چوبی کلاب

مته منبت سی ان سی

1-38 از 38

منبت کاری با مغار و چکش و سوهان یکی از رایج ترین و حرفه ای ترین مشاغل صنعت چوب بود که به وسیله آن طرح هایی زیبا و خیره کننده روی چوب به وجود می آمد. امروزه دستگاه های سی ان سی جایگزین منبت کارها شده اند و کارها را با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام می دهند. مته منبت که به تیغ روتاری معروف است با به کار گیری در دستگاه CNC اشکال و طرح های مد نظر کاربر را در سطح چوب به وجود می آورند. اصولا این تیغ ها به بال نوز(Ball Nose) نیز معروف هستند.

تیغ فرز منبت

تیغ منبت یا همان تیغ روتاری ابزاری مناسب جهت نصب بر روی دستگاه سی ان سی می باشد که از آن ها جهت حکاکی، منبت کاری، ایجاد طرح های برجسته و طرح های سه بعدی استفاده می شود. همچنین قابل ذکر است که تیغ روتاری در مبلمان سازی، ساخت لوازم خانگی، معرق کاری و... کاربرد بسیاری دارد. تیغ فرز منبت معمولا از جنس سالید کارباید و تنگستن کارباید تهیه می شوند که در برابر افزایش دما، خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشند. قابل ذکر است که در صنعت چوب از تیغ فرز منبت با نام هایی از قبیل تیغ مخروطی منبت و تیغ فرز کونیک استفاده می شود.

تیغ منبت مخروطی شیاردار

بر روی بدنه تیغ منبت مخروطی شیار های تعبیه شده بر بدنه آن نقش مهمی در براده برداری در هنگام انجام عملیات منبت کاری ایفا می کنند. تیغ های منبت مخروطی شیاردار در سایزهای مختلفی تولید می شوند و قطر نوک آن ها یا همان قسمت نفوذی تیغ معمولا متفاوت می باشد.

تیغ منبت تک پر

تیغ منبت تک پر یکی از انواع تیغ‌ها در هنر منبت کاری است. در این هنر از تیغ‌های بسیاری در انواع سایز و مدل استفاده می‌شود. انتخاب هر کدام از تیغ‌ها نسبت به نیاز نجار و طرح مورد نظر انتخاب خواهد شد. تیغ منبت تک پر از کاربردی‌ترین تیغ‌های منبت است که برای ایجاد برش و حفره روی قطعه چوب از آن استفاده می‌شود. این نوع تیغ به دلیل شیار و تک پر بودن امکان تخلیه گرد ناشی از دریل کاری چوب را حین کار دارد. با این مزیت تیغ تک پر کار سوراخ زنی چوب را می‌توانید در سریع‌ترین زمان و با دقت بالایی انجام دهید.

تیغ مارپیچ تک پر

تیغ مارپیچ نسبت به نیاز نجار و طرح مورد نظر انتخاب خواهد شد. تیغ مارپیچ تک پر از کاربردی‌ترین تیغ‌های منبت است که برای ایجاد برش و حفره روی قطعه چوب از آن استفاده می‌شود. این نوع تیغ به دلیل شیار و مارپیچی بودن امکان تخلیه گرد ناشی از دریل کاری چوب را حین کار دارد. با این کار از سوختن تیغ، آسیب و کند شدن زود هنگام تیغ جلوگیری می‌شود. با مزایایی که این تیغ دارد، می‌توانید سوراخ زنی روی چوب را در سریع‌ترین زمان به صورت تمیز و با دقت بالایی انجام دهید.

تیغ مارپیچ تیتانیوم

تیغ مارپیچ تیتانیوم مانند دیگر تیغ‌ها دارای جنس تنگستن کارباید می‌باشد. با این تفاوت که این تیغ مارپیچ از جنس تنگستن کارباید با روکش تیتانیوم برخوردار است و باعث افزایش سرعت، تیزی تیغه، دقت و طول عمر تیغه خواهد شد. به دلیل جنس با دوام تیغه، مقاومت بالایی در مقابل سایش و زنگ زدگی دارد. بنابراین می‌توان در هر محیطی از این نوع مته با خیال راحت بدون هیچ آسیبی به چوب و تیغه برای منبت کاری، برش و ایجاد شیار استفاده کرد.

تیغ سه پر منبت

تیغ سه پر منبت برای تراشیدن چوب و فرم دهی آن در هنر منبت روی سازه‌های چوبی مانند مبلمان، وسایل دکوری چوبی، میز و صندلی و غیره استفاده می‌شود. این تیغ منبت سی ان سی سه پر دارای شکل مخروطی و شیار است. شیارهای روی این تیغه وظیفه خارج کردن براده هنگام کار برش و فرم دهی چوب را دارند. این شیارها روی لبه‌های برنده تیغ قرار گرفته که دارای زوایای متفاوتی هستند. معمولا تعداد شیار موجود روی این تیغ با توجه به سایز و مدل متفاوت می‌باشد. سه پر بودن این نوع تیغ‌ها به این دلیل است که سه دندانه برش مستقیم دارد که از سرعت برش بالا، کیفیت برش عالی، بدون لرزش و صدا و طول عمر بالا برخوردار می‌باشد.

قیمت مته مخروطی

برای اطلاع از قیمت مته مخروطی می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت مته مخروطی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.