حراجی نوروز 1403

خرید گل میخ

1-36 از 106


در صنعت چوب و هنرهای دستی از ابزار آلات و یراق آلات مختلف در سایزبندی های گوناگون استفاده می شود. معمولا برای تزیینات و زیباتر شدن محصولات باید از چفت، گل میخ، توری و... استفاده کرد. گل میخ جزو یراق های انتیک است که برای تولید صندوقچهف جعبه، مبلمان و.. استفاده می‌شود. در ادامه قصد داریم به بررسی کاربرد گل میخ و انواع گل میخ در تولید لوازم دکوری بپردازیم. 

کاربرد گل میخ مبلی

همان طور که در قسمت قبل ذکر شد از گل میخ مبلی برای امور تزیینی و زیباتر شدن کار استفاده می شود. مثلا هنگام تولید مبلمان و سرویس خواب از انواع گل میخ آنتیک، ساده و گل میخ گل دار برای زیباتر شدن محصولات استفاده می شود. لازم به ذکر است که علاوه بر موارد ذکر شده در تولید صندوقچه، درب و جعبه های تزیینی نیز گل میخ در مدل و سایز های مختلف به کار می رود. لازم به ذکر است که در ساخت مبلمان و سرویس خواب برای اتصال بخش های مختلف از قیبل زیر کوبی بخش تحتانی و زیباتر شدن تاج تخت خواب از گل میخ مبلی استفاده می شود.

انواع گل میخ

بدون شک با مطالعه قسمت های قبل متوجه شده اید که گل میخ در مدل و طرح های مختلف تولید می گردد و متناسب با نیاز مصرف کننده و محصول مورد نظر قابل استفاده است. علاوه بر این گل میخ ها در سایز بندی و رنگ بندی های متفاوت نیز قابل عرضه می باشند. انواع گل میخ از لحاظ طرح و شکل به مدل های زیر تقسیم می شوند:

  • گل میخ طرح دار
  • گل میخ ساده
  • گل میخ آنتیک
  • گل میخ درب چوبی

گل میخ طرح دار

گل میخ در اشکال هندسی مختلفی از قبیل مربع، دایره و... تولید می شود. لازم به ذکر است که گل میخ طرح دار به شکلی طراحی شده است که بر سطح برجسته آن طرح و اشکالی از قبیل گل، ستاره و... حکاکی شده است و حتی در مواردی برای زیباتر شدن از انواع نگین و ابزارهای تزییناتی استفاده می شود.

گل میخ ساده

بر خلاف مدل های طرح دار، گل میخ ساده دارای هیچ نقش و نگار و موارد تزیینی نیست. از گل میخ های ساده برای ساخت محصولات مدرن و بدون نقش و نگار با سبک های خلوت استفاده می شود.

گل میخ آنتیک

گل میخ علاوه بر دو مدل بالا به شکل آنتیک و طرح های پتینه شده نیز تولید می شود. گل میخ آنتیک جزء مدل های پرطرفدار می باشد و در ساخت جعبه ها و صندوقچه های تزییناتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

گل میخ درب چوبی

گل میخ درب چوبی که به قپه هم خوانده می شود برای تزیین و زیباتر شدن درب های چوبی، صندوق های قدیمی تزیینی و لوازم دکوری آنتیک استفاده می شود. گل میخ درب چوبی به از جنس فلز می باشد و در اکثر مواقع شرایط این را دارد که رنگ آمیزی گردد.

گل میخ نواری

همانطور که در بالا بیان شد، گل میخ‌ها انواع مختلفی دارند که نسبت به وسیله و سازه مورد نظر می‌توان از هر کدام آنها برای تزیین و جلوه دادن استفاده می‌شود. گل میخ نواری یکی از انواع گل میخ‌های پر کاربرد است. این گل میخ تفاوت خاصی با انواع مختلف خود دارد، آن هم نحوه اتصال آن به وسیله می‌باشد. معمولا گل میخ‌ها دارای یک سوزن تیز هستند که برای اتصال از آنها استفاده می‌شود. نوع نواری این یراق برای اتصال از چسب‌های مخصوص استفاده می‌کنند که جهت تزیین روی وسایلی مانند مبلمان، جعبه‌ها، لوازم دکوری آنتیک و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. گل میخ نواری جلوه بسیاری به ظاهر اینگونه وسایل خواهد داد که نصبی راحت و جلوه بسیاری دارد.

قپه آنتیک

قپه آنتیک که همان گل میخ درب قدیمی و چوبی است در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می‌شود. قپه آنتیک در مدل های مختلفی از لحاظ روش نصب نیز تولید می‌گردد که در بعضی مدل ها با کمک چسب و در مدل هایی به صورت میخ بر روی قطعه کار نصب می‌گردد.

قیمت گل میخ مبلی

برای اطلاع از قیمت گل میخ مبلی می‌توانید به تگ قیمت محصول مراجعه کنید. در صورت غیر فعال بودن دکمه خرید و یا نداشتن قیمت برای دریافت به روزترین قیمت گل میخ مبلی با متخصصین فروش وب سایت چوبینر تماس حاصل فرمایید.