چوبی کلاب

سه شنبه, ۰۴ تیر,۱۳۹۸

پر کاربردترین یراق آلات آنتیک

استادکاران و سازندگان ایرانی در ساخت بسیاری از محصولات چوبی از ذوق و هنر بسیاری استفاده می‌کنند. انواع جعبه‌های کوچک چوبی برای جواهرات، دکور، نمایش هنر و تاریخ ایران توسط سازندگان و یا نجاران ایرانی تولید می‌شود که هر کدام از این مدل سازه ها نیازمند یراق آلاتی مخصوص و مناسب می‌باشند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با پر کاربردترین یراق آلات آنتیک آشنا سازیم. از انواع پر کاربردترین یراق آلات آنتیک می‌توان به لولا آنتیک، دستگیره آنتیک تزیینی، پایه آنتیک تزیینی و چفت جعبه آنتیک اشاره کرد که هر کدام از آن‌ها برای انواع جعبه‌های آنتیک مانند جعبه جواهرات، تخته نرد، جعبه های کوچک تزیینی و... به کار برده می‌شوند. 


انواع لولا آنتیک 

لولا آنتیک یکی از انواع یراق آلات آنتیک و تزیینی می‌باشد که در سایزهای متفاوت و در سه رنگ نقره ای، طلایی و زیتونی تولید و طراحی می‌شود. لولا آنتیک به صورت تخت، پروانه ای، استوانه ای، جک دار، فنر دار و... وجود دارد که از هر کدام از آن‌ها می‌توانید برای ساخت جعبه‌های کوچک چوبی و فانتزی استفاده نمایید. این مدل لولا آنتیک با استفاده از فلز مرغوب تولید و ساخته می شود. زمانی که بخواهید خودتان از این مدل جعبه های چوبی کوچک بسازید تنها با تهیه یک لولا آنتیک به راحتی می‌توانید درب این مدل جعبه ها را باز و بسته نمایید. از انواع لولا آنتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لولا آنتیک تخت
  • لولا آنتیک پروانه ای
  • لولا آنتیک استوانه ای
  • لولا آنتیک طرح دار تزیینی 


لولا آنتیک تخت 

یکی از ساده ترین و در عین حال زیباترین لولا آنتیک که برای انواع مدل های جعبه کوچک آنتیک و فانتزی قابل استفاده می‌باشد. از این مدل لولا آنتیک تخت سایزهای متفاوتی موجود است که با توجه به ابعاد جعبه خود می‌توانید به راحتی از چوبینر سفارش دهید. 

لولا آنتیک پروانه ای

یکی دیگر از مدل های لولا آنتیک، لولا آنتیک پروانه ای می باشد که در سه رنگ طلایی، نقره ای و زیتونی قابل سفارش است. این مدل لولا آنتیک پروانه ای همانند لولا آنتیک تخت برای انواع جعبه های کوچک فانتزی و آنتیک استفاده می شود که در عین کاربردی که دارد نمای زیبا و منحصر به فردی را به جعبه می بخشد. 

لولا آنتیک مخفی استوانه ای

اگر بخواهید نمای کارتان یکدست و زیبا جلوه کند بهتر است تا از یک مدل لولا آنتیک مخفی استفاده نمایید. لولا آنتیک مخفی استوانه ای یکی از انواع لولا آنتیک مناسب برای جعبه‌های کوچک فانتزی است که به صورت مخفی در داخل درب جعبه نصب می‌شود. این مدل لولا انتیک مخفی استوانه ای دارای سایزهای متفاوتی است که با توجه به ابعاد جعبه می‌توانید سایز مورد نظر را سفارش دهید. 

لولا آنتیک طرح دار تزیینی

برخی از جعبه ها به صورت سنتی با طرح  و مدل های بسیار هنری ساخته می شوند که برای درب این مدل جعبه ها باید از لولا آنتیک طرح دار استفاده کنید. این مدل لولا آنتیک طرح دار تزیینی در مدل های مختلف و رنگ های متنوع تولید می شود که زیبایی سازه های چوبی را دو چندان خواهد کرد.

دستگیره آنتیک تزیینی

دستگیره آنتیک تزیینی یکی دیگر از پرکاربردترین یراق قابل استفاده برای انواع جعبه های کوچک چوبی می باشد. این مدا دستگیره آنتیک در یازهای کوچک و فانتزی و همچنین در مدل های مختلف تولید و طراحی می شود. زمانی که بخواهید یک جعبه فانتزی برای جواهرات خود بسازید می توانید به راحتی با خرید یک دستگیره آنتیک تزیینی زیبایی جعبه چوبی خود را دو چندان نمایید. دستگیره آنتیک تزیینی در انواع گرد، آویز، حلقه ای و... طراحی دشه که هر کدام از این مدل ها دارای رنگی زیبا و متنوع می باشد. شما عزیزان می توانید انواع دستگیره آنتیک تزیینی را با طرح و رنگ متنوع در چوبینر مشاهده کنید.


قیمت دستگیره آنتیک 

با توجه به تنوع مدل و برند این محصول، قیمت دستگیره آنتیک نیز متفاوت می باشد. همچنین به دلیل تغییر متناوب قیمت ارز مرجع، قیمت دستگیره آنتیک نیز با توجه به این تغییرات متغیر خواهد بود، لذا در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید برای دریافت آخرین و بروزترین قیمت انواع دستگیره آنتیک با متخصصین وب سایت چوبینر از قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید. 

پایه آنتیک تزیینی

اگر علاقه بسیاری به وسایل آنتیک و قدیمی همچون جعبه‌های کوچک سنتی، صندوقچه‌های آنتیک، جعبه جواهرات و... دارید، باید از یراق آلاتی در آن‌ها استفاده کنید تا علاوه بر کاربردی بودن دارای طرح و شکلی زیبا و سنتی باشند. پایه آنتیک تزیینی همانند لولا و دستگیره آنتیک دارای رنگ و طرح متنوع می باشد که با نصب در چهار گوشه یک جعبه کوچک چوبی نصب شده که علاوه بر اینکه باعث زیباتر شدن جعبه های چوبی می شود از ضربه و برخورد زیرین جعبه با زمین جلوگیری می کند. این مدل پایه آنتیک تزیینی مانع از خراش دیدن سطح زیرین جعبه چوبی خواهد شد.

انواع پایه آنتیک فانتزی

پایه آنتیک فانتزی در دو مدل فلزی و پلاستیکی موجود می باشد که هر مدل رنگ و طرح متفاوتی را خواهد داشت. شما می توانید با مراجعه به بخش یراق آلات آنتیک به راحتی انواع پایه آنتیک را مشاهده و خریداری نمایید.

چفت جعبه آنتیک

یکی از مواردی که از گذشته تا به امروز اهمیت بسیاری داشته است، حفظ امنیت وسایل و لوازم به خصوص جواهرات می باشد. چفت جعبه آنتیک نوع یراق زیبا و در عین حال کاربردی است که در مدل های مختلف تولید و طراحی می شود. در گذشته قفل یا همان چفت در طرحی ساده و معمولی ساخته می‌شد. اما امروزه با توجه به تنوع موجود در ساخت انواع جعبه‌های آنتیک، انواع متنوعی از چفت و قفل طراحی شده است که هر کدام در کنار کاربردی که دارند دارای مدل و طرحی زیبا نیز می‌باشند. چفت جعبه آنتیک یک نوع قفل زیبا و کاربردی است که می‌توان به وسیله آن  امنیت کامل جعبه را فراهم کرد. از این مدل چفت جعبه آنتیک می‌توان در انواع صندوقچه‌های قدیمی استفاده کرد.


قیمت چفت آنتیک تزیینی

آنچه که در انتخاب یک یراق مانند چفت آنتیک مهم می باشد، کیفیت و جنس به کار رفته در یراق الات است. شما باید چفت آنتیک را به صورتی انتخاب نمایید که علاوه بر زیبایی از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشد. قیمت چفت آنتیک تزیینی در کنار کیفیت و تنوعی که دارد، متغیر می باشد.

افزودن نظر جدید