عید فطر

مته منبت سی ان سی

1-11 از 11

منبت کاری با مغار و چکش و سوهان یکی از رایج ترین و حرفه ای ترین مشاغل صنعت چوب بود که به وسیله آن طرح هایی زیبا و خیره کننده روی چوب به وجود می آمد. امروزه دستگاه های سی ان سی جایگزین منبت کارها شده اند و کارها را با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام می دهند. مته منبت که به تیغ روتاری معروف است با به کار گیری در دستگاه CNC اشکال و طرح های مد نظر کاربر را در سطح چوب به وجود می آورند. اصولا این تیغ ها به بال نوز(Ball Nose) نیز معروف هستند.

کاربرد تیغ روتاری

تیغ منبت یا همان تیغ روتاری ابزاری مناسب جهت نصب بر روی دستگاه سی ان سی می باشد که از آن ها جهت حکاکی، منبت کاری، ایجاد طرح های برجسته و طرح های سه بعدی استفاده می شود. همچنین قابل ذکر است که تیغ روتاری در مبلمان سازی، ساخت لوازم خانگی، معرق کاری و... کاربرد بسیاری دارد. تیغ فرز منبت معمولا از جنس سالید کارباید و تنگستن کارباید تهیه می شوند که در برابر افزایش دما، خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشند. قابل ذکر است که در صنعت چوب از تیغ فرز منبت با نام هایی از قبیل تیغ مخروطی منبت و تیغ فرز کونیک استفاده می شود.

تیغ منبت مخروطی شیاردار

بر روی بدنه تیغ منبت مخروطی شیار های تعبیه شده بر بدنه آن نقش مهمی در براده برداری در هنگام انجام عملیات منبت کاری ایفا می کنند. تیغ های منبت مخروطی شیاردار در سایزهای مختلفی تولید می شوند و قطر نوک آن ها یا همان قسمت نفوذی تیغ معمولا متفاوت می باشد.

قیمت مته مخروطی

برای اطلاع از قیمت مته مخروطی می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید؛ در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و نیازمند استعلام تلفنی بودن محصول، برای اطلاع از موجودی و قیمت مته مخروطی با چوبینر تماس حاصل فرمایید.