حراجی نوروز 1403
سه شنبه, ۱۶ اردیبهشت,۱۳۹۹

کاربرد بست تابلو و اتصالات

یراق آلات از تنوع بالایی برخوردار هستند و کاربردهای مختلفی دارند. حتی در مواردی از لحاظ شکل ظاهری به صورتی طراحی شده‌اند که نمی‌توان بدون آگاهی قبلی کاربرد آن ها را تشخیص داد. در این مقاله قصد داریم به معرفی دو گروه از یراق آلات به شرح بست تابلو و اتصالات بپردازیم. بست تابلو و اتصالات در چند مدل مختلف تولید می شود که در ادامه اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

بست تابلو

بارها برای همه ما پیش آمده است که تابلو، ساعت، تابلو فرش، آینه، قاب عکس و ... را بر روی دیوار نصب کنیم. برای نصب استاندارد موارد ذکر شده باید از بست تابلو استفاده شود. بست تابلو در اشکال هندسی مختلف تولید می شود و با توجه به اندازه تابلو و وزن آن باید بست مناسب انتخاب شود. جنس بدنه بست تابلو به صورت پلاستیکی و فلزی تولید می شود و باید دقت نمایید که جنس بدنه در قدرت و تحمل وزن تابلو موثر می باشد. انواع بست تابلو به شرح زیر می باشد:

  • بست تابلو دندانه دار
  • بست تابلو حلقه دار
  • بست تابلو دندانه دار میخ سرخود
  • بست تابلو تخت

بست تابلو دندانه دار

بست تابلو دندانه دار به شکل مستطیل تولید می‌شود و دارای دندانه هایی بر روی بدنه می‌باشد. معمولا در دو طرف بست تابلو دندانه دار دو سوراخ محل قرارگیری پیچ جهت اتصال بست به تابلو، ساعت، تابلو فرش و ... وجود دارد. لازم به ذکر است این مدل بست به صورت فلزی و پلاستیکی تولید می شود.

بست تابلو دندارنه دار

بست تابلو دندانه دار میخ سرخود

بست تابلو دندانه دار میخ سرخود  از لحاظ کاربرد و شکل ظاهری مشابه بست دندانه دار است با این تفاوت که در این مدل به جای سوراخ محل پیچ، دو عدد پایه میخی شکل وجود دارد که کحل اتصال بست را تشکیل می دهند.

بست تابلو حلقه دار

یک نمونه دیگر از انواع بست، بست تابلو حلقه دار نام دارد. دلیل این نامگذاری این مورد است که قسمت اتصال بست به میخ روی دیوار به شکل حلقه می باشد. همچنین برای اتصال به تابلو بست های حلقه ای دارای سوراخ های محل قرارگیری پیچ می باشند. لازم به ذکر است که بست تابلو حلقه دار به صورت تک پیچ، دو پیچ و سه پیچ تولید می شود و مدل هایی که با سه پیچ به تابلو وصل می شوند قابلیت تحمل وزن بالا را دارند و به بست تابلو سنگین معروف هستند.

بست تابلو تخت

بست تابلو تخت

بست تابلو تخت از یک صفحه دایره ای یا مستطیل شکل تشکیل می شود که دارای چند سوراخ بر روی بدنه اش است. یک سوراخ که مربوط به محل آویزان کردن تابلو؛ قاب؛ ساعت و .. به دیوار می باشد و سواخ های دیگر جهت محل قرارگیری پیچ و اتصال به تابلو تعبیه شده اند.

اتصالات

اتصال قطعات چوبی و ام دی اف از مهم ترین بخش های کارگاه های صنعت چوب می‌باشد. اتصالات صنعت چوب به دو دسته جدا شدنی و جدا نشدنی تقسیم می‌شوند که متناسب با نیاز و نوع محصول به کار می‌روند. در ادامه به معرفی انواع اتصالات چوب و ام دی اف می‌پردازیم:

  • گونیا 90 درجه
  • روپیچ توپیچ
  • اتصال الیت

گونیا 90 درجه

یکی از اتصالات مورد استفاده و رایج، گونیا 90 درجه می‌باشد که برای وصل کردن قطعات چوبی و ام دی اف جهت ساخت قفسه، کتابخانه، کابینت و ... به کار می‌رود. گونیا 90 درجه به وسیله دو الی چند پیچ به قطعات وصل می‌شود و معمولا برای زیباتر شدن کار و مخفی کردن پیچ ها دارای روکش می‌باشد.

گونیا 90 درجه

روپیچ توپیچ

روپیچ توپیچ از یک بخش نری و یک بخش مادگی تشکیل شده است و دارای بدنه رزوه دار می‌باشد. روپیچ توپیچ برای باز و بسته شدن به آچار آلن نیاز دارد و جهت اتصال قطعات چوبی، نئوپان و ام دی اف به کار می‌رود.

روپیچ توپیچ

اتصال الیت

اتصال الیت جزء اتصالات جداشدنی است که با نام minifix  نیز خوانده می‌شود. اتصال الیت از سه قسمت کپسول فلزی، میله رابط و رولپلاک تشکیل شده است. لازم به ذکر است که برای ایجاد اتصال الیت به دستگاه الیت زن نیاز می باشد.

قیمت اتصالات و بست تابلو

برای اطلاع از قیمت اتصالات و بست تابلو می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت اتصالات و بست تابلو با چوبینر تماس حاصل فرمایید.

افزودن نظر جدید