در هنگام گرفتن GC توجه اشته باشید که تیغ از قسمت بیرون کار شروع به زدن کار کند اگر چنین شرایطی فراهم نشود GC باید به شکلی گرفته شود که تیغ در ابتدا به صورت زیگزاگ وارد قطعه کار شود.
  • سرعت دستگاه باید هنگام شروع کار بین 1 یا 10 تنظیم شود.
  • با قرار دادن کامل و دقیق انتهای تیغ که به پایه تیغ معروف می باشد در کولت می توانید از اعمال فشار زیاد در هنگام برش چوب بر روی تیغ جلوگیری کنید، علاوه بر افزایش عمر تیغ این روش به دلیل جلوگیری از فشار زیاد به بلبرینگ ها تاثیر زیادی در طولانی شدن عمر اسپیندال نیز دارد.
  • با زدودن گرد و غبار به کمک فرچه از شیارها و قسمت های داخلی کولت به کولت کمک می کنید که هنگام بستن تیغ و محکم کردن مهره اسپیندل حالت فنر مانند خود را حفظ کند و باعث شکستن تیغ نشود؛ زیرا گرد و غبار مانع از حرکت ارتجاعی و فنری کولت می شود.
  • در زمان قرار دادن تیغ در کولت ابتدا با چرخاندن تیغ به سمت چپ و راست مطمئن شوید که کولت سالم است زیرا در صورت نامتوازن بودن تیغ درون کولت بدون شک کولت خراب است و سبب شکسته شدن تیغ می شود.

در صورت رعایت نکات بالا علاوه بر افزایش عمر تیغ در دیر کند شدن آن نیز تاثیر به سزایی دارد و عمر بلبرینگ و اسپیندل نیز افزایش می یابد.

خرید و فروش ابزار وماشین آلات دست دوم و اعزام سرویس کار و تامین قطعات ماشین آلات هم اکنون در چوبینر